15.9.2023
Kategorie: Multikulturní soužití

A není těch migrantů nějak málo?

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Na italském ostrově Lampedusa se za jediný den vyplavilo (já bych tomu vylodění snad ani neříkal, abych nedostal přes kušnu od nějakého námořníka) 5 tisíc ekonomických migrantů. Osm let po prvních velkých migračních vlnách a v EU si stále i se svým Frontexem šťourají párátkem zbytky masa mezi zuby. Asi zbytky z té lidumilné hostiny, kterou Evropanům představují jako vrchol evoluce. Ale stejně. Osm let nekonečného přílivu lidí, kteří evropskou společnost neobohacují, ale huntují. Je to huntování v plánu? Proč Evropa někomu tak vadí? A otázka zásadní, nynější premiérka Itálie Meloni si před volbami mohla hlasivky vyřvat, jak slibovala, že s takovou praxí s ní v čele bude konec. Najednou nebude? A ten obrtlík se dá sehnat kde, paní Meloni? Nebo jste všichni stejná banda, která vlastně razí identickou politiku a volby tak ztrácí veškerý smysl?

Vůdčí hlavou migračního paktu a ta, která objížděla jednotlivé země s agendou, byla právě Giorgia Meloni, italská premiérka. To ona chtěla a chce prosadit onu Rakušanem předběžně podepsanou povinnou solidaritu, z které se můžeme vyplatit půl milionem za jednoho nepřijatého migranta. Takové peníze by šly na „rozkvět“ migrací zhuntované Itálie (a dalších migrací obohacovaných zemí). Protože Evropská unie by část takového mafiánského výpalného poslala právě do přímořské Itálie. Část, zbytek by si nechala na jinou agendu spojenou s láskou k obohacování.

Kde jsou teď Meloniové předvolební projevy a výkřiky o tom, že migrace ničí Evropu jako takovou a že je potřeba ji zastavit už na jejím počátku, tedy u převaděčů? Kam se ztratily? Vede to skutečně k podezření, že nezáleží na tom, komu svůj hlas hodíte. Agenda jede s tím zleva, i s tím zprava. S kýmkoliv, kdo se usadí v čele. A ač sliboval cokoliv, dělá vlastně to samé, co jeho političtí rivalové. Přiznávám, že to trochu navádí k nedůvěře k demokratičnosti našeho systému. Varující by mělo být, že s nynější migrační politikou Giorgie Meloni politicky souzní Piráti, kteří ji při nástupu, asi se snahou zachovat tu alespoň to zdání demokratičnosti, označovali za neofašistku a tapetovali u toho sociální sítě vykřičníky. Jako kdyby povstal duch Mussoliniho. A přitom se Meloniové chování stalo vlastně další součástí Kalergiho plánu, který je pro svou vyhrocenost odsouzený do konspiračních teorií. Jak jinak. Je to extrémní a šílený plán (popisovat ho tu nebudu, jsou to konspirace, pro Krista pána, to bych to schytal). Ale, a tady je na místě se pozastavit, onen plán je podobně šílený a extrémní, jako politika bezmezného přijímání migrantů, která vede paradoxně k obdobnému výsledku jako výše zmíněný plán, konspirace nekonspirace. Jak je možné, že se slova politiků po volbách obrátí prakticky jen k naplňování politického programu standardizované nové levice? Zůstane jen pachuť rétoriky. Rozdíly jsou nepostřehnutelné. To už tam nahoře jsou zase jen soudruzi a jedna vládnoucí Strana, ale ještě nám to nikdo nepřiznal? Skutečně to tak vypadá.

Měli osm let na to, aby vytvořili struktury, které ekonomickou migraci zastaví, nebo alespoň zásadně omezí. Místo toho nám náš ministr pro řízenou migraci s radostí v oku oznámil, že podepsal za Českou republiku vylepšené kvóty na migranty. Tedy řízenou záplavu lidmi, kteří budou naši společnost rozbíjet. Rozbíjet její bezpečnost, politickou i sociální stabilitu. A do toho budou ti naší mocí políbení křičet, že se bez migrace zhroutí pracovní trh. Ano, do digitalizovaného a robotizovaného pracovního trhu hrozně potřebujeme nekvalifikované a často nekvalifikovatelné jedince, kteří si pak svou frustraci vybijí na kolemjdoucích. To nás zachrání. Naplní to náš skomírající důchodový systém. A ten vtip o blbounech nejapných znáte? Zbytečné ho vyprávět, když v něm žijeme.

Shrnul bych to do jednoduché věty – před osmi lety to mohla být nepřipravenost, teď už je to záměr.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)