30.9.2017
Kategorie: Společnost

Od současného vedení ČSSD by se mohla učit i sicilská mafie…

Sdílejte článek:

JAN ŠINÁGL

ČSSD nabídla dědicům zesnulého právníka Zdeňka Altnera 180 milionů korun. Strana se tak chce mimosoudně vyrovnat před tím, než o pohledávce rozhodne Nejvyšší soud. Radiožurnálu to potvrdily tři důvěryhodné zdroje. Soud má definitivně rozhodnout, jestli strana zaplatí Altnerovým 338 milionů korun za to, že jí právník pomohl v roce 2000 získat Lidový dům. Ekonomický ředitel ČSSD Martin Starec věc nechtěl komentovat. Nejstarší syn Altnera Zdeněk mladší odmítl nejen vyrovnání, ale i svůj podíl na celém dědictví, uvedl Radiožurnál. Advokát měl tři děti. Pokud se Altnerovy děti s ČSSD nedohodnou, bude o stamilionech rozhodovat Nejvyšší soud.

Jako dlouholetý a mnohdy jako jediný „zveřejňovatel“ TZ a informací přímo od JUDr. Zdeňka Altnera, dostatek zkušeností, abych mohl zodpovědně vyslovit tento možný a dost reálný odhad, co může veřejnost od všehoschopného vedení ČSSD v nadcházejícím období očekávat.

ČSSD roky ovládala justici i policii. Mnoho se na tom nezměnilo dodnes. Vynesení rozsudku u MS Praha jsem byl přítomen jako jediný zástupce tisku a veřejnosti, přestože jsem média včas informoval. V případě, že by dosud spřízněný NS potvrdil rozsudek MS Praha a ČSSD byla povinna zaplatit dědicům dr. Altnera 338 milionů korun, má údajně ČSSD částku zajištěnou od FIO banky. Vzhledem k tomu, že je ČSSD na tom finančně dost neuspokojivě a žádné velké příjmy po volbách nelze očekávat, může jí FIO banka kredit odmítnout a ČSSD se může díky nezaplacení částky ocitnout v insolvenci, případně později pro nesplácení dluhu bance.

Zde se nabízí reálný scénář, kdy by byla ČSSD nucena prodat v dražbě z vlastní vůle či v exekučním řízení Lidový dům, který pro ni získal dr. Altner. Pro ČSSD by potom nebyl problém založit fiktivní firmy, jejichž pohledávky by byly přednostně uspokojeny z prodeje Lidového domu a na dědice dr. Altnera by dost možná nezbylo vůbec nic.

Zdá se vám tato prognóza přehnaná? Podívejte se na dění v naší zemi za posledních 30 let a typy, jaké se dostaly do politiky a vedení politických stran. Potom se vám tato možnost už nebude zdát tak nereálnou a nepravděpodobnou, ale logickou.

Rád bych se mýlil už proto, že ČSSD je strana s dlouhou tradicí v naší zemi. S takovým vedením jaké má dnes obnovení tradice nehrozí, ale daleko spíše zánik ČSSD jako zánik všeho, kde přestává platit morálka, charakternost, poctivost a osobní odpovědnost.

Právě byla propuštěna vedoucí organizačního oddělení ČSSD… Loď se potápí a tonoucí se budou ze všech sil a za každou cenu nakrást při opuštění lodi co nejvíce. Je to jejich přirozenost…

Nadcházející volby jsou dost možná poslední šancí slušných lidí dát šanci slušným a schopným politikům, aby začali nahromaděnou morální stoku od listopadu 89 řešit, jinak se v ní utopíme všichni. Byl by to hodnotný dar ke 100.výročí založení Československa, výraz naší vyspělosti a důkaz, že hodnoty svobody a demokracie pro nás nejsou jen prázdnými slovy.

 

Autor: Jan Šinágl

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x