31.8.2023
Kategorie: Společnost

Téměř 100 000,- Kč na dávkách za měsíc není hoax. Cemper opět lhal. Stát se prostě o některé lidi “umí” postarat

Sdílejte článek:

COM/SZ

Reportéři Seznam Zpráv vypátrali adresátku poštovní poukázky na dávky ve výši téměř sto tisíc korun. Její pravost včetně částky potvrdila. Posměšky šéfa SPD Tomia Okamury jí vadí. Vysvětlila, že nedostává takovou sumu každý měsíc.

96 419 korun. Na nebývale vysokou částku, kterou v polovině srpna vyplatil Úřad práce ženě z Ostravy, upozornil tento týden předseda SPD Tomio Okamura. Zveřejnil útržek poštovní poukázky, na základě které jí dávky vyplatili.

„Z tohoto útržku to vypadá, že se vláda o některé ‚spoluobčany‘ umí postarat,“ rýpnul si poslanec do systému sociálních dávek. Vzápětí však příspěvek z facebooku smazal. Objevila se totiž řada tvrzení, že se jedná o hoax a že suma na poukázce je upravená v grafickém programu.

Ženu, které byla částka adresovaná, reportéři ve středu vypátrali v činžovním domě na okraji Ostravy. Pravost poštovní poukázky potvrdila.

„Ano, ta složenka je pravá, hledali jsme ji a nenašla se,“ kýve souhlasně hlavou 58letá Sabína. „Zřejmě jsem ji ztratila při stěhování a někdo ji naschvál zveřejnil,“ říká, zatímco vytahuje svůj občanský průkaz, aby potvrdila, že je adresátkou poukázky. „Mám devět dětí v péči,“ dává se poté do vysvětlování výše dávky. V pěstounské péči má tři a o další se stará. Všechno jsou to vnoučata, jejichž rodiče jsou ve výkonu trestu.

Jak zdůrazňuje, nedostává ale 96 tisíc každý měsíc. „Máme to za dva měsíce zpětně. Normálně dostáváme 40 tisíc korun na devět dětí,“ popisuje.

Redakce ověřila pravost složenky i tvrzení ženy současně ze tří zdrojů z okruhu rezortu práce. Podle úředníků, kteří se sociálními dávkami zabývají, mohou mimořádně nastat situace, kdy dojde k proplacení na první pohled vysokých částek, a to v ojedinělých případech, kdy například příjemce má v pěstounské péči vícero dětí. V takové situaci může pobírat celý mix dávek: přídavek na dítě, rodičovský příspěvek, příspěvek na úhradu potřeb dítěte, pěstounské dávky a příspěvek při pěstounské péči či i jednorázový příspěvek při převzetí dítěte.

Tolik web Seznam Zprávy. No … jak je vidět náš sociální systém není vůbec lakomý. Pokud víte jak na to, máte dostatek dětí a rodičů v kriminále, můžete si přijít na slušné peníze. Erární kasa je některým prostě otevřená a brání sociální smír do poslední koruny pracujícího daňového poplatníka.

To samozřejmě může u těch poctivých daňových poplatníků jaksi vzbudit zlobu. Oni musí celý život pracovat a odvádět krvavé daně a někomu stačí celý život umět chodit na poštu, aby tam dostal ještě více než si onen pracující vydělá. A takovým nekalým myšlenkám se musí stát bránit. Proto si platí svoje cenzory a dezinformátory, aby lidu krutou pravdu malinko upravili správným směrem. Jedním z nich je i Jan Cemper z krachujícího spolku Manipulátoři.cz

Matouš Bulíř k případu píše na FB: Jan Cemper opět lhal, asi po stopadesáté, když označil foto ústřižku, který koloval po sociálních sítích za PODVRH. Cituji Jana Cempera: “Na Facebooku se šíří útržek údajné složenky, která je určena pro pravděpodobně romskou žadatelku o sociální dávky. Příspěvky na sociálních sítích se snaží tvrdit, že se v této republice mají nejlépe Romové a Ukrajinci, když dostávají údajně neúměrně vysoké sociální dávky. Má to dokazovat útržek se složenkou na 96 419 Kč. Podle všeho se však jedná o photoshop, když číslo 9 tam před ostatní číslice někdo dopsal. Žadatelka tedy nedostala přes 96 tisíc, ale 6 tisíc korun.”

Reportéři Seznam Zpráv však vypátrali adresátku poštovní poukázky a její pravost včetně částky byla POTVRZENA. Dávky pobírá Romka, která se však hájí tím, že toto dostala výjimečně, jelikož normálně bere “jen” 40 000 korun měsíčně…

A to je prostě to, proč mám s působením Jana Cempera problém.

Nebezpečnost Jana Cempera spočívá v tom, že je používán jako zdroj informací a média hlavního proudu neřeší, že si dost často tak trochu vymýšlí, lže a manipuluje, což jim nevadí, protože si vymýšlí, lže a manipuluje o lidech, kteří nejsou v souladu s aktuálně prosazovanou ideologií…

Navíc jeho lživé články využívají fanatici z řad progresivistů, pro které jsou jeho články něco jako seznamem lidí určených k “likvidaci”…

Co dodat?

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x