10.10.2023
Kategorie: Společnost

Ruský parchant versus kráva nebeská

Sdílejte článek:

RICHARD NÁDVORNÍK

Svého času označila senátorka za ODS Miroslava Němcová účastníky protivládní demonstrace konané 28.10.2022 za „ruské parchanty“.

 

Tweet Miroslavy Němcové
Tweet Miroslavy Němcové · Foto: Twitter Miroslavy Němcové

Pominu, že je to nechutná paušalizace. Že to u řady účastníků této a dalších obdobných demonstrací včetně mne objektivně prostě není pravda. Že senátorka naprosto nerozlišuje motivaci jednotlivých účastníků demonstrace. Že plošně uráží. Že na této ani dalších demonstracích svého druhu pochopitelně sama nebyla. Že ze zpravodajství z akcí tohoto typu se v poslední době nedozví nikdo nic, paní Němcovou nevyjímaje. Nic z toho není důležité.

Důležité je, že její vulgární vyjádření tento týden vyhodnotil Ústavní soud jako svobodu projevu. To je samozřejmě skvělá zpráva.

Rád bych této existující svobody projevu využil: Jste kráva nebeská, paní Němcová.

Česká republika skutečně vznikla s ideou svobody, suverenity a demokracie, jak jste napsala, s tím nelze než souhlasit. Svoboda naštěstí pořád ještě zahrnuje i svobodu jít na demonstraci, i když by vás kvůli tomu chtěli “vyhodit”, což je samo o sobě velmi zajímavá formulace a raději ani nedomýšlím, jak jste to myslela. Ale marně přemýšlím, o jaké suverenitě se tady v té roky Bruselem kontrolované gubernii vlastně bavíme. Zejména dnes, když rozvědčík, kterého jste osobně volila, navrhuje vzdát se hlasovacích práv?

Naštěstí jsme po slovenských volbách ve V4 už poslední zemí, jejíž představitelé mají na prvním místě jiné zájmy než vlastní.

Nejhorší na tom všem ale je, že má pravdu pan Kalousek, když říká, že kdyby se konala demonstrace na podporu Fialovy vlády, že by přišlo víc lidí než třeba Rajchlovi. Také si to myslím.

Tweet Miroslava Kalouska
Tweet Miroslava Kalouska · Foto: Twitter Miroslava Kalouska

Fialova vláda je možná lepší než ta minulá Babišova i ta příští Babišova, to je konečně věc názoru. Pořád si nicméně říkám, proč musíme mít skoro 35 roků po revoluci jednu lepší vládu za druhou. Mně by úplně stačila dobrá.

blogosvet.cz

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x