![](https://pravyprostor.net/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Vládnoucí elita se připravuje na „něco“ velkého. Přichází totální ekonomický kolaps?
MICHAEL SNYDER 04|12|2015
Ekonomická aktivita se zpomaluje po celé planetě a celá řada důkazů se naznačuje, že jsme v podstatě přesně tam, kde jsme byli těsně před velkým krachem akciového trhu roku 2008. Již jsem vysvětlil, že ekonomiky Japonska, Brazílie, Kanady a Ruska jsou v recesi. Dnes se budu hlavně soustředit na Spojené státy. Jsme svědky tolika věcí, které se staly právě teď, jenž jsme neviděli od roku 2008 a 2009. V mnoha ohledech je to skoro, jako kdybychom se dívali děsivý záznam o tom, co se stalo a přesto většina „expertů „stále jakoby zapomíná na to, co se děje. Pokud byste měli tvořit kontrolní seznam všech věcí, které byste měli očekávat těsně před krachem akciového trhu, prakticky všechno z nich se děje právě teď.
[ad#hornisiroka]
Níže je 11 důležitých ukazatelů, které křičí, že globální ekonomická krize je tu stále aktuálněji …
# 1 V úterý se cena ropy zavřela pod 40 dolarů za barel. Již v roce 2008 se cena ropy klesla pod 40 dolarů za barel těsně předtím než se zhroutil akciový trh a teď to stalo znovu.
# 2 Cena mědi padá cestu dolů na $ 2,04. Stejně nízká byla těsně před krachem akciového trhu roku 2008.
# 3 Předpověď pro investice podniků v roce 2016 klesla na nejnižší úroveň, kterou jsme neviděli od poslední recese.
# 4 Úroky podnikových dluhopisů stouply na nejvyšší úroveň, které jsme opět neviděli od poslední recese. To je obrovský problém, protože firemní dluh se ve Spojených státech přibližně zdvojnásobil.
# 5 Bloombergský americký index ekonomické předpovědi je nejvíce negativnější právě teď.
# 6 Data z kreditních kart, která byla právě zveřejněna ukazují, že prodeje dovolených klesají, poprvé od poslední recese.
# 7 Jak jsem již zmínil, výroba v USA klesá nejrychlejším tempem, jaké jsme viděli od poslední recese.
# 8 Rychlost ztráty hodnoty peněz ve Spojených státech se stále zvyšuje.
# 9 V roce 2008, ceny komodit kolabovaly těsně předtím, než to udělal akciový trh, a koncem minulého měsíce Bloomberg Commodity Index klesl na 16 leté minimum.
# 10 V minulosti měly ceny akcií tendenci ke krachu asi 12 až 18 měsíců po vrcholu zisku. V tomto bodě jsme 15 měsíců po posledním vrcholu.
# 11 Podíváte-li se zpět na 2008, uvidíte, že podřadné obligace ztratily hodnotu děsivě. Podřadných obligací se tedy obchodníci před tušící krizí zbavují nejdříve a dnes jejich ceny klesly na nejnižší bod od poslední finanční krize.
Pokud byť jen jeden nebo dva z těchto ukazatelů bliká červeně, bylo by to dost špatné. Skutečnost, že svítí všechny, zdá se neoddiskutovatelné, že je před námi velký problém.
A já nejsem jediný, kdo to říká. Právě dnes, článek v Reuters, kde diskutovali o tom, že analytici Citigroup předpovídají se 65 procentní pravděpodobností, že americká ekonomika se v roce 2016 ponoří do recese.
Osobně jsem přesvědčen, že jsme již v recesi. Je tam jen zpoždění v oficiálních čísel. Například víme, že recese začala na počátku roku 2008, ale ještě v létě roku 2008 Ben Bernanke s našimi vrcholnými politiky stále trval na tom, že nebude. Popírali to, co se skutečně dělo přímo před jejich očima, a totéž se děje nyní.
