6.10.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Když kobyla chcípá …

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Říkává se, že když kobyla chcípá, nejvíc kope. A když se podíváme na aktuální dění v sousedním Německu, bude těžké se ubránit pocitu, že zdravotní stav liberálně – demokratické, progresivní kobyly, která tuto dominantní zemi EU ovládá, není zrovna dobrý. Začíná totiž kopat fest. No posuďte sami.

Čtyři dny před zemskými volbami v Bavorsku ohlásila AfD útok na svého předsedu, Tina Chrupallu. Během předvolebního shromáždění AfD v bavorském Ingolstadtu byl atakován dvěma mladíky a poté, ve velmi vážném stavu, odvezen do nemocnice. Hlavní kandidátka AfD v bavorských zemských volbách, Katrin Ebner-Steinerová, mluví o útoku injekční stříkačkou, rakouský novinář Gerald Grosz, který byl shromáždění přítomen, hovoří o “anafylaktickém šoku” a také o injekční jehle, která byla na místě nalezena.

Poslanec Spolkového sněmu za AfD (českého původu), Petr Bystroň, k útoku uvádí, že: “Situace je vážnější, než se očekávalo. Tino Chrupalla je stále v nemocnici, nereaguje. Někdo ho musel bodnout a něco mu píchnout!” Prý se vše seběhlo takto: Dva mladí muži požádali předsedu strany o selfie.  On s nimi poodešel stranou. Krátce poté byl Chrupalla na zemi. Policie podle očitých svědků oba muže dočasně zadržela a prohledala. Po určité době je však zase oba pustila.

Není to, bohužel, jediný „předvolební” útok na funkcionáře AfD. Chrupallova spolupředsedkyně strany Weidelová před pár dny náhle zrušila své předvolební vystoupení. Také v Bavorsku. Údajně z bezpečnostních důvodů. Její mluvčí to zdůvodnil slovy, že prý došlo k nějakému „incidentu souvisejícímu s její bezpečností”. A že je teď Weidelová, i se svou rodinou, ukryta na “bezpečném místě”. Zřejmě se mělo jednat o nějakou formu útoku na její obydlí. Dalo by se tak usoudit podle prohlášení agentury DPA, že paní Weidelová a její rodina byli odvedeni bezpečnostními orgány ze svého soukromého bytu na skryté místo a bylo jí doporučeno “zůstat nějakou dobu mimo své domácí prostředí, které bylo předpokládaným cílem útoku”.

Fyzicky zaútočit na dvě nejvyšší špičky opoziční strany v průběhu několika dnů? Ve spořádaném Německu? To už začíná dost nebezpečně připomínat jednu velice neslavnou kapitolu tamějších dějin. Dobu třicátých let. Kdy se jistá partaj drala k moci nevybíravými prostředky. Že by jen „předvolební nervozita”?

Zrovna v Bavorsku a Hessensku, kde se o tomto víkendu volby konají, nepředstavuje AfD zas až takové ohrožení stávajících pořádků.  Podle předvolebních průzkumů je v obou zemích čtvrtá. V Bavorsku se 14% a v Hessensku s 16%. Ale celoněmecký vzestup AfD je jasný a projevuje se i zde – v obou zemích si AfD, jako jediná strana, od posledních voleb polepšila.  V Bavorsku o 3,8% a v Hessensku o 2,5%. O tyhle dvě země tedy zřejmě útočníkům až tolik nepůjde. K zoufalství je asi přivádí celoněmecký trend.

Celoněmecká, aktuální čísla preferencí AfD, jsou k dispozici zde. Koukněte se sami. Je to nefalšovaný progresivistův zlý sen a liberálovo Waterloo. Pokud jde o volby do Bundestagu, má AfD (střízlivě posuzováno) naději na 21,5%. Už tam má našlápnuto na druhé místo. Ovšem v zemských volbách, které letos a příští rok čekají řadu spolkových zemí, je to zajímavější. V takzvaných starých spolkových zemích, zatím nic moc. Tam preferuje AfD 16,3 % voličů. Ale držte si klobouky. V nových spolkových zemích (tedy v bývalé NDR včetně Berlína) je to pěkných 27,9 %! Nejvyšší volební preference má AfD v současné době ve spolkových zemích Sasko (33,4 %), Braniborsko, Meklenbursko-Přední Pomořansko a Durynsko (všechny tři po 32 %).

Není divu, že z toho německé špičky šílí. A je známo, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. V Německu to začíná vypadat tak, jakoby politické elity pustily z řetězu své bojové psy a na AfD poštvaly svou neoficiální, tajnou armádu. Antifu.  Šestého srpna letošního roku zveřejnila Antifa své bojové provolání: “Setkejme se s AfD militantním způsobem, udělejme jim ze života peklo.” Ultralevicoví násilníci v něm prohlašují, že politici AfD jsou postaveni mimo zákon a nabádají své členy a příznivce, aby je napadali a terorizovali, kde jen můžou. „Společně s vámi s nimi chceme bojovat o prostory, ve kterých se pohybují, nerušeně se cítí a myslí si, že jsou v bezpečí.” Že se to má týkat i soukromých domů, naznačuje výzva k “antifašistickým domácím návštěvám.”

To, že mohou psát a publikovat takové věci veřejně, opět potvrzuje, že jde o zvláštní, neoficiální údernou pěst liberální demokracie. Určitě jste si už toho také všimli. I u nás, na našem dvorku. Té podivné nedotknutelnosti pošuků z Kliniky, neblahé paměti. Té zarážející beztrestnosti anarchistů, ničících soukromý majetek a zapalujících policejní auta, toho neuvěřitelného dostatku prostředků, informací, jakož i profesionální organizace všelikých „aktivistů” a jiných výlupků „občanské společnosti”. Ano. Jde o jakési „Lidové milice” libaralismu. A na německém příkladu vidíme, proč a k jakému účelu si je mocenské orgány států EU tak vykrmují…

Ale zpět k Německu. Pokus o vraždu (pokud se potvrdí, že Tino Chrupalla je stále v bezvědomí) předsedy opoziční strany svědčí o naprostém zoufalství tamějších elit. A také o aktuálním stavu, v jakém se nachází jejich ideologie. Ona progresivně-liberální kobyla. Ne, ještě nechcípá. Ale kope kolem sebe čím dál víc. Je to sice nebezpečné pro všechny okolo, včetně nás, ale současně v tom můžeme spatřovat i jakousi jiskřičku naděje. Že by už…?

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x