23.9.2023
Kategorie: Politika

Krade se už tak nějak z principu, ne pro potěšení

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Vládní komunikace je základ. A tak pelech neřesti, který jde nalézt pod označením Ministerstvo vnitra, vyčlenil 40 milionů na předvolební kampaň současné vlády. Kupodivu se prakticky ve stejnou dobu otevřela kauza Čapí hnízdo. Náhody jsou běžnou součástí naší reality, tedy aspoň to tak má vypadat. A tak se krade, jakýmkoliv způsobem, už bez nadšení, ale tak nějak z povinnosti.

Blíží se volby. Přečkáme jednu zimu bez jediné molekuly ruského plynu, ale se spoustou překupnických molekul, a už se na nás povalí moudra těch našich myšlenkových trustů, kteří by rádi k evropskému korýtku. A na takovou akci je potřeba se už teď připravovat. Ministerstvo vnitra si výsledek voleb pojistilo masivní reklamou, která bude placená z daní, tedy z peněženek voličů. A to i voličů, kteří Dozimetry nevolí. Vše bude samozřejmě kamuflované do saténu vládní komunikace, nikoliv do hávu PR před volbami. Za vládu totiž nemluví činy (alespoň ne pochvalně), ale hromada marketingu, který má činy nahradit.

Do toho se po necelém roce klidu otevírá kauza Čapí hnízdo, která už třikrát zasáhla do výsledků voleb. Naše vždy nestranná justice ale neotevře veřejné projednávání kauzy několik měsíců či týdnů před volbami. To už by přece páchlo účelovostí. I když. Znovuotevření samotného případu je načasované skutečně na okamžik, aby se to stihlo do voleb. To se pak otevřou dveře soudní síně a naši nestranní novináři budou reportovat o těch nejšťavnatějších klepech a fotit Babišovo orosené čelo přesně v období, kdy budou voliči váhat nad tím, komu to tam zase hodit, tedy tomu, kdo tu oprátku tolik neutáhne.

A vůbec, zahřívá už Vít Klusák své auto, aby zavezl Babišova nemocného syna na zahájení předvolební kampaně tatíčka? A co Miroslav Kalousek, čepuje už pívečko v očekávání, že jeho kamarád Andy dorazí? A odpustil už Pavel Šafr nejlepšímu kámošovi Andymu jeho vztyčený prostředníček a vybraný slovník?

Ale dobrá, dobrá. Drobné zhodnocení situace. Malá podpultová politika namísto skutečné politiky, kde se mají prát myšlenky a politické názory. Místo toho se nám na vrcholu přemnožila polomafiánská úderka (vždyť Dozimetr už prosákl i na Generální štáb Armády ČR… a v armádě se teď začínají točit neuvěřitelné peníze – kolik Dozimetrů tam ještě neodhaleno saje z veřejného?), která si bezostyšně na billboardové ovlivňování veřejnosti ve svůj prospěch vezme z veřejného rozpočtu 40 milionů. Jen tak, protože může.

Jakou to zanechá pachuť, když se všem zvedly ceny a platby a zároveň jim klesly příjmy? Jakou to zanechá pachuť, když velká část negativních dopadů jde na vrub nynější vlády, reálný plat padá, je nejhorší v Evropě, ceny energií opět rostou, do sousedního Polska jezdíme jako do cenových lázní, vidíme, jak se okolní státy hrabou z krize, a my do ní upadáme čím dál hlouběji. A do toho se Ministerstvo vnitra rozhodne dát 40 milionů na provládní kampaň. Už jen ta pachuť je hořká. Možná by stačilo, kdybychom si mohli přečíst, že jsme v něčem pozitivním nejlepší. Že to jde dobrým směrem. A ne v kampani, ale v realitě. Při pohledu na vlastní peněženku. Ale to ne, radši se další zbytečně vyplýtvané peníze vysypou na svého druhu propagandu.

Nějak ta naše politika ztratila veškerou důstojnost a hodnotu.

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x