22.6.2022
Kategorie: Politika

A máme po Starostech

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dneska jsem chtěl opět rozebírat Ukrajinu, protože se tam dějí pozoruhodné změny, které se navíc dost podobají mým analýzám na začátku konfliktu. Tož jsem chtěl machrovat, jak Ukrajinci přiznali, že v bojích u Kyjeva spolu bojovala ukrajinská armáda a nervózní ukrajinská domobrana, které neprozřetelně rozdali automatické zbraně a molotovovy koktejly. Že Rusové od začátku neměli zájem Kyjev obsadit, jen tam jejich nepočetné jednotky tajtrlíkovaly, přesouvaly se a budily dojem, že jich je o hodně víc, že většina těch tanků zničených Javelinem byla ve skutečnosti jen poškozena, posádky se z nich ve zdraví dostaly a pak tank odpálily, aby ho nemohla použít protistrana a z toho byly ty odtržené věže… Zkrátka je toho ještě mnohem víc, co teď vylézá na povrch – zahraniční tisk už začíná své národy připravovat na porážku a zkouší si zachránit velmi pošramocenou reputaci… Chtěl jsem být jízlivý a odporně ironický, protože naši Etzlerové a Dorazínové to ještě nepochopili a stále referují o velkém ukrajinském vítězství.

Leč… musím si to nechat na jindy. Kauza našich bojovníků proti korupci a za lepší politické prostředí nám stále bují a jestli to takhle půjde dál, za pár dní bude mít Fiala po Starostech.

Asi budu muset jít v neděli do kostela, docela by mě zajímalo, jak na ty superhodné Rakušany budou reagovat naši místní líbodémo. Před volbami, to se o nich rozplývali ještě víc než Zdeněk Svěrák (kterému za jeho pochvalný fejsbůkový příspěvek, že bude Starosty volit, poděkoval Hlubuček osobně) takže by mě zajímala jejich aktuální nálada. Jak totiž mohu sledovat na sociálních sítích, ještě stále se najde dost věrných následovníků, kteří svého Vítka stále ještě vyjadřují podporu, že za nic nemůže a o ničem nevěděl a vůbec jim nedochází, že adorují předsedu, který kam sáhl, tak si vybral blbě.

Pak si poslechnete, jak se na kokainových večírcích řešilo, kam si prášek správně vetřít a že to byly velmi vyhlášené večírky plné drog i kurev, čili i vesnickému vidlákovi musí být jasné, že zřejmě existují velmi zajímavé fotečky. Jestlipak má Vítek také krásnou momentku, jak šňupe koks z vyvinutých ňader nějaké slečinky? A prosím, nezobrazujte mi představu, že se to dá šňupat i mnohem zvráceněji…

Od včerejška už máme i první mrtvolu. Prý sebevražda. Ne, nebudu spekulovat, že to může být i jinak, ale pokud tu máme mrtvolu, tak se zřejmě úklid důkazů úplně nepovedl a to, co policie policie pustila teď, to není nic proti tomu, co ještě brzy přijde.

…. a stále mě dráždí to, že se celou kauzou tak dlouho čekalo. Máme před předsednicvím a před volbami. A nějaké kecy o tom, že to tak prostě s vyšetřováním vyšlo, těm se mi po všech Pandora papers, Panama papers, Čapích hnízdech a Andrejovi Juniorovi fakt nechce věřit.

Představte si to rozčarování našeho nejlepšího brněnského politologa… Tak se snažil zavděčit se v EU i USA. Pěkně si na fejsbůku sponzoroval oslavné ódy o sobě, jak to spolu všechno zvládnou a udělají změnu, které můžeme věřit. Teď měl být na vrcholu. Měl předsedat celé EU, měl z toho dělat hezká videjka a tvrdit nám, jak má všechno pod kontrolou, jak na nás myslí a že nám sice nemůže pomoct, ale to nevadí, protože mu naslouchá i Macron se Scholzem. A ono to vypadá, že po vzoru Topolánka bude za debila právě v té chvíli, kdy bude nejvíc vidět.

Drze bych řekl, že pan profesor si půl roku žehlil, vyšíval a bělil košili…. a ve chvíli, kdy si jí má obléknout, kdy je nasvícen a kdy je publikum připravené, tak mu vybuchne žumpa přímo pod nohama.

Mimochodem… neslyšel jsem náhodou včera něco o tom, že ministerstvo zemědělství bude po Agrofertu vymáha 4,5 miliardy korun? To je dost peněz, aby stálo za to napnout síly a něco s tím udělat ne? Ale zdá se, že Hlubučci tomu dost pomohli i bez Andreje a stačilo jen počkat na správnou chvíli.

Fiala má v této chvíli vlastně jen dvě možnosti. Buď se nechat ohodit sračkami, jaké tu už dlouho nebyly a tvářit se, že je to cukrová vata. A nebo mít po Starostech. Zbavit se jich, zradit je, odvolat je, zrušit koaliční smlouvu a ukázat národu, že Babiš zase není tak zkorumpovaný, jak tvrdil před volbami, protože bez Babišových hlasů je vyřízený.

A předsednictví se blíží…

Buď bude Petro Ihorovič Fialenko nasvícen, napudrován a nakadeřen… a v přímém přenosu na něm budou ulpívat ty kurvy, korpučníci, drogy a další podrobnosti, které teď vylézají na světlo, přičemž je dost možné, že ho Rakušan stáhne sebou, protože pokud před tím zavře oči a vylezou další důkazy, tak bude vlastně spoluviník.

A nebo v nouzi nejvyšší zareaguje, Starostů se zbaví a dá Babišovi všechno, co bude Andrej chtít. Jako gesto dobré vůle začne tím, že se nad dotačními miliardami udělá rychlá Nekulovská tečka možná i za cenu Nekuly, Pekarové i Jurečky.

Upřímně – nedovedu si takovou rošádu představit, protože by to byl konec celé pětikolky. Ale dnešní doba je tak uhozená, že to možná ani jinak dopadnout nemůže. Pětikolka vlastně už padla. Teď už Fiala hraje jen o to, jestli dokáže oddálit svůj vlastní politický konec. Kurňa… předseda EU – a on, takový hňup, to měl už skoro v rukách… Že pro jejich ambice může zhynout republika, to nám už myslím dokázali docela jasně. Teď se ještě ukáže, jestli pro Fialovy ambice může zhynout i ODS.

Babiš je v ideální situaci. Má v ruce klíče od docela dobrého řešení…. Nechá Fialu na premiérském křesle, nechá ho předsedat EU… a pak budou předčasné volby. A nebo ani nemusí být. Tohle má Babiš přece nacvičené od Sobotky. Nechá Fialu, aby si vyžral všechny neúspěchy a všechny úspěchy si přivlastní. Podpora Fialy za ministerstvo financí… a ministerstvo vnitra… To postačí.

A pokud Fiala nebude chtít? Tak bude osračkován v přímém přenosu před zraky všech těch jeho kamarádů v Německu a Bruseli. Kokainu sláva.

Vlastně si myslím, že Babiš už na prezidenta kandidovat nebude. Bude ministrem financí… a nebo i premiérem. A možná to ani celé nespustil on. On totiž v Práglu zase tak silnou pozici nemá. Co takhle Marvanová? Ta má Vítkovi co oplácet… Nikdy vám žádný protivník nemůže uškodit tolik, jako to může udělat zhrzená láska.

Tik tak, tik tak… Fialovi běží čas. Má týden… Pak už to dopadne tím nejhorším možným způsobem…

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)