14.8.2014
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Akce Kryštof?

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 14|08|2014

Tak k nám zase přichází Kryštof. Že nevíte co to je? To je policejní monstr-akce, při níž všechno v policejní uniformě “co má ruce, nohy a udrží plácačku v ruce” vyrazí do ulic, aby vám zkontrolovali nač si vzpomenou.

 

 

Jestli mě paměť neklame, “už žádné akce Kryštof”, slíbil šéf dopravní policie Tržil v Hyde parku někdy v polovině září 2010. Asi na to někdo zapomněl. Obnovují ho proto, že prý mrtvých na silnici je už příliš. Tak to by měli vyrazit tam, kde tyhle nehody hrozí. Obávám se, že místo toho to bude probíhat jako posledně. Uprostřed města stála za semaforem hned dvě policejní auta a asi 6 “Kryštofů”, kteří odchytávali v místě umožňujícím odstavení všechna auta, aby jim zkontrolovali doklady, lékárničku a reflexní vestičku. Soudím, že to rozhodně přispěje k razantnímu úbytku smrtelných nehod.

 

Podle zmíněného pana Tržila by slušní řidiči měli přestat vnímat dopravní policii jako svého pronásledovatele – a naopak by se měli začít bát opravdoví silniční piráti. Tak nějak to říkal. Bojím se, že místo toho budou zase manévry jako by honili teroristy, za účelem stupidní kontroly která není k ničemu, snad kromě vybraných pokut. Kontrolami dokladů, lékárniček a barevných vestiček se asi situace na silnicích nezlepší. Pak ať se nikdo nediví, že lidová tvořivost si policejní heslo “pomáhat a chránit” přetvořila na “buzerovat a vybírat”. Už vidím jak polorozpadlé žigulíky s naloženým šrotem jsou ponechány osudu a odporný zbohatlík v 8 let starém Bavoráku je zatčen, podroben domovní prohlídce a poté potupně oškubán o veškeré zlato byť to byly plomby nebo snubní prstýnky, protože neměl v lékárničce návod na dýchání z huby do huby. A jak napsal přítel v jedné diskuzi: “Akce Kryštof” vůbec nepatří do demokratického právního státu, je to jasný pozůstatek totality.

 

Policie má lidi obtěžovat pouze tehdy, když k tomu má důvod, tj. když má konkrétní podezření nebo po někom pátrá. Nemá lidi obtěžovat na ulici preventivně. Každý, kdo toto podporuje, ať hodí volební lístek komunistům, bude tam u svých. A aby to bylo konzistentní, měla by policie také provádět hromadné osobní prohlídky a hromadné domácí prohlídky – určitě by při té příležitosti našla spousty drog či kradených věcí, třeba i nějaké nedovolené sbírky zbraní … vlastně je to trestuhodné nedopatření, že policie zatím smí buzerovat jen řidiče. No a dáme pár titulků.

 

 

Je jich málo. Juncker stále nemá do Komise dost žen. V nové evropské “vládě” by jich mělo zasednout minimálně deset, zatím jich je ale mnohem méně. Členské státy budou pravděpodobně měnit své kandidáty. “Mezi námi je polovina žen. Proto je logické, aby v exekutivním orgánu, kterým Evropská komise je, byly ženy dostatečně zastoupeny,” vysvětlil deníku Aktuálně.cz Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty. Panu Jandovi bych chtěl vzkázat, že taky je v populaci třetina hlupáků. Jestli by taky neměli mít kvótu. Nebo ji už mají? Zajímavé je, že pan Janda dokáže vysvětlit sebevětší euronesmysl! Měl by dávat pozor, aby trvalý pobyt v eurořiti na něm nezanechal trvalé stopy.

 

Miliardář Janeček si vybudoval luxusní sídlo na Šumavě. Uprostřed šumavského přírodního parku Kochánov vás praští do očí futuristická stavba. Na katastrálním úřadu Právo zjistilo, že objekt je ve vlastnictví Janečkových rodičů, on sám loni v prosinci koupil v těsném sousedství bývalý penzión a k tomu dva a půl hektaru luk za 23 miliónů korun. “Je to moje soukromá investice, rekreační centrum, žádné speciální plány s tím nemám. Usídlit se tam nehodlám,” sdělil Právu Janeček. A divme se. Stavbu rezidence v přírodním parku povolil orgán ochrany přírody a krajiny. Nedávno kdesi přinutili chudáka zbořit dřevěnou kůlnu, že narušuje ráz krajiny. A co se estetiky stavby týče, ponechám to na laskavém čtenáři. Za sebe dodávám. Vkus dobrosera. Že mě to nepřekvapuje.

