16.10.2023
Kategorie: Ze světa

Stupidní kritika bombardování Gazy

Sdílejte článek:

KAREL WÁGNER

Masivní izraelské bombardování Gazy není pouhou odvetou za krvavý útok palestinského hnutí Hamás na Izraelce.

Útok ze soboty 7. října 2023 islamistického hnutí Hamás, které je Izraelem a Spojenými státy, ale od roku 2003 i Evropskou unií považováno za teroristickou organizaci, si vyžádal přes 1 300 převážně civilních obětí a několik tisíc zraněných Izraelců a jejich zahraničních hostů. Což celý civilizovaný svět odsoudil, i když islamisté v řadě zemí nad krvavou řeží jásali a zvěrstva Hamásu oslavovali. Přesto i poněkud kontroverzní vedení OSN uznalo, že Hamás vyhlásil Izraeli válku a že tak Izrael legálně vstoupil do války s Hamásem. Také turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který již prohlásil chování izraelské armády k civilistům za nepřijatelné, uznává, že Izrael s Hamásem legálně válčí.

Ovšem od krvavých událostí uplynul sotva týden a už se dozvídáme, že generální tajemník OSN António Guterres proti bombardování Gazy protestuje s tím, že „má i válka svá pravidla“ a že palestinský velvyslanec při OSN Rijád Mansúr světovou veřejnost varuje před „zločiny proti lidskosti z izraelské strany“. A že náměstek ruského ministra zahraničí Michail Bogdanov už jednal s íránským velvyslancem v Moskvě, přičemž Bogdanov novinářům také sdělil, že Moskva je v kontaktu s Hamásem, v čemž i nadále hodlá pokračovat. A aby toho nebylo málo, v pátek dle deníku Haarec výkonná ředitelka organizace Lékaři bez hranic Meinie Nicolaiová prohlásila, že „Gaza je srovnávána se zemí, umírají tisíce lidí, to se musí zastavit.“ Také Mezinárodní výbor Červeného kříže v prohlášení uvedl, že podle něj je dosavadní postup Izraele „v rozporu s mezinárodním humanitárním právem“.

Načež zavětřil Hamás novou příležitost k ospravedlňování svého „boje za svobodu palestinského lidu“ a začal novináři podávané šokující zprávy o jím napáchaných zvěrstvech vyvracet. „Kategoricky potvrzujeme nepravdivost vykonstruovaných obvinění propagovaných některými západními médii, která neprofesionálně přejímají sionistické tvrzení plné lží a pomluv proti palestinskému lidu a jeho odporu, z nichž posledním bylo tvrzení o zabíjení dětí, stětí jejich hlav a cílení na civilisty,“ uvádí Hamás ve svém prohlášení. A přestože naše i zahraniční sdělovací prostředky po řadu dní přinášely další a další fotografie i videa zobrazující vraždění civilistů, dokonce i ta pořízená mobilními telefony samotných bojovníků Hamásu, najdou se u nás jejich zastánci, co tomuto „mírovému“ prohlášení palestinských teroristů uvěřili a začali je obhajovat.

Přitom peklo z izraelských kibuců poblíž pásma Gazy popisovala celá řada reportérů, na místo dorazivších a hrůzným nálezům osobně přítomných, podobně jako tomu nedávno bylo v ukrajinské Buči. A pokud snad někdo nevěří zahraničním reportérům, může věřit alespoň naší velvyslankyni. Neboť velvyslankyně v Izraeli Veronika Kuchyňová Šmigolová novinářům v rozhovoru potvrdila, že fotografie dětí, které teroristé povraždili, ona sama viděla. „Ano, já jsem ty obrázky viděla“, potvrdila pravdivost těchto zpráv. „Bohužel je to potvrzená informace, izraelská vláda a armáda k tomu mají obrázky, které jsou opravdu hororové, opravdu strašné“, podotkla k tomu.

