10.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

První britský transgender pár umožní jejich pětiletému dítěti změnu pohlaví

Sdílejte článek:

MIKE/P.J.WATSON

První britský transgender pár vyvolal kontroverzi odhalením, že umožní jejich pětiletému dítěti začít také přechod na jiné pohlaví.

Jody, 21, a Greg Rogers, 27, z Glasgow ve Skotsku, zveřejnil oznámení, že jejich syn Jayden začal přechod na dívku.

Manželé tvrdili, že od oznámení byli podrobeni tvrdé kritice a že byli také nahlášeni sociálním službám.

Dvojice popřela tvrzení, že by podporovala chlapce k změně pohlaví a Greg Rogers řekl Daily Record: „Slyšeli jsme lidi říkat, že používáme Jaydena abychom na sebe upoutali pozornost, že chce být jen dívkou, protože i já jsem si změnila pohlaví… Je to směšné. Jayden neví nic o mé minulosti. Prostě mě zná jako otce.“

021219trans2Podle páru je Jayden neoblomný v tom, že je dívka a miluje oblékání jako princezna Anna z filmu Disney Frozen.

„Říkají, že je kruté, že jsme ji nechali nosit šaty, ale není krutější nic nedělat, když máš dítě, které je tak neústupné, že chce být dívkou, že si trhá vlasy a bije hlavou do zdi?“ Řekl Rogers.

Začátkem tohoto roku bylo odhaleno, že pět lidí pracujících na jediné britské transgenderové klinice NHS skončilo poté, co děti ve věku tří let prošly zbytečnou léčbou změny pohlaví.

Spojené království zaznamenává rekordní počet dětí ve věku do 16 let, které se identifikují jako transgender – s tím, že alespoň jedno dítě mění pohlaví každý den.

Louise Bowersová, která dělá o tomhle průzkum, řekla The Sun: „Měli jsme dříve jeden případ za několik měsíců, ale teď je to sedm až deset týdně.“

Podle Bowersové většina těchto dětí je ve věku 14 nebo 15, nicméně některým je jenom deset let.

Počet dětí ve věku od 3 do 18 let, které byly odkázány na kliniku pohlavní identity, šlo z 314 v roce 2011 na 2016 v roce 2016.

Nemůžete zastavit pokrok!

Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg