22.3.2024
Kategorie: Kultura a tipy

“Arsenal” a “Bayern” – co očekávat od souboje ve čtvrtfinále Ligy mistrů

Sdílejte článek:

Jedním z nejzajímavějších soubojů ve čtvrtfinále Ligy mistrů bude zápas mezi “Arsenalem” a “Bayernem”. Tyto týmy se dlouhodobě staly častými soupeři v hlavním evropském poháru. V tomto století se setkaly v šesti různých fázích play-off Ligy mistrů. Připravované utkání londýnských a mnichovských slibuje být další vášnivou bitvou s bohatou historií rivalství. A pokud chcete udělat předpověď pro tento zápas nebo jakékoli jiné sportovní události, stačí se zaregistrovat a provést Mostbet login. Jedná se o spolehlivého bookmakera s kvalitním servisem a konkurenceschopnými koeficienty.

Historie setkání “Arsenalu” a “Bayernu” v LM

Poprvé “Kanonýři” a “Bavori” střetli své síly v základní skupině sezóny 2000/01. “Arsenal” doma remizoval 2:2, zatímco v Mnichově prohrál 0:1. Obě mužstva postoupila ze skupiny, ale “Bayern” poté dosáhl finále a získal trofej, zatímco “Arsenal” vypadl v čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále 2004/05 “Bayern” pohodlně porazil Londýňany 3:1 na svém hřišti díky dvěma gólům Pizarra a gólu Salihoviče. Odpověď od Henryho “Arsenal” od eliminace nezachránila a “Bayern” poté prohrál ve čtvrtfinále s “Chelsea”.

Osm let později, v sezóně 2012/13, došlo k dramatickému střetnutí. Na “Emirates” domácí prohráli 1:3 a v Mnichově vstřelili dva góly bez odpovědi, ale na postup jim to nestačilo. “Bayern” nakonec zvítězil v turnaji.

V osmifinále 2013/14 “Arsenal” opět doma prohrál 0:2 (Kroos, Müller), zatímco venku hrál 1:1. “Bayern” vypadl ve čtvrtfinále s “Realem”.

V sezóně 2015/16 zaznamenal “Arsenal” doma úspěch 2:0, ale v Mnichově je čekala devastující porážka 1:5. Obě kluby postoupily ze skupiny, ale poté vypadly.

Ve čtvrtfinále 2016/17 “Kanonýři” utrpěli opravdovou katastrofu, prohrávajíce dvakrát stejným výsledkem 1:5.

Síla před současným střetnutím

Statistika osobních zápasů rozhodně není na straně “Arsenalu”. Tři ze čtyř největších porážek Londýna v Lize mistrů přišly právě od “Bayernu”. A ve všech pěti případech, kdy se soupeři setkali v knockout fázi, postoupili Mnichované. Přesto v tomto ročníku má “Kanonýrům” docela dobré šance na úspěch. Tým pod vedením Artety zaznamenal skvělý postup, vyhrál 8 z posledních 9 zápasů. Ano, v této sérii byla porážka od “Porta”, ale pak “Arsenal” vzal odvetu v penaltách.

“I Bayern” také ukazuje pokrok, ale odstup od vedoucího “Bayeru” v Bundeslize je již 10 bodů. Neúspěchy v lize by se mohly projevit na psychickém stavu mužstva z Mnichova.

Dalším faktorem ve prospěch Londýňanů je absence hostující podpory pro “Bayern”. UEFA potrestala mnichovský klub zákazem vstupu fanoušků na venkovní zápas čtvrtfinále kvůli použití pyrotechniky v zápasech s “Kodaní” a “Laziem” dříve v tomto ročníku.

Potenciální scénáře souboje

S ohledem na vlastní motivaci, odhodlání, silný útočný potenciál a nucenou absenci hostující podpory u soupeře má “Arsenal” všechny šance přerušit dlouholetou sérii neúspěchů proti “Bayernu”. Úkolem pro Londýňany je hrát s maximální koncentrací v domácím zápase a všemi silami se snažit zabránit inkasování gólů. S rodinnou podporou ze stadionu jsou “Kanonýři” schopni porazit jakéhokoli soupeře.

Nejspíše uvidíme docela uzavřenou hru z obou stran s omezeným počtem gólových příležitostí. “Bayern” tradičně preferuje držení míče a precizně promyšlené útoky z křídel. Hlavním úkolem pro “Arsenal” bude zabránit zapojení Gnabryho a Comana a v pokutovém území pevně bojovat s Müllerem a Saném.

Klíčovým faktorem může být realizace standardních situací. Mnichovští mají v tomto ohledu vážné potíže. Naopak londýnský tým má v osobní sestavě několik hráčů schopných zahrozit ze standardních situací. Zde Arteta získává značnou výhodu.

V případě úspěšného prvního zápasu má “Arsenal” s velkou pravděpodobností možnost přejít k protiútoku ve venkovním zápase, kde hlavním úkolem bude udržet minimální výhodu. Vypadnutí “Bayernu” by zasadilo vážnou ránu psychickému klimatu v klubu a zbavilo tým šancí na evropský pohár v tomto ročníku.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)