A samozřejmě v případě, že by vláda skutečně používala poctivá čísla, museli bychom všichni mluvit o recesi, která nemá konce. Podle Johna Williamse, by poctivá čísla ukázala, že americká ekonomika je stále v recesi již od roku 2005.
Ale stejně jako v roce 2008, „experti“ Federálního rezervního systému ujišťují, že je všechno v pořádku. Ve skutečnosti ale … Janet Yellen je přesvědčen o tom, že věci nejsou tak růžové, a že vypadá docela jistě, že Fed zvýší úrokové sazby v prosinci … To je přesně stejný druh chyby, kterou FED udělal v roce 1930. Mysleli si, že americká ekonomika se nakonec zotavuje, a tak byly zvýšeny úrokové sazby. To se ukázalo jako tragická chyba. Ale tentokrát jakákoli chyba bude mít globální důsledky.
[ad#hornisiroka]
Mnoho lidí čeká na „Velký krach“, ale pravdou je, že téměř vše se již zhroutilo:
- Ceny ropy se zhroutily.
- Komodity mají cenový problém.
- Zlato a stříbro klesá.
- Dluhopisy mají problémy.
- Čínské akcie se zhroutily.
- Desítky dalších akciových trhů po celém světě se hroutí.
Ale „velkou událostí“, na kterou mnozí čekají, je krach amerických akcií. A stejně jako v roce 2008, je nevyhnutelné, že po pádu akcií v USA budou eskalovat všechny ostatní problémy, které jsem právě zmínil.
Někdy jsem kritizován pro vydávání těchto druhů alarmů. Ale myslím na to, kolika lidem by pomohlo, kdyby věděli o finanční krizi v roce 2008 dopředu. Přesně stejné modely, které jsme zažili tenkrát, se opakují přímo před našima očima a čím více lidí, které můžeme varovat v předstihu, tím lépe.
PS: Na základě poznatků autora článku a jeho dalších textů popisuje celou situaci i nwoo.org: Podle beforeitsnews.com Soros a Associations plánují vyvolání finančního chaosu. Velký úlek vyvolalo v USA otevření obrovských koncentračních táborů, obklíčených několika řadami drátů a postavených ve všech částech Spojených států. Do těchto táborů se vejdou miliony lidí. Proč miliardář George Soros a John Paulson skupují zlato?
Cosi velkého se může v blízké době udát! Insideři z Wall Street a přední bankéři dělají v poslední době velmi neobvyklé pohyby, na základě nichž můžeme konstatovat, že se připravuje „něco velmi velkého“, k čemuž může dojít velmi brzy, podle všech ukazatelů lze učinit závěr, že v USA i za jejich hranicemi dojde v brzké době k velkému finančnímu krachu.
Proč by někdo prodával všechny své akcie – a to stovky milionů dolarů pod úrovní nákladů – a nakupoval zlato? Jedině tehdy, kdy by očekával kolaps světového finančního systému. „Čeká nás velmi těžká doba, něco jako krize ve třicátých letech minulého století, ale horší, a to může dovést k úplnému krachu finančního systému. Potom mohou nastat v ulicích Ameriky obrovské bouře, které vládě odůvodní použití zbraní a zavedení omezujícího politického systému, v němž bude krácena osobní svoboda jednotlivců,“ řekl Soros v nedávném rozhovoru pro Newsweek.
[ad#velkadolni]
Americké sociální služby se vyzbrojují jako k válce. Obrovské množství zlata zakoupil nejen Soros, ale i další miliardáři, takoví jako například John Paulson. Krom toho v poslední době i dobře informovaní burzovní makléři masově prodávají akcie společností za obrovské sumy (v řádu miliard dolarů). V tutéž dobu však bylo pozorováno i to, že kromě zlata se v Americe intenzívně nakupuje také munice.
„Je očividné, že burzovní makléři, americká vláda a centrální banka se připravují na něco vážného, proto ani vy, ani já bychom neměli strkat hlavu do písku,“ uzavírá Michael Snyder.
ZDROJ: Michael Snyder