7.10.2023
Kategorie: Ze světa

Ani ty genocidy už nejsou, co bývaly…

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Sto tisíc Arménů v Karabachu sbalilo saky paky (o životě v Azerbajdžánu si nedělali žádné iluze), naložili na auta svůj skrovný majetek a opustili území, kde jejich předci žili po dlouhé generace. Do Jerevanu je ovšem arménská policie nechce pustit, aby moc nepobuřovali před sídlem premiéra, který se zachoval vlastně dost podobně jako Beneš… Game over.

Ládik Větvička by vám řekl, že arménský premiér prostě seděl na dvou židlích a nakonec naštval všechny. Rus je zaměstnaný na Ukrajině a má svých starostí dost, Azerbajdžán je teď evropský dodavatel ropy (přes ropovod Družba), která je navlas stejná jako ta Ruská, až by člověk řekl, že je ruská, jen došlo k několikanásobné přefakturaci, díky které premiér Fiala splnil svůj plamenný slib, že už nebudeme podporovat Putina a tak podporujeme Azerbajdžán (či Kazachstán), který si nechá z plateb tučnou provizi a zbytek peněz pošle Putinovi sám Alijev. Těžní věže na druhém konci trubek jedou jako by se nechumelilo a tak se, milé děti, stalo, že naše republika nepodporuje Putina, ale Rusko svoje peníze dostane. Jen díky tomu nestojí litr benzínu sto padesát korun.

Arménská diplomacie zařídila karabašský Mnichov a azerbajdžánská ropná diplomacie si zařídila krytá záda ze všech stran. Rusové, Evropa, USA… všichni potřebují Azerbajdžán, aby se obchod s ropou udržel v tempu a libtardi mohli dál hýkat blahem, jak to zlým rusákům nandali. A tak Baku dokončilo to, o co se dlouhá léta snažili a v čem jim Rusové bránili tak dlouho, dokud nepřišel k moci jeden prozápadní idiot a nezačal se chovat jako Sákašvilli nebo Zelenský.

Ale samozřejmě za to může Putin…

Rusové samozřejmě neseděli s rukama v klíně… udělali si nový dopravní koridor do Íránu přes Kaspické moře (ano, Azerbajdžán na tom má podíl), nechali zlobivé arménské dítě, ať se pěkně spálí svojí spoluprací s Američany a pro karabašské Armény udělali jedno jediné – postarali se, aby aterbajdžánské vítězství bylo bez krveprolití. Ruští mírotvorci oddělili azerbajdžánské jednotky od karabašských civilistů, evakuace stále probíhá a víceméně nic se nestalo. Etnická čistka par excellance, ale tak nějak v míru… S nepatrnými excesy. Češi si odsun sudetských Němců užili víc…

Porovnejte si, jak to vypadalo třeba v Kobání, kde se zase Američané dívali mimo, když Islámský stát (tehdy podporovaný Tureckem) začal svojí etnickou čistku amerických kamarádů Kurdů (a Jezídů)… Staleté osídlení bylo vyvráceno pomocí vraždění, znásilňování, a zotročování. V Karabachu se Rusové dívají mimo tak nějak humánněji. Azerové obnovují infrastrukturu, nabízejí Arménům občanství, obnovují provoz nemocnic… sakra, také bych čekal, že tam vytečou potoky krve a místo toho Alijev slibuje, že Arméni tam budou platit jen daň z nemovitosti. Skoro přemýšlím, jestli bych si nevycucal z prstu arménské předky… Budou tam teď dost levné nemovitosti a Azerové budou světu předvádět mírumilovnost a mohutné investice. Třeba bych tam mohl vybudovat první moderní obilné silo…

Ve výbušném regionu se změnily hranice a skoro nikoho to nezabilo… Kdy naposled se něco takového stalo?

Celá věc ovšem nekončí. Martin Kunštek v nejbližší době přijde se článkem, který předpovídá chmurnou budoucnost i jižní Arménii. Je to tam taková úzká nudle mezi Azerbajdžánem a jeho enklávou Nachičevanem. V poslední době se totiž objevuje stále více signálů, že právě tamtudy má vést nový dopravní i trubkový koridor, který by skutečnou azerbajdžánskou ropu (a asi i plyn) přivedl do Turecka. To už nedrží Evropu za koule jen skrze migranty, ale nově i přes plyn a jestli to takhle půjde dál, tak i přes ropu. Vše samozřejmě výhradně na vlastním teritoriu a ani kousek nevede přes mezinárodní vody, které ovládají Američané. Jo, to zas bude zase prachů…

Jestli se potvrdí informace, které Martin Kunštek našel, zřejmě brzy uvidíme další podobně divnou etnickou čistku. Arméni se budou stěhovat z jihu na sever a Azerbajdžán jim bude slibovat skvělý život v míru a rozsáhlé investice do zanedbané infrastruktury. Prodávají teď totiž ruskou ropu hejlům, kteří si přes svoje evropské hodnoty nevidí na špičku nosu. Ale když vidím ty kolony, co odcházejí z Karabachu, tak mám tak nějak pocit, že Arméni Azerům jejich mírumilovné úmysly moc nevěří.

Nakonec budou Arméni prosit, aby je Rusové zabrali a ochránili… Což bych viděl jako takovou pěknou tečku za tím naším případem. Putin raději bude mít na zadním dvorku Erdogana, než Bidena, Arméni budou rádi, že jsou rádi, Pašinjan dožije někde v americkém exilu… a všichni budou vlastně spokojení, jak se novým koridorem pohrne ropa i jiné zboží.

V novém multipolárním světě už ani ty genocidy nejsou, co bývaly…

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x