K těm nejbrutálnějším událostem však patří ty z kibucu Be’eri, kde islamisté z hnutí Hamás nejenom zavraždili těhotnou Izraelku, ale i její nenarozené dítě. „Vidíme těhotnou ženu na zemi, tak ji otočíme. Má břicho dokořán, uvnitř je nenarozené dítě ještě napojené na pupeční šňůru, probodnuté nožem. Matka byla střelena do hlavy,“ popsal hrůzný nález Josi Landau, důstojník Izraelských obranných sil, Israel Defense Forces (IDF), televiznímu kanálu i24News. Otřesení izraelští vojáci tu objevili i jiné důkazy řádění teroristů, včetně upálených dětí, které jim vehnaly slzy do očí. Izrael sice v prvních dnech přistoupil ke zveřejňování některých citlivých fotografií obětí, avšak řada snímků byla natolik drastická, že si jejich zveřejnění úřady rozmyslely.

Přesto kancelář premiéra Benjamina Netanjahua ve čtvrtek zveřejnila děsivé fotografie dětí „zavražděných a spálených monstry Hamásu“. Dvě fotografie ukazovaly děti, jejichž těla byla spálena k nepoznání, třetí pak krví potřísněné tělo zabitého kojence. Zpráva uváděla, že jde o některé z fotografií, které Netanjahu ukázal americkému ministrovi zahraničí Antonymu Blinkenovi na čtvrteční návštěvě Jeruzaléma, jež byly natolik brutální, že se je rozhodla vláda raději nepublikovat. Nakonec ale přijala bezprecedentní rozhodnutí zveřejnit i snímek mrtvého dítěte v krví potřísněné postýlce, jenž je dostatečně výmluvný na to, aby veřejnost přestala o pravdivosti dosud zveřejňovaných zpráv pochybovat. Ve skutečnosti ovšem nezáleží na tom, zda islamisté dětem stínali hlavy, nebo je podřezávali, jak o tom začali diskutovat někteří novináři. Vždyť tak jako tak zde byly izraelské děti bojovníky Hamásu brutálně povražděny.

Je tedy logické, že se u nás fotografie takovýchto zvěrstev, kterých se mnozí aktivisté dožadují jako důkazů, ve sdělovacích prostředcích neobjevují. Ale všechny ty, co toužili na vlastní oči spatřit zvrácenosti, páchané bojovníky Hamásu, už mohly uspokojit tzv. temné weby, na které šokující momentky z mobilů islamistů spolu s uniklou fotodokumentací IDF nahrávají pochybné lidské existence tak, jako tomu bylo před pár lety se zvěrstvy páchanými tzv. Islámským státem. Kdy na těchto webech byly k vidění autentické záběry uřezávání hlav zajatců a jejich upalování se všemi detaily, či napichování zkrvavených hlav na hroty plotu, před nimiž islamisté pyšně pózovali.

Pásmo Gazy, jedno z nejhustěji zalidněných oblastí světa, se stalo centrem ozbrojeného střetu, kvůli němuž Izrael po padesáti letech vyhlásil válečný stav. A za vystavení Gazy se sídly Hamásu intenzivnímu bombardování začal být válčící Izrael (nejen) představiteli OSN obviňován z kolektivního trestání Palestinců a tím i z válečného zločinu, neboť už letecká a dělostřelecká podpora při dobývání Mosulu jako bašty Islámského státu ukázala, že takovýto postup za sebou nechává zničené a neobyvatelné město. Bude tak třeba těmto kritikům Izraele připomenout alespoň bombardování Drážďan, tedy britsko-americký vzdušný útok, který Royal Air Force a americké United States Army Air Forces provedly 13.–15. února 1945. Drážďany představovaly klíčový cíl, protože se v nich podle spojeneckých informací nacházely továrny zapojené do válečného úsilí třetí říše a muniční sklady. Přičemž od podzimu 1944 výrazně narostl počet lidí ve městě v důsledku toho, že jím procházeli uprchlíci z východu Německa, kteří se snažili zachránit před postupující Rudou armádou.Tři dny a tři noci pak hořely Drážďany, kdy o život přišlo nejméně 25 tisíc obyvatel, dle jiných odhadů až 200 tisíc, z nichž mnozí v zuřících požárech doslova shořeli na popel…

Tedy pobouřených kritiků válčící izraelské armády je třeba se zeptat, zda tento spojenecký útok na Drážďany, plné uprchlíků, byl také sprachsprostý válečný zločin. Ale obávám se toho, že pro svůj svérázný pohled na bombardování palestinské enklávy, ovládané islamistickým hnutím Hamás, začnou tito „mírotvůrci“ nakonec i přepisovat historii.

 

Karel Wágner

 

Hrozí podle vás islamizace Evropy?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x