3.11.2023
Kategorie: Společnost

Tak už se přidejte

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak jsme se včera dozvěděli, že Volkswagen v Líních žádnou gigafactory na baterie do aut stavět nebude… Není divu. Aktivističtí novináři ještě pořád mluví o optimistické elektromobilitě, ale realita je už dávno jinde. O elektroauta není zájem. Jsou použitelné jen pro malou část trhu… Na vesnicích sice lidé mají garáže, aby auta u svého baráku nabili, ale zase jezdí dlouhé vzdálenosti s těžkým nákladem. Ve městech dává elektroauto větší smysl, ale zase málokdo má garáž, aby mohl celou noc nabíjet.

Elektromobilům nesvědčí zima, protože v mrazu klesá kapacita baterie a hodně proudu žere topení v autě. Nesvědčí jim ani léto, protože se baterie mohou přehřívat a hodně proudu žere klimatizace. Rychlonabíjení je mnohem dražší než benzín.

Tohle všechno věděl každý, kdo na základní škole dával v hodinách fyziky pozor a kdo si udělal jakoukoliv maturitu z technického oboru. Měli to vědět experti, poradci, politické elity, investoři, kapitáni průmyslu a především to mělo vědět vedení ČEZu… Většina z nich to také nepochybně věděla, ale jsou to prostě zbabělci, kteří se báli mediálního lynče… paradoxně nejvíc se báli těch médií, které si říkají veřejnoprávní. Málokdo se u nás bojí, že ho properou Parlamentní listy, ale skoro každý se bojí, že ho propere Česká televize.

Odvahu mluvit, mělo jen pár dezolátů… Povětšinou těch stejných, kteří měli odvahu mluvit o muslimské migraci do Evropy a byli ochotni bojovat za to, aby nebyla. Povětšinou těch stejných, kteří už před rokem upozorňovali, že Ukrajina nevítězí a nakonec bude obětována. Povětšinou těch stejných, kteří upozorňovali na grýndýlové nesmysly a varovali před zdražením elektřiny. Povětšinou šlo o obyčejné lidi, kteří se už svého mediálního lynče dočkali, ohrozilo to jejich kariéry, zaměstnání i rodinný život, leckdo se dočkal i kriminalizace a opovržení. Přesto to udělali…

Vrcholoví top manažeři, kteří teoreticky měli mnohem lepší informace, měli mnohem lepší možnosti se ozvat, měli značnou moc i vliv, ti pěkně stáhli ocasy a snažili se na tom alespoň vydělat. Čest výjimkám. Vím, že existují a vím, že riskují své firmy, zakázky i majetky a vím, že se snaží pomáhat jinými cestičkami.

Petr Hampl před časem napsal, že změna přijde, až se zformuje kontraelita. Až se ozvou ti, kteří už něco dokázali. Pokud někdo umí postavit továrnu, naprojektovat most, vytvořit síť služeb a ziskově investovat, váží jeho slovo víc, než slova těch, kteří „jen“ chodí do práce a po večerech píšou blogy.

Hele, není načase, abyste už otevřeně vystoupili?

Včera to byla taková symbolická tečka za elektromobilitou a slibovanými zisky z ní. Dokonce i ti majnstrýmoví novináři už to tvrdí. Před pár dny napsal americký magazín Time, že Ukrajina nevítezí, je zkorumpovaná a Zelenský je vlastně šílenec. Na blízkém východě se rozjíždí další plnotučná válka. Ceny energií mají zase výrazně stoupnout a už teď je díky nim průmysl nekonkurenceschopný. Jediné, čeho přibývá, jsou mrtvoly. Na Ukrajině umírají mladí kluci, v Gaze zase hlavně ženy a děti a v Dubaji padají z oken hoši od Dozimetru… Ne, Vítek za nic nemůže.. Ale alespoň víte, proč potřebuje nahlašovat závadné chování na síti… nedej Bože, aby se na něj pořád upozorňovalo.

I cinknuté průzkumy veřejného mínění nemohou zakrýt skutečnost, že opozice sílí a roste. Podívejte se na hlasování na stránkách Česko proti bídě, koho mají rádi demonstrační dezoláti… Ne, není to reprezentativní průzkum, ale je docela symptomatický. Dokonce se z něj dá vyčíst, jak by si dezoláti představovali sjednocení propadlých alternativních hlasů. Toho se brzy někdo chopí. Dřív než si myslíte.

Jindrovi Rajchlovi se smějí, že se chlubí plnými sály, ale ono skutečně přibývá obyčejných lidí, kteří vidí, že současný systém se blíží ke svému konci. A mají povětšinou hezká auta, takže to nejsou žádní hlupáci. Přestává být problém s financováním tohoto „odboje.“ Partyzáni už mají dostatečné sympatie veřejnosti na to, aby se udrželi v bojové činnosti.

Liberálové končí. Prostě to podělali. Grýndýl nebude výzva, ale průser. Migrace není obohacení, ale průser. Odstřižení od ruských zdrojů není hodnotová politika, ale průser. Elektromobilita je průser. Fialova politika je průser. Rakušan je průser sám o sobě. Obchodní řetězce jsou průser.

A blížíme se ke konečnému průseru – ztrátě práva veta v EU.

Hele, to fakt chcete, abychom to vybojovali my sami? My, co jsme se nelekli mediálního lynče? Pojďte a vystupte. Je nejvyšší čas, postavit se do jednoho šiku. Je nejvyšší čas ještě něco zachránit. Vždyť jestli to takhle půjde dál, tak buď všechno padne (i s vašimi majetky) a nebo vám všechno seberou noví (pirátští) svazáci.

Co ještě se musí stát, abyste se postavili vedle nás? Musí vláda ještě více rozjebatmezinárodní ztahy u ve jménu taiwanských továren v Drážďanech? Potřebujete ještě další výzvy k vystoupení z OSN, přičemž naše kiregsministryně ani neví, kdo předsedá radě pro lidská práva? Potřebujete slyšet ještě další povzdechy Markéty Pekarové Adamové, že netušila, jak je výroba čipů složitá? Potřebujete ještě další ujištění o kvalifikaci našeho odborníka na doprav u Hřiba, který nejezdí na diesel, ale jezdí na naftu? Potřebujete další rozhovor Jindry Rajchla u Bastlové, která se chlubí, že jako novinářka umí hlavně naslouchat?

Kdy přijdete na to, že my přicházíme o práci a musíme chodit na výslechy, ale vy brzy přijdete o továrny, protože ne všechno se dá vystěhovat do Dubaje a obstát ve světové konkurenci, to zvládnou jen nemnozí? Ještě tu máme kus demokracie. Ještě je to celé jen o odvaze, jak ukazuje Fico na Slovensku. Nebo myslíte, že přijde lepší doba? Až Jourová dokončí svoje cenzurní praktiky, nebo až se u nás zavede korespondenční volba?

Proč to sakra musejí pořád dělat jen charismatičtí jednotlivci? Co ještě se musí stát, abyste se odvážili toho, čeho se odvážila parta dezolátů? Nám stačí jen čekat, a to padne. Pak to lidi pochopí. Ale až to padne, tak to znamená, že padnou především vaše podniky. Padnou vaši odběratelé i dodavatelé. Padne trh, který vám vydělává a budou to vaše firmy, které tato vláda bez skrupulí obětuje ve prospěch nadnárodních korporací. Chcete všechno stavět od začátku?

Přemýšlejte o tom, čtěte průzkumy a listujte v nových cenících za elektřinu…

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x