30.9.2023
Kategorie: Společnost

Zrušení rodiny je teď mezi hipstery in!

Sdílejte článek:

DANIEL VAVRA

Zrušení rodiny je teď mezi hipstery in! A mě tento zcela retardovaný nápad nepřestává fascinovat.
Dámy, které včera pořádaly workshop o tom, jak je potřeba zrušit rodinu, děti vychovávat komunitně, “sdílet” je a péči o ně mezi sebou a bojovat tím proti patriarchálnímu kapitalismu (vše za finančního přispění Ministerstva kultury), mají jeden společný rys.

Autorce knihy (vlevo) Zruště rodinu je 34 let. Z obrázku je patrné, že ani její české propagátorky rozhodně starší nebudou. Na můj dotaz, zda některá z nich má vlastní děti, se mi nedostalo odpovědi. Takže předpokládám, že nemají a i kdyby měly, věk těch dětí bude spíše velmi malý a zkušenost s celkovým vývojem dětí nulová.

Přijde mi fascinující, že osoby, které nemají velmi pravděpodobně vlastní rodinu, nemají osobní zkušenosti s výchovou dětí, neznají vztah dítě rodič a celkově vzhledem ke svému věku a naprosto minimálním životním zkušenostem, mají tu drzost, pořádat “pracovní dílny” a vysvětlovat tam ostatním, jak se to má dělat.

Je to asi podobné, jako kdyby tyto stejné dámy pořádaly kurzy pro piloty stíhacích letadel, kurzy jaderné fyziky, kurzy horolezectví, kurzy programování… Se vším mají zjevně přibližně stejně hlubokou osobní zkušenost a praxi, jako s výchovou dětí.

Žádná z nich pak nemá vzdělání v jakkoliv relevantním oboru. Autorka knihy studovala ekologickou politiku a je hostující vědkyní v Centru pro výzkum feministických, queer a transgender studií. Vusilovič je publicistka, feministická aktivistka a odborářka. Koldová je studentka práv. Žádná z nich není socioložka, psycholožka ani nic podobného.

I bez takového vzdělání ovšem kdokoliv, kdo není naprosto vymaštěný radikální extremista s nějakým hluboce zakořeněným komplexem ví, že pokusy o výchovu dětí “v komunitách” už tu v minulosti byly a vždy naprosto fatálně selhaly.

Nacisti zkoušeli program Lebensborn. I zdejší komunisté zkoušeli stavět domy, kde lidé budou žít ve společných prostorách. Naprosto šílené dopady měly velice podobné teorie Mao Ce Tunga uváděné do praxe v Číně. V Izraeli zkoušeli komunitní výchovu v Kibucech, kde děti žily odděleně od rodičů. Výsledek byl takový, že sami obyvatelé kibuců to přestali dělat a chtěli děti doma.

Ora Aviezer, profesorka psychologie z Telhai College v Izraeli to shrnula: “Kolektivní výchovu lze považovat za selhání. Rodina jako základní společenská jednotka nebyla v kibucích zrušena. Naopak, familiistické trendy zesílily než kdy jindy a rodiče kibuců získali zpět svá práva na péči o vlastní děti. Kolektivní výchova nevytvořila nový typ lidské bytosti a jakékoli rozdíly mezi dospělými vychovanými v kibucu a mimo něj byly minimální.”

Kromě toho vám každý psycholog řekne, že nic není lepšího, než rodina, vztah novorozence s matkou, vzorce chování, které získává od svých rodičů. Žádná komuna to nenahradí. Děti z Klokánků, děcáků, ale i z pěstounských rodin mají obrovskou nevýhodu.

Ale ne. To neplatí! Tyhle soudružky, mají jasno a tentokrát už se jim podaří to, co v minulosti vždycky selhalo! Je potřeba zrušit rodinu a stvořit nového člověka! Rozdíl mezi nimi, Hitlerem a Stalinem je pouze v absenci kníru. Ale Mao Ce Tung ten ho neměl a se slečnami by si velmi rozuměl.

I když soudružka Lewis na twitteru označuje lidi co mají ke svým dětěm vztah a nechtějí je komunitně vychovávat za “fašouny”.

 

FB

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x