 

Výzva akademiků: Ať Izrael přestane porušovat lidská práva v Gaze. Server Česká pozice obdržel výzvu několika známých (prý) českých akademiků. Jak teda oni píší. Až se podíváme co je to za jména zjistíme, že s tou známostí to zas není tak horký. A co píší? “Připomínáme, že ostře protestuje nejen řada nevládních organizací jako Amnesty International nebo Lékaři bez hranic, ale že i generální tajemník OSN Pan Ki-mun označil izraelské kroky za „šokující a neobhajitelné“. Porušování elementárních principů mezinárodního humanitárního práva, za něž je bombardování škol, nemocnic či dětských útulků bezesporu třeba považovat, přitom nelze obhajovat poukazem na porušování mezinárodního práva druhou stranou. Je povinností naší politické reprezentace, aby aktivně svého spojence upozorňovala na to, že důsledkem současných kroků je nejen pokles podpory Izraele ze strany české i evropské veřejnosti, ale také prohloubení právě těch problémů, které má nynější vojenská operace údajně řešit.” atd.atd.

 

Milí autoři výzvy. Jestli někdo veškerou pomoc zvenčí vrazí do rachejtlí a tunelů z nichž lezou vrazi, musí počítat s akcí ve stylu na hrubý pytel, hrubá záplata. O faktu, že si ručníkáři schovávají svá odpalovací zařízení právě do blízkosti nemocnic a škol už si cvrlikají vrabci na střeše. Ostatně, proč taky sluníčkáři neprotestujete proti genocidě kterou provádějí islamisti v Iráku? A zde slibovaní autoři, prý známí akademici. Já teda neznám ani jednoho a ten poslední je kozošuk a ne akademik. •Pavel Barša, Filosofická fakulta UK a Ústav mezinárodních vztahů•Radek Buben, Filosofická fakulta UK•Ondřej Císař, Sociologický ústav AV ČR a Filosofická fakulta UK•Petr Kratochvíl, Ústav mezinárodních vztahů•Karel Kouba, Filosofická fakulta University Hradec Králové•Šádí Shanaáh, Insaan: česko-arabské centrum 

 

Na pražském magistrátu zasahuje policie, podrobnosti zatím nezveřejnila. Detektivové jsou od rána v několika budovách pražského magistrátu. Jakékoli podrobnosti k zásahu ale odmítají sdělit. Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Podle České televize zásah souvisí s vyšetřováním kauzy Romana Janouška. Tunel Blanka, Opencard, Pražský dopravní podnik, Komunální služby hl.m.P., …atd. Vše jsou ovšem několik let staré kauzy …a jistě už skartované. Pokud nechytí “zloděje” za ruku při činu, jsou tyto demonstrativní akce s několikaletým zpožděním pouze prázdná a snad i politická gesta. Také je zábavné, když zásahova jednotka jezdí “nečekaně” do míst, kde už čekají televizní štáby.

 

Nechápu, proč si policie nezřídí na Magistrátu hlavního města Prahy rovnou jedno své oddělení, práce by tam měla na léta. Takhle se zbytečně projezdí benzinu…V návaznosti na stálé zásahy policie prý od ledna 2015 jsou všechny radnice v ČR povinny vyhradit adekvátní prostory pro nové, specializované odbory. Tyto odbory budou v přenesené působnosti v rámci úsporných opatření vykonávat realizaci úkonů a výkonů olomouckého státního zastupitelství. Kdo prostory nemá, uvolní dobrovolně kancelář starosty.

 

A trocha bulváru: Dívejte se na prsa, je to zdravé, píší. Deset minut koukání na ňadra se rovná půl hodině cvičení. Muži si tak mohou prodloužit život. Američtí vědci pět let pozorovali 200 mužů. Zjistili, že ti, kteří se pravidelně dívají na ženská prsa, mají nižší krevní tlak. Trpí také méně srdečními chorobami a mají pravidelnější tep. Doktorka Karen Weatherbyová zveřejnila v časopise New England Journal of Medicine zjištění, že desetiminutový pohled na pěkná ženská prsa se zhruba rovná třiceti minutám cvičení. “Při sexuálním vzrušení se rozbuší srdce a zlepší se krevní oběh. Není pochyb o tom, že mužům pohled na ňadra svědčí,” říká doktorka Weatherbyová. “Naše studie ukazuje, že pokud se této činnosti věnují deset minut denně, sníží se u nich riziko infarktu a mrtvice na polovinu. Domníváme se, že průměrný muž by si tak mohl prodloužit život o čtyři až pět let,” dodala vědkyně. Tak jsem vyrazil do štatlu a omládl jsem aspoň o půl roku. A to tam chodily baby v tričkách. Chtělo by to baby bez triček. Ale to by mi tlak neklesl ale stoupl. Musím víc trenovat.

 

A z mého života: Protože byl Mezinárodní den ženského orgasmu o čemž nás informoval Babišpress, byl jsem vyškolen. Marihuana byla v minulosti brána jako afrodiziakum. Proto není divu, že se nový lubrikační gel vyrobil právě z ní. Výrobce slibuje ženám revoluci v orgasmu – patnácti minutové vyvrcholení. Lahvička tohoto lektvaru štěstí má stát pouhých 65 eur, tedy v přepočtu přibližně 1820 korun. Doufám, že se to nedozví manželka. Taky jsem jí říkal, že zemřel Robin Wiliams. “To je ten zpěvák s tím divným účesem?”, ptala se. Ne. To je brácha od těch tenistek co hrajou pánskej tenis odpověděl jsem jí. Její další odpověď je nepublikovatelná.

