16.6.2016
Kategorie: Politika

Když se partneři z vládní koalice navzájem označují za mafiány

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 16|06|2016

Pokud je pravda i jen polovina z toho, čím se častují vysocí představitelé vládních koaličních partají v rámci současné „policejní“ krize, měla by Policie ČR opravdu začít konat a poslat většinu těchto politických panáků v co nejkratší době do tepláků.

Je až s podivem jak se masově názorotvorná média opět živí jen klouzáním po povrchu problému a „zásadně“ spekulují o tom kdo by měl podat demisi, jestli Chovanec, Pelikán nebo Babiš, zda by se měla obnovit koaliční smlouva či hnutí ANO opustit vládu, ale podstatu problému jako vždy opomíjejí.

Zásadní sdělení jsme totiž mohli slyšet z úst ministra financí: Šlachta a jeho útvar musí být rozprášen, protože je jediný, který nevynáší. Jistě, každý z nás tuší, že Andrej Babiš jako první „Capo di tutti Capi“, který otevřeně vstoupil do politiky, sleduje svými výroky primárně zájmy svojí politicko-obchodní firmy, ale takto závažné obvinění systému nelze brát na lehkou váhu.

V případě, že připustíme pravdivost tohoto Babišova výroku a v jeho kontextu se podíváme na celý průběh současné války o policii, vyjde nám z toho naprosto děsivé resumé. Celá česká politická scéna je prolezlá korupcí od zdola až nahoru po nejvyšší vládní špičky a celý proces reorganizace policie je jen o tom, kdo dokáže lépe mocensky pokrýt svoji špínu a zabránit vyšetřování svých korupčních, zlodějsko-podvodnických kauz. Tedy volně přeloženo, kdo dostane na správná místa správné lidi, kteří mu „vynesou“ rozpracované případy, jenž tak bude moci svým politickým vlivem včas zastavit a nedojde k jejich dokončení s výhledem dotyčného papaláše či stranického soudruha na návštěvu kriminálu.

A právě v tom já vidím největší přínos vstupu Andreje Babiše do nejvyšší české politiky. V tom, s jakou zarputilostí dokazuje, že „všetci kradnú“, protože je to jeho jediný volební program, který ho do politiky dostal a může jej tam udržet, neboť báchorka o milém chalanovi, který nebyl v StB, do KSČ vstoupil jen kvůli mamince a během pár měsíců vydělal poctivou prací 25 hodin denně desítky miliard, nějak nezabrala a musel tedy kvůli tomu jako první z kmotrů porušit zákon omerty.

Aby tedy po ztrátě svých důležitých mocenských kontaktů zachránil svojí politickou činností sebe a svůj dotační byznys, musel vše vsadit právě na tuto kartu. Dokud však za zloděje a korupčníky označoval jen Kalouska a ODS, bylo to bráno jako takový neškodný politický folklór. V momentě, kdy stejně tak ukazuje na nejvyšší představitele ČSSD, své partnery ve vládní koalici, situace poněkud houstne.

Zdá se však, že přetažená struna praskla a bobříka mlčení přestali držet i zatím vždy velmi opatrní sociální demokraté. Ve vypjatých krizových chvílích se totiž vždy ukáží pravé charaktery nejlépe a tak i z Lidového domu se najednou ozývají slůvka dříve nepřípustná. O možné korupci, o zlodějích, o mafiánech, o tom, že to tady není všechno tak křišťálově čisté, že křišťálově čistější být nemůže i když zrovna vládne oranžová partaj.

Opravdu nechci nijak přeceňovat všechny útoky prohnilých proti prohnilým, ale nejvyšší státní představitelé nám svými vzájemnými výpady proti sobě vlastně potvrzují, že podstatou policejní krize nejsou ani zdaleka nějaké zásadní ideologické či odborně názorové třenice v koalici, ale obyčejný pudový strach zúčastněných z možného rozkrytí podivností kolem privatizace OKD, rozdílení dotací na krajích, Čapího hnízda či dalších stovek, korupcí či podvodem a erární zlodějinou na sto honů zavánějících, příkladů socialistického systému vládnutí v ČR.

To je pro občany naší vlasti zpráva děsivá a měla by být mementem a snad i impulsem k reálné změně celého tohoto neobolševického systému. Změně, která by v konečném důsledku ukončila režim bezprizorního socialistického okrádání produktivní části populace a masivního přerozdělování nakradených peněz do kapes kmotrů, kteří se dnes tak hádají o to kdo je větší zloděj a mafián.

bloger

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x