3.1.2016
Kategorie: Politika

Socialistický idiotismus

Sdílejte článek:

JOSEF LEBDUŠKA 03|01|2016

Ačkoliv je většina lidí pracovitých, tak žijí v nepříznivém ekonomickém podnebí. Bohužel lidé musí většinu své energie vynakládat k překonávání regulací, vysokého zdanění a korupce zejména ve státní správě.

Jsou to hlavně nespravedlivě vysoké daně, které lidem sbírají více jak polovinu toho, co dokáží vydělat.  Základní funkcí státu je přeci pouze bránit bezpečnost našich životů a majetků. To přeci neopravňuje žádnou skupinu, aby měla možnost brát peníze z kapes druhých a užívat je dle svých, mnohdy nesmyslných nápadů.

Podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), jedním z hlavních důvodů nízkého růstu mezd v Česku je vysoké zdanění práce. Může za to především sociální a zdravotní pojištění. V žebříčku nejvyspělejších ekonomik světa se Česko pohybuje mezi prvou desítkou zemí s nejvyšší daňovou zátěží. Celkové zdanění práce průměrného bezdětného českého zaměstnance podle nich dosahuje přes 43 procenta. Tedy 43 procenta z toho, kolik na mzdě vyplatí firma zaměstnanci, mu pak sebere stát. Pokud by zaměstnanec dostal všechny peníze, které “od něj” získá stát na dani z příjmů, zdravotním a sociálním pojištění, byla by jejich výplata o 75 procent vyšší než nyní. Navíc z toho, co dostane jako čistou mzdu zaplatí další desítky procent státu ve formě DPH a spotřební daně, a z těch zbylých 25 procent zaplatí i dražší PHM díky biosložkám, příspěvky na OZE a za další zbytečná bruselská nařízení.

I proto řada lidí, přestože pracuje a snaží se, nemá peníze na dojíždění do zaměstnání, na přestěhování se za zaměstnáním, či rozjetí nabízení svých služby, nebo na započetí podnikání.

Nyní k tomu vláda přidává vláda další nespravedlnost. Bude z evropských peněz proplácet příspěvek na dojíždění do zaměstnání do regionu, kde je nezaměstnanost nižší. Vypadá to opravdu nádherně, Evropská unie vám bude platit dojíždění do práce. Prý „nejprve bude připraven pilotní projekt v gesci ministerstva práce a sociálních věcí. Pokusí se na tento pilotní projekt zajistit prostředky z fondů Evropské unie, a pokud by tento pilotní projekt prokázal přínosy pro zlepšení situace na trhu práce, tak bychom toto opatření rozšířili,“ řekl Sobotka.

Na Slovensku si spočítali, že na každé euro, které přišlo z Bruselu, do Bruselu poslali 73 centů. Nejinak tomu bude i u nás. Tedy z každé koruny, kterou vám vláda vyplatí na příspěvku na dojíždění do zaměstnání, vám nejprve minimálně 73 haléřů sebere. Ne náhodou se všichni eurohujeři ohání tím, kolik jsme z Bruselu dostali peněz, ale žádný z nich neřekne, kolik jsme do Bruselu skutečně poslali a o kolik jsme přišli například tím, že zaplacená cla nejsou příjmem ČR, ale příjmem EU, kolik stojí kofinancování evropských projektů a financování EU úředníků, či na kolik přijdou ČR nesmyslná nařízení z EU.

Ovšem při hlubším zamyšlení zvídavého člověka napadne, kde vlastně EU bere ty peníze? Mají v Bruselu nějaké zahradnictví, kde rostou na stromech? Ne, jsou to právě ty peníze, které nám vláda sebere, je to část z těch 75 procent plus ty další, ve formě DPH a spotřební dani, zaplacených při každém nákupu.

Jen socialistický idiot si může vymyslet, podobnou zhovadilost, jako je příspěvek na dojíždění do práce. Socialistický idiot nezkoumá stav, příčiny ani dopady. Jen hledí na to, aby byl znovu zvolen, aby mohl říkat, že se stará o blaho lidu, aby mohl lidem vtloukat do hlavy, že bez něj by jim bylo zle. Neříká, že každý z nás přeci už platí ze svých daní dotovanou veřejnou dopravu, že to, proti čemu se vymezuje je jen dopad jeho opatření a nařízení. Pominu-li, jaké možnosti podvádění dává zavedení takového příspěvku, počínaje nepravdivými údaji a konče přestěhováním se jen tak, na oko, pak se stejně jedná o nesmyslné opatření. Z jedné kapsy vám peníze vytáhnou a do druhé něco, jako příspěvek, nasypou.

Nebylo by rozumnější zavést opatření systémovější? Snížit daně, dotace? Ponechat lidem jimi vydělané peníze, ať oni sami si je utratí dle svých potřeb? Nebo zavést všem odpočet nákladů na dojíždění do zaměstnání a to buď formou nějakého paušálu, podobného zavedenému paušálu u živnostníků na auto, nebo zvýšení odečitatelné položky na osobu, či snad dokonce zrušení daně z příjmů u fyzických osob, podobně jako to navrhují Svobodní?

ZDROJ: Josef Lebduška

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x