7.11.2023
Kategorie: Ekonomika

Petr Fiala právě objevil Ameriku, když zjistil, že máme dražší potraviny, než v Německu

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

No bravo pane premiére, to je skutečně objevné. Dokonce jste to objevil už po dvou letech vládnutí, a zhruba v polovině svého života. Vítejte zpátky na planetu Zemi. Představte si, že v Polsku, kam jezdí nakupovat váš prezident Pavel, to je ještě levnější. Dokonce nás k podobnému spotřebitelskému chování nabádal váš poradce. Ale chápu, že pro vás je to Německo s kámošem Posseltem taková větší srdcovka.


A kdybyste chtěl ve vašem bádání pokračovat dál, svěřím vám tajemství. Nejenom, že nás tu ty markety odrbávají na kost vysokými cenami. My máme, představte si to, ještě ani ne poloviční platy, jako ti Němci. To je, co? A dokonce tam mají i věci, které my nemáme. Třeba léky. Po té vaší africké cestě to můžete porovnávat třeba s Pobřežím slonoviny, jak jsme na tom v porovnání s nimi, to může být též objevné.

Ale teď vážně. Chápete, jak je to trapný, že to zjišťujete až teď, a ještě si na tom chcete nahonit píárové body za porozumění a soucit s běžným prostým lidem? Jak moc tím ukazujete, že vůbec netušíte, která bije, že ty řečičky o volném trhu a výhodách naší „spolupráce“ s Německem jsou jen kecy? A chápete, že tím, jak jim lezete do zeleného pozadí a v rámci toho, když budete kvůli emisním povolenkám zavírat naše elektrárny, nám chcete přesně to samé udělat i s energiemi? Proč by nám to ti Němci a Holanďani a já nevím kdo ještě zlevňovali? Pro vaše krásný oči? To se fakt zase chcete od nich nechat dořvat na nějakém zasedání?

Tady řešíte důsledek něčeho, co je od počátku špatně. Asi jako když si chcete zalepit píchlý kolo na cestě, která je plná hřebíků. Je to zbytečný, je to drahý, a je to na nic. Dokud budeme součástí tohohle unijního systému, a nebudeme si chránit svůj trh a svoje ekonomické a energetické zájmy bez ohledu na to, co po nás kdo chce, bude to pořád stejný. Stejně špatný. A vy dopadnete s dalším nákupem stejně a možná ještě hůř, protože do té doby tady začnou platit zase vyšší ceny energií a zase naroste inflace. Jo. Ty jak jste říkal, že neporostou. Protože já vám garantuju, že porostou.

Takže přemlouvat Lidl, aby zlevnil máslo, fakt není Péťo cesta. To je jen trapný.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x