Zvláštní potravinové sbírky! Proboha proč?

Sdílejte článek:

NAFTALI

Potravinová sbírka bude od letoška dvakrát ročně. Rozšíří se o jarní část, která se letos uskuteční v obchodech v sobotu 18. května, v předchozích ročnících byla pouze na podzim. Poprvé bude možné také darovat potraviny přes internet, uvedli na tiskové konferenci zástupci ministerstva zemědělství, Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a České federace potravinových sbírek (ČFPB).

Takže dvakrát do roka se budeme muset vyhýbat obloukem některým obchodům, pokud nechceme riskovat že nás bude obtěžovat skupinka neziskových ksichtů. Nejlépe ještě v barevných tričkách, cpát nám do ruky seznamy, a nutit nás, abychom za svoje těžce vydělané peníze nakoupili plný koš potravin a drogistického zboží a věnovali ho lidem, kteří pro nás nikdy nehnuli prstem a také nikdy nehnou. Nedej bože, abyste odmítli. Ty žebravé ksichty vás okamžitě počastují jedovatou poznámkou a já se ptám, proboha proč?

Nejméně od loňského roku totiž platí zákon, že obchody s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních mají povinnost odevzdávat neprodané zboží do potravinových bank. Někdo má s tím nařízením problém, já ne. Toto nařízení se většinou týká hlavně supermarketů. Tyto konzumní kravíny patří nadnárodním společnostem. Rýžují u nás miliardy, ale daně platí v domovském státě. Česko od nich nevidí korunu.

Právě kvůli konzumním kravínům zkrachovaly stovky drobných českých obchodníků. Jestli mají konzumní kravíny odevzdávat neprodané potraviny do bank, jedině dobře. Protože by nám stejně ten prošlý humus obloukem nabízeli jako čerstvé zboží, případně ho nacpali do kontejnerů. Nevím jak vás, ale nás doma učili kupuj jen tolik kolik sníš a jídlo nacpané do odpadků mi zvedá krevní tlak. Jenže vraťme se na začátek. K tomu, že konzumní kravíny mají povinnost odevzdávat neprodané zboží do potravinových bank.

Potravinové banky mají v tomto okamžiku prý plné sklady a zase brečí, že jim s nadbytkem potravin narostla práce i náklady. A žádají za to peníze od státu a krajů. Například Karlovarský kraj se rozhodl darovat tamní potravinové bance dotaci asi 100 tisíc korun, které jsou určené na zajištění skladů a distribuci potravin. Nevím jak vy, ale já si začínám připadat že si z nás někdo dělá blázny.
Jestliže obchody nad 400 čtverečních metrů musejí povinně odevzdávat zboží neziskovkám do jejich potravinových bank, tak proč je potřeba dvakrát ročně ještě organizovat nějaké zvláštní potravinové sbírky v obchodech a obtěžovat zákazníky? Nevím jak vy, ale já když se ráno probudím a mám jít do práce, v okamžiku kdy si uvědomím, kolik netáhel ze svého platu živím, mám chuť zacouvat zpět do pelechu.

Nechápu proč mám za to co mi zůstalo v peněžence jako výdaje na nákup pro rodinu kupovat další krmivo pro flákače, kteří na práci nesáhnou nebo pro nějakou tupou nandu, která neumí držet kolena u sebe, pořídí si tři děti se třemi tatínky tupými jako ona sama a pak se diví, že na dítě neplatí. Myslím, že kdyby polovina těch údajných chuďasů, které je třeba nakrmit, přestala kouřit ,popíjet alkohol a našli si práci, nemuseli by žít na cizí účet. Samozřejmě jsou jisté výjimky, kdy člověk skutečně strádá ne vlastní vinou, ale moc jich není. Takže nevím proč se mám při cestě do obchodu i nadále prodírat skupinkou neziskových žebráků, kteří mi cpou do ruky jakýsi povinnostní seznam a když odmítnu, urážejí mě. V momentě kdy měly konzumní kravíny povinnost odevzdávat neprodané zboží do potravinových bank mělo tohle obtěžování veřejnosti rázně skončit. Ale ono ne.

Jestliže jsou sklady potravinových bank už nyní plné, banky nezvládají distribuci potravin a žebrají od krajů a státu dotace , tak proč proboha chtějí pořádat ještě dvakrát do roka zvláštní potravinové sbírky v obchodech a cpát do skladů další zboží, když už to staré nejsou schopny uskladnit a rozdat bez cizích peněz. Nehledě k tomu, že vůbec netuším, co je to ta slavná Česká federace potravinových sbírek. To má být nějaká nová nenažraná nevládka? Ať hledám, jak hledám, na internetu nacházím pouze odkaz na Českou federaci potravinových bank.

Takže mám hořký pocit, že si tady z nás občanů někdo dělá blázny a považuje nás za dojné krávy. Takže pokud někdo z nás osmnáctého května před nějakým obchodem potká skupinku žebráků z potravinových bank, pošlete je do háje nebo ještě lépe někam jinam, žádné ohledy si nezaslouží.


 


Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x