28.6.2023
Kategorie: Společnost

Absurdní doba

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Tahle doba se začíná natolik blížit té minulé, že bych to začala citátem z Černých baronů a majora Terazkyho. “A čo si predstavujete pod pojmom absurdný, Kefalín?”


Snad jedině tak by se dalo totiž okomentovat odvolání docenta Ševčíka z pozice děkana fakulty.

A proč? Těch důvodu je samozřejmě víc, od naprosté politické zvůle a mediálního lynče, po protesty pár zastydlých puberťáků před fakultou. A kdo že jim naslouchá? Kdo že je hlavní iniciátor jeho vyhazovu? Rektor Dvořák. Muž, který sám má za sebou takový škraloup, že tzv. a smyšlená provinění docenta Ševčíka jsou proti tomu naprosto marginální. I kdyby byla pravdivá.

Pan rektor byl totiž předseda dozorčí rady v jedné z nejostudnějších firem moderních dějin. Firmy Key Investment. Tato firma v době přítomnosti pana Dvořáka v čele dozorčí rady okradla stovky českých občanů a desítky městských částí a obcí o veškeré jimi vložené prostředky. Jenže zatímco hlavní postavy skončili ve vězení, pan Dvořák i díky správným konexím vězení unikl. Ovšem už jeho samotná přítomnost v této společnosti v době jejích největších podvodů je ostudná a měla by znamenat konec jakékoliv veřejné funkce.

A tak říkám, absurdní opravdu je, aby na odvolání docenta Ševčíka trval nejvíc člověk, který sám poškozuje jméno nejen VŠE, ale celého vysokého školství obecně a navíc si ještě hraje na morální maják. Ten tam nemá co dělat. Nikoliv docent Ševčík.

Další díl do této absurdní tragikomedie vložili naši veřejnoprávní novináři. Dvořák byl v celé řadě rozhovorů během této kauzy, ale ani jednoho z nich nenapadlo se na tuto kauzu optat. Protože zlo na té správné straně přestává být zlem.

Celou špinavou minulost pana rektora musí vytáhnout až víceméně lokální novinář. Je to neuvěřitelné, co všechno se může stát, a kam jsme se to posunuli.

Jenže pokud tolerujeme bezpráví vůči někomu jinému, musíme si uvědomit, jak lehce se to může obrátit proti nám samotným.

Já sama tohle nikdy dělat nebudu. Nemůžu se jen tak koukat na to, jak se tu hází právní stát do kanálu a jediné na čem záleží je poplatnost tomuhle režimu.

To jen kdybyste někdy přemýšleli nad tím, proč dělám to, co dělám, a proč mi to za to stojí. 

Skončím citátem z jiného filmu. “Chce se mi z vás zvracet vážení.”

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)