3.12.2023
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Brusel selhal, jako obvykle

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Tak jako bylo Bruselu jedno, jak uspějí v neférovém konkurenčním boji s dovozy z Ukrajiny zemědělci z Polska, Slovenska, Maďarska a Rumunska, tak vyvstal další velký problém – s kamionovou dopravou.

Vlastenecké vlády se postavily za své rolníky, naše jako obvykle, ne. Ukrajinské obilí a ukrajinské kuřecí maso, často nemají očekávanou kvalita, salmonela či chemické látky v obilí. Přebalování kuřecího masa z Ukrajiny v Polsku nebo na Slovensku, za účelem zmatení spotřebitele.

Nyní vyvstal velký problém s ukrajinskými kamiony. Dříve potřebovali Ukrajince vstupní povolení na přepravu Ukrajina – EU, nyní ne. V Polsku docházelo k nefér praktikám, Ukrajinci vozili zboží po Polsku nebo z Polska na západ, což bylo a je v rozporu s výjimkou Bruselu. Polští dopravci následně zablokovali několik hraničních přechodů na Ukrajinu. Patrně se vše děje s tichým souhlasem polské vlády.

Problém se ovšem přelil i na Slovensko, kdy před jediným silničním přechodem pro nákladní dopravu – Vyšné Nemecké se vytvořila kolona dlouhá 18 – 20 km. Kamiony blokují silnice, někde nelze jezdit obousměrně, ale pouze kyvadlově. Ve slovenském okrese Sobrance si již stěžují na delší cesty do práce a do škol, kvůli zablokovaným silnicím. Opakovaně došlo k blokaci hraniční přechodu Vyšné Nemecké i ze strany slovenských přepravců.

Proto se problém přelil dále na jih, do Maďarska, protože prostě kamiony zkouší projet, kudy to jde. Maďarsko rovněž uzavřelo své přechody na Ukrajinu pro ukrajinské kamiony a zablokovalo vjezd ukrajinských kamionů za Slovenska do Maďarska, na některých přechodech. V Maďarsku je nyní cirka 1000 neodbavených kamionů, kolona 30 km, kolona je i na přechodu Milhosť ze Slovenska do Maďarska.

Tak to dopadne, když něco řeší Brusel, nefunguje to, jako obvykle. Brusel vytvořil problém nedůvodným nadprávím pro ukrajinské dopravce a výsledek vidíme sami.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)