24.7.2018
Kategorie: Politika

Deep State

Sdílejte článek:

OTAKAR VYCHODIL

Toto napsal prezident Trump na Twitteru 18. 7. 2018 ve 13 hod. 27 minut příslušného času v USA:

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

Some people HATE the fact that I got along well with President Putin of Russia. They would rather go to war than see this. It’s called Trump Derangement Syndrome!

1:27 PM — Jul 18, 2018

Ve shodě s prezidentem Trumpem, vůči jehož některým krokům mám výhrady, protože rozhodně nejsem jeho fanatickým obdivovatelem, si myslím, že celá řada lidí je nepříčetná z toho, že se sešel s prezidentem Putinem a že si evidentně (rozhodně však ne ve všem) rozuměli. Rovněž souhlasím s tím, že tito lidé by šli raději do války, než aby viděli něco podobného. Správně to diagnostikuje jako „syndrom duševní poruchy z Trumpa“ (TDS).

Nenávistná kampaň proti prezidentu Trumpovi, kterou vedou v USA „liberální“ média je takové intenzity (a délky), že člověka nutně vede k velmi znepokojivým otázkám. Např. kdo se to prakticky za každou cenu snaží v USA vládnout? Mocní a bohatí? No, nezlobte se, ale do toho mi třeba nejbohatší člověk všech dob Jeff Bezoss, Bill Gates nebo Elon Musk moc nesedí — to rozhodně není jejich cíl a vůbec ne styl. Mám tendenci se klonit k názoru, že za tím vším může být nějaký ten „deep state“, ovšem zdaleka ne v té podobě, jak ji prezentují konspirativní teoretici. Skutečnost by byla daleko prostší a logičtější (k podobným závěrům dospěli i někteří komentátoři v amerických „neliberálních“ médiích). Spočívá v otázce: Kdo vlastně řídí příslušné tajné a jiné „služby“ v USA (CIA, NSA, FBI, atd.), které po 11. září získaly neskutečné pravomoci? Je to ještě prezident a jeho administrativa pod dozorem Kongresu? Co když je tomu naopak? Vyrobit celou sérii kompromitujících e-mailů adresovaných Putinovi umí dnes každý čtrnáctiletý kluk, který něco ví o příslušných internetových systémech — to v dnešní době není a nikdy nemůže být dostatečně věrohodný zdroj čehokoliv. Třeba pro CIA je to hračka. Stejně jako pro FSB (dříve KGB). Z toho všeho hodně mrazí. Netvrdím, že to tak je — podstatné je, že to tak být MŮŽE

Takovýto boj na těchto úrovních lze opravdu stupňovat až k ničivému globálnímu konfliktu. Existuje nějaká protizbraň? Ano, jsou jí právě ona osobní setkání vůdců velmocí na nejvyšší úrovni, taková jako to v Helsinkách. Proto doufám, že tato setkání budou pokračovat a jejich aktérům přeji, aby toto období přežili — tedy ve zdraví…

P.S. Otázkou zůstává, kdo by tedy řídil ony služby? Odpověď je jednoduchá — nepotřebují, aby je řídil někdo z pozadí. Mají své ředitele, a ti se určitě umí domluvit. Odvolat je může prezident, tedy je potřeba vždy „vyrobit“ prezidenta, který je odvolávat nebude. Pokud se to, nedej Pán Bůh, nepovede? Je potřeba všemi prostředky „neposlušného“ prezidenta odstranit a instalovat jiného.

Proč by to dělali, to je otázka na stejné úrovni jako proč by to nedělali, když můžou? Ona „moc“ je hodně silná droga, že?

P.P.S. Je to pouhá spekulace, ale rozhodně stojí za zamyšlení.

Autor: RNDr. Otakar Vychodil, Publius.cz

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x