17.7.2015
Kategorie: Společnost

Sereš se do Havla, tak zaplať!

Sdílejte článek:

RED HOOK 17|07|2015

Zase sem táhnou hice. Jeden by nejradši vlez po krk do vody, lil do sebe pivo a nemyslel na nic. Žít a nechat žít. Nevšímat si. Do nikoho se nesrat. Nepřemejšlet. Jen tak bejt. Akorát, že to dost dobře nejde. Když se třeba dočtete, že za jakousi pojebanou lavičku solej města čtvrt mega a ani nemrknou.

Jsem tomu nejdřív nevěřil. Jsem si říkal, že čtvrt mega za lavičku by dal pouze naprostej píčus. I kdyby to byla lavička památeční. Starožitná a pamatující. Gůgl mi ale otevřel oči.

Takže – jde o lavičku novou. Lavičku „funglovku“. Trocha litiny, trocha prkýnek. Je, jak řekl autor, rozřízlá, aby mohli dva lidi sedět proti sobě a vést jakejsi slabomyslnej dialog. Takže dvě malý lavičky kontra, mezi nima stolek, skrz kterej roste nedomrlej fikus. Každá lavička má na opěradlech takový osmdesátkový diskobižu. To je vše. A stojí to čtvrt mega.

Tuhle pojebanou diskutující lavičku/dvoulavičku by samozřejmě za takovou raketu nikdo soudnej nekoupil. Tu by neprodali ani ve slevě v Bauhausu. Autor, nějakej Šípek, to ale vymyslel, protože mimo výroby skleněné bižuterie, oblíbené hlavně mezi severoamerickýcmi indiány, je i zdatnej obchodník. Svůj výtvor pojmenoval Lavička Václava Havla a má vyhráno. Kamarádka to zhruba mapovala a je jich už po Česku udanejch víc jak deset. Nějaký tři mega keš. Zatím. Fakt dobrej byznys. 

poskozena-lavicka-vaclava-havla-141119-002_galerie-980

Nadace Václava Havla plus Knihovna Václava Havla, aby nezůstaly pozadu, si začaly účtovat třicet litrů za užití Havlova jména. Rozesílaj faktury po celým světě, jelikož jim to tak přijde správný, mravní, ušlechtilý, bohulibý a navíc jim skvěle bobtná konto.

Myslím, že je to tak dobře, protože sice můžete mít plnou hubu ušlechtilejch keců, můžete se rosit láskou a porozuměním, ale nakonec jde vždycky jen a pouze o prachy. Se mi děsně líbilo, že třeba v jakémsi izraelským městě po Havlovi pojmenovali náměstí, protože ho maj rádi a vážej si ho i po smrti a od Knihovny jim přišla faktura na tisíc éček. Jo jo jo. Sereš se do Havla, tak zaplať, panáčku. Aneb – neber Havlovo jméno zadarmo.

Ještě k těm posranejm lavičkám. Jsem dostal echo, že v Holešovické tržnici na stánku třináct prodává Ho-čo-li s manželkou ty samé lavičky jako Šípek, akorát že stojej 599,- Kč.  Včetně DPH a dárkového balíčku, ve kterém je dvoulitrová petka březového šampónu a barevná fotografie registrační pokladny.

Mi se líbí, jak dokážeme všechno otočit, zkarikovat a následně posrat. Možná kdysi na začátku, v pravěku, byla myšlenka uctít památku Václava Havla. Možná. V současnosti jde pouze a jen o to, aby se neumětelové, amatéři, průměrní a podprůměrní díky Havlovu jménu napakovali. Jasně, trochu přeháním, ale můžou si za to sami…)

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli jim taky koupím lavičku. Jsem jim řek, že se asi posrali. Lavičky se kupujou z veřejnejch peněz. Tedy z peněz, co se seberou lidem. Peníze vlastní se za píčoviny neutrácej. Snad to pochopili.

ZDROJ: Fcb Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x