15.2.2020
Kategorie: Politika

Je vůbec úřad ombudsmana potřeba?

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

lubos-zalom8847970_0Tak ještě pár slov k tématu OMBUDSMANA, než mě to přestane zajímat. Fakt, že při celém současném politickém marasmu se pan Křeček jeví jako přijatelná osoba, je samozřejmě stoprocentně způsobeno tím, jaká sebranka ovládla celou oblast tzv. lidských práv, resp. celý koncept práv.

Pokud na jedné straně máme bandu neoprogresivistů, zatímco na druhé straně jim čelí protestní strany zahrnující pestrou množinu “alt-right” i “alt-left” (pokud něco takového lze definovat) a k tomu ještě starou levici (komunisty) a nacionalistickou levici (SPD), pak z takového střetu nemůže vyjít nikdo, kdo by vůbec byl schopen koncept práv správně hájit.

Např. kdo by byl schopen zdůraznit, že mluvit o tzv. lidských právech je nadbytečnost – existují pouze práva jednotlivce, a to pouze negativně vymezená. Jestliže se zdá, že je tady nutná jakási instituce VEŘEJNÉHO OCHRÁNCE PRÁV, je to nakonec důsledek toho, že stát zmutoval do podoby takřka absolutistického vládce, který je schopen na každém kroku naše práva pošlapávat – a velmi často to také dělá. A je absurdní, když ten samý stát generuje jakousi instituci, která má práva chránít: konzistentně toho nebude schopna. Nemohla toho být schopna neomarxistka Šabatová. Nebude toho schopen ani levičák Křeček – přestože si mnozí komentátoři libují, že nyní nastane pro práva v této zemi zlatý věk.

Měli bychom usilovat o omezení státu až na dřeň. Na rušení regulací a státních zásahů. Na snižování moci státu sahat nám do našich kapes. Měli bychom usilovat o suverénního, nezávislého občana. Měli bychom usilovat o čistý kapitalismus.

Potom nebude žádný speciální úřad tzv. ochránce lidských práv potřeba, protože ve zdravé společnosti, která si cení svobody, budou případné přehmaty toho či onoho úředníka či politika řešit skutečně fungující neziskové organizace a v neposlední řadě média – která dnes nepůsobí jako hlídací pes demokracie, nebo nedej bože snad svobody, ale jako propagandistická instituce, která vždy ochotně spěchá se zdůvodněním, proč je nutné zase jednou občana ukrátit na jeho právech.
Osobně bych úřad ombudsmana zařadil do dlouhého seznamu úřadů na zrušení!

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,52 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x