30.6.2023
Kategorie: Společnost

Odvolat!

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

Seznámila jsem se s podivuhodným dokumentem nazvaným VÝZVA K ODVOLÁNÍ ALIANCE PRO RODINU ZE STRUKTUR STÁTU, a nestačím žasnout. Struktury státu!


Ona je ta Aliance v nějakých strukturách? Podle textu působí sporadicky v poradních orgánech, kde jsou často hojně zastoupeni zastánci progresívní strany, a představuje tudíž v těchto skupinách určitou protiváhu liberálů. A potom dělá předsedkyně té aliance asistentku jednomu poslanci. Struktury státu si tedy představuji jinak.

Už název dokumentu se tedy příliš nepovedl a pro příště by to asi chtělo při sepisování takových pamfletů trošku… ehm, přemýšlet.

Ale kdo by přemýšlel, když bojuje na progresívních barikádách, že?

Laskavému čtenáři také doporučuji poznámky pod čarou k textu výzvy, s tím si dal někdo velikou práci. Sami zvažte, zda je styl “hoď to do Googlu a ber první, co ti vyhodí” pro zdrojování podobných dokumentů vhodný.

Jinak – že to podepíše nějaká potrhlá husitská farářka, která už dávno propadla závislosti na objektivech kamer, je celkem jedno. To je věc Husitské církve.