 

A na Fejsbůku napsali:

 

Vše směřuje k odhalení, že prezidenta Kennedyho v roce 1963 zastřelil prakem pionýr Voloďa Putin.

Sobotka tuhle obrážel ministry. Titíž dnes chodí na koberec k Babišovi. Když dva dělají totéž, není to totéž.

Jak tak všude vidím toho Krajča s Babišem, čekám kdy se Kryštof přejmenuje na Andrej.

Policie stopařkám do obce Kouřim nedoporučuje používat informační cedulku s cílovou destinací.

Tak si říkám, kdyby se obchodní válka s Ruskem nedotkla fabrik, ale omezila by granty, rozpočty humanitních škol škol a redakcí i podporu umění, kolik z dnešních rusobijců by během několika minut změnilo názor. Můj odhad je 96 – 98%.

Radní Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), sociolog a antropolog Michal Uhl navrhl na vyznamenání exkomunistu Františka Kriegla. Místní pražská radnice návrh odmítla. K aféře Kriegel, kterou rozpoutal mladý Uhl. Osmašedesátníky nepovažuji za disidenty nebo oběti režimu. Je to parta komunistů, která prohrála, když se s druhou partou komunistů rvala o moc a i z prohry si udělala skvělou živnost, na rozdíl od dávno zapomenutých pravých obětí komunismu – zničených sedláků a živnostníků. A mimochodem, je i dobře, že kolem toho dělá Uhl takový povyk. O Kriegelovi jsem totiž měla zafixováno pouze to, že nepodepsal v Moskvě. O to, jaký to byl komunistický hajzl v 48. roce a v 50. letech, jsem se moc nezajímala.

1,5 miliardy za kampaň na podporu českých potravin? Tak proč jsou teda hytlermarkety narvaný dovozovýma třetitřídníma sračkama?

Ministr zahraničí Zaorálek v ČT: Ze západní Evropy přijíždějí do chalífátu stovky mladých lidí, kteří se tam vycvičí v boji a pak se vrátí zpět. A to je velmi nebezpečné. Dodávám: Proč bychom je měli pouštět zpět? Proč bychom vůbec měli trpět mohamedány v Evropě?

Fakt, že se premiér na tiskové konferenci zasmál ve chvíli, kdy mu nepřímo jeho ministr na veřejnosti odepřel poslušnost, by mohl být podle Jeronýma Klimeše znak nervozity. “Nevím, je-li to pro pana Sobotku typická reakce. Ale jak znám lidi, když jsou hodně nervózní, reagují různě. Někdo zrudne, někdo se začne nesmyslně chechtat, někdo se začne potit. Možná je to tedy typická reakce, jak maskovat nervozitu, to znamená, že když je nervózní, začne se usmívat,” soudí.

Vidíte to. A vy furt že se směje jako debil. Nervózní debil je to.

Již počtvrté od rána slyším z našívaší že začíná Prague Pride. To mám jako jásat, nebo si jít koupit tanga, nebo co?

Vládne nám fakt elita. Premiér si stihnul srovnat zuby, s hlavou je to horší, tak se pro jistotu blbě zubí vždy a všude. Estebák si už nemyslí, že bude líp, ale zabavoval by majetek, trdlo chce filtrovat děti u jednotných přijímaček a zoralek píše do Izraele, aby se nechali zabít. ….jen permanentně sjetej orangutan si může myslet, že to dobře dopadne.

Vývoj jedné zprávy:

Zprava 1 – separatisti sestrelili letadlo, Rusko dostane pres drzku.

Zprava 2 – nevime kdo sestrelil letadlo, Rusko dostane pres drzku.

Zprava 3 – ukrajinci sestrelili letadlo, Rusko dostane pres drzku.

Když už jsme u těch různých kvót – nemohli by poslanci přijmout zákon o minimálním procentním zastoupení žen na večírcích? Třeba 80 procent by stačilo…

Dobudeme Evropu dělohami našich žen, pravil kdysi Kaddáfí. Už vím, proč Andrej koupil tu kliniku na umělé oplodnění

Mam taky dojem, že propagandystycka mašyneryja valečnych štvaču z Volstrytu kajsik zrobila chybu. Přali by si demonstrace proti Putinovi v Moskvě, ale to by ti kokoti nesměli zaměstnavat nevzdělane idyjoty, keři neumi ani azbuku…napsal Laďa Větvička když shlédl doprovodný obrázek k titulku Moskevské ulice naplnili nespokojení občané. Chtějí Rusko a Ukrajinu bez Putina.

 

A fór na konec:

Přijde muž k doktorovi, že potřebuje viagru. Doktor mu ji napsal a řekl, ať se druhý den staví a řekne, jestli to pomohlo. Muž druhý den přišel a povídá: “Žena nenadále odjela, takže jsem to nevyzkoušel.”

“A to jste to nemohl zkusit třeba se sousedkou?”

“Na sousedku viagru nepotřebuju .”

 

A to je dneska všecko.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x