3.3.2024
Kategorie: Ze světa

Austin: Upřímně řečeno, pokud Ukrajina padne, opravdu věřím, že NATO bude bojovat s Ruskem

Sdílejte článek:

PZ

„Upřímně řečeno, pokud Ukrajina padne, opravdu věřím, že NATO bude bojovat s Ruskem,“ řekl Austin během slyšení ve Sněmovně reprezentantů USA.

Ministr také uvedl velmi alarmující odhady, podle kterých ruské jednotky na Ukrajině pokračují v postupu a postupně dosahují úspěchů.

V poslední době se na Západě stále častěji objevují myšlenky na přímý ozbrojený konflikt mezi aliancí a Ruskou federací. Kreml poznamenal, že Ruská federace nepředstavuje hrozbu, že nikoho neohrožuje, ale že nebude ignorovat akce, které jsou potenciálně nebezpečné pro její zájmy.

Ruská federace navíc v posledních letech zaznamenala v blízkosti svých západních hranic bezprecedentní aktivitu NATO. Aliance tuto iniciativu rozšiřuje a nazývá ji „zadržováním ruské agrese“.

Moskva opakovaně vyjádřila znepokojení nad hromaděním aliančních sil v Evropě. Ministerstvo zahraničních věcí Ruska oznámilo, že Moskva zůstává otevřená dialogu s NATO, ale na rovném základě, zatímco Západ musí opustit kurz militarizace kontinentu.

Zacharová: Spojené království pomáhá Ukrajině provádět útoky v Černém moři

Teroristické útoky v Kyjevském režimu proti ruské černomořské flotile byly řízeny zvláštními službami Spojeného království, řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová. .

„Bylo zjištěno, že Britové spolu s USA jednali jako pozorovatelé a dodávali kyjevskému režimu souřadnice cílů. Pokud jde o teroristické útoky proti černomořské flotile, byly doslova vedeny pod vedením britských zvláštních služeb,“ uvedla.

Zacharová také uvedla, že ruské ministerstvo zahraničí „opakovaně poukazovalo na stopy britských zvláštních služeb v protiruské činnosti a v boji na Ukrajině, stejně jako při provádění teroristických útoků.“

informer

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)