4.10.2023
Kategorie: Společnost

K rozvrácení republiky stačí pár tisícovek euro, dí generál z dětského pískoviště

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Miloš Zeman měl pravdu, jsou to čučkaři. Hlava naší tajné služby Michal Koudelka zahřímal do prostoru o tom, kterak naši republiku ohrožuje nějaký amatér placený Ruskou federací. Ten s rozpočtem kolem několika málo tisíc euro měl prý uplácet i veřejně známé osobnosti, aby prosazovaly ruský pohled na život, vesmír a vůbec. A tím ohrožovat podstatu naší demokracie. To musíme mít setsakra slabou podstatu demokracie, když ji může ohrozit jeden neorganizovaný s úplatky ve výši jednoho průměrného, nebo dvou lehce nadprůměrných platů.

„Konkrétně šlo o to, že tento vlivový agent na žádost jednoho z nejvyšších orgánů ruské státní moci zajistil, aby se ve veřejném prostoru šířily narativy podporující zahraničněpolitické zájmy Ruské federace v souvislosti s válkou na Ukrajině. A k tomu byly využity i veřejně známé osobnosti,“ děl Koudelka.

Náš generalissimus vyjmenoval pět zásadních zjištění BIS, tedy české tajné služby, která v posledních letech či dokonce měsíců těměř zničila naši zemi. Tak si je přiblížíme. Alespoň tím nahlédneme do zvrácené mysli… buďto Ruské federace, nebo samotné BIS.

Případ první zmíněný Michal Koudelkou. Neidentifikovaný člověk, dle Koudelky proruský aktivista, pořádal ještě před válkou výjezdy do Ruska, byl autorem několika málo reportáží o ČR určených pro ruské diváky. Vytvářel, dle Koudelky tedy, materiály pro potřeby ruské strany. U toho se Koudelka podrbal na nose, což je v psychologii pohybů vyjádření toho, že lže. Ale třeba to u čučkařů nic neznamená.

Druhý případ. Ruští aktéři se pokusili angažovat do svých řad některého z pořadatelů protivládních demonstrací z loňského roku. Pokusili znamená, že se jim to nepodařilo. No, byli by blbí, kdyby to nezkusili. Však to byl potenciál. Jenže to nevyšlo. Koudelka byl zase divákem, nikoliv aktérem.

Třetí případ. Údajný nábor do Wagnerovy armády. Čučkaři řešili, jestli k náboru docházelo, nakonec zkonstatovali, ústy Koudelky, že se jednalo nejspíš o snahu vytížit bezpečnostní složky ČR. To v překladu znamená, že se Koudelkovi kucí po několika týdnech nebo dokonce měsících dopracovali k závěru, že si z nich někdo vystřelil. Což je jistě nepotěšilo. No ale hlásit se to musí. Proplatit také.

Čtvrtý případ. Koudelka pořešil i manipulativní video Ruskem oficiálně vedeného, placeného a spravovaného serveru Sputnik, který upravil video projevu hradního generála Pavla, aby vyzněl tak, že nás vede do války. Koudelka se na video se svými bratry v tajném triku podíval a pohoršil se nad ním. Podíval se i na další podobně nejapné a účelově sestřihané video ze Sputniku, kde Pavel uváděl, že Západ zneužívá Ukrajinu, ač ve skutečném videu prezident uváděl, že Ukrajinu zneužívá Putin. Poté následoval výbuch hodný Vesuvu. Koudelka se rozkatil. Zvýšeným hlasem a s gestikulací záměrně přehnanou, aby bylo vidět, že to Koudelka myslí dobře:

„Pokud v tuto chvíli někdo řekne, že neví, co je ruská propaganda, či neví, co to je ruská dezinformace, při takto brutálním zasahování do podstaty demokracie v České republice, tak je slepý a hluchý,“ vykřičel na novináře v tu chvíli velmi zle vypadající Koudelka. Pak se odmlčel. Bylo patrné, že hodnotí účinek takto hozeného a doma před zrcadlem nacvičeného handgranátu.

Poslední pátý zákrok Koudelkovy BIS? Prý zaznamenala agenta, který s rozpočtem několika málo tisíc euro podplácel a prosazoval v ČR ruský pohled na svět. Několik tisíc euro. Nikoliv milionů nebo miliard. Pár tisíc.

Brutální zasahování do podstaty demokracie v České republice – nějaký hejhula s pár tisíci eury, ale provázanost hnutí STAN se zločineckým podsvětím, kde se točily a nejspíš ještě točí miliardy korun, je malichernost. To, že přiznaně ruský server publikuje manipulativní video, které nic nezměnilo a do vývoje země nezasáhlo, je horší, než že hlava spolku, který propaluje v doslova mafiánských strukturách důvěru lidí ve stát jako takový (a premiér mu to nejen toleruje, ale drží nad ním ochrannou ruku) si právě z peněz daňových poplatníků zaplatí 40 milionů na sebepropagaci. Víc ohrožuje nějaké podomácku sestřihané video, které mělo v českém mediálním prostoru takový zásah, že ho téměř nikdo nezaznamenal, než fakt, že se takové taškařice na honění domnělého agenta cizích mocností zúčastnila Bezpečnostní informační služba ČR, která tím prokázala, že ji tajné služby těch ostatních, ale důležitějších států nepouští hrát si už ani do oddělení pro trochu pomalejší. Prostě tajná služba, která už nemá jinou agendu, než tu, kterou mají Čeští elfové nebo Cemperovi Manipulátoři.

Jako bonus můžeme brát, že za brutální zasahování do podstaty demokracie v České republice bude brán i nevhodný názor. Ze slov Koudelky to vyplývá. Můžeme si myslet jen to, co si myslí vyvolení určovat to, co je k myšlení vhodné. V mezidobí budou běhat po vrších a holinách a honit se za nějakým vysněným agentem. I tento text je v podstatě proruské třeštění, protože kritizuje Koudelku a jeho bandu neinformovaných tajných.

Premiér Petr Fiala k tomu novinářům řekl, že působení ruské propagandy a dezinformačních kanálů v Česku je dlouhodobý problém, napsala Česká televize. „Jsem rád, že všechny bezpečnostní složky postupují profesionálně a rozhodně, že se daří vliv ruských agentů eliminovat,“ uvedl premiér. Česko dlouhodobě jedná podle toho, že je terčem zájmu ruských tajných služeb i propagandy, dodal na tiskové konferenci. Co všechno se za ruskou propagandu ukryje? I mafiánská podstata vlády? Nebo právě proto Koudelka udělal tu krásně divadelní tiskovku, aby ukázal skutečné problémy se skutečnými agenty, ne nějakou malichernost s rozkrádáním země a hazard s důvěrou ve stát. Je to fascinující. A takové smutné. Koudelka a jeho matrjošky. Zeman měl pravdu, jsou to čučkaři. Blbí, i navedení.

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x