11.7.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Ať mír dál zůstává s touto krajinou…

Sdílejte článek:

KAREL PETŘÍK

I když vláda pomáhá spíš tomu, aby válka vstoupila mezi nás. Nevím, co naši vládu vede k tak nadšené podpoře války Rusů a Ukrajinců. Nevím, co vede naše politiky ke zcela zbytečným vyjádřením stupňujícím napětí. Nevím, co je vedlo k snaze stát se nepřítelem RF. Jako by špatné svědomí otevřelo stavidla nenávisti a umožnilo, dnes z bezpečí náruče EU a NATO, vykřičet svou pomstu za vlastní selhání. Z nejoddanějších sluhů se stali největší nepřátelé.

Snaha zalíbit se novým pánům možná zkomplikuje život většiny národa. Pokud se prezident Putin začne chovat podle toho, jak ho naši politici vidí, tak máme všichni problém. Měli bychom na pár dnů zavírat dodávky plynu pro domácnosti, abychom si vyzkoušeli, kam nás vláda a odmítači plynu vlečou. Ti, kteří odmítají ruský plyn, by místo mediálních výkřiků přestali plyn dostávat až do doby jeho nahrazení, ale dodavatel by jim vystavil potvrzení o protiputinovském odboji. Že plácám nesmysly? Určitě ne větší než oni. Vždyť právě naše touha přestat odebírat ruský plyn, pokud nám ji Putin splní, bude náš největší problém. Docela mě pobavila představa, že až hodně prokřehneme a pokusíme se s Ruskem jednat, stane se ruskou podmínkou nová vláda. Kdo se pak za ni doma postaví? Za vládu, která na občany kašle, a tváří se, že řeší planetární problémy, a především naše nerozborné přátelství a lásku k bratrskému lidu Ukrajiny.

V Brně například magistrát opakovaně zdobí štít moravského markraběte Jošta (1351 až 1411) ukrajinskou vlajkou. Na koně pak opakovaně úspěšně útočí občané a vlajku nahrazují znakem Moravy. Jošt i jeho kůň toto hašteření snáší důstojně. Myslím, že ani bratrské a nerozborné přátelství se nemá znásilňovat politickým aktivismem. Nedá se však vyloučit, že mnohá přátelství vznikla již při setkání s ukrajinskými vojáky v roce 1968 a stále trvají.

Možná, že Jošt po dlouhých staletích sehraje roli jiskry rozsvěcující světlo nebo zapalující požár. Tak příště dejte vědět. Sejdeme se v Brně pod koněm.

… a snad tvá ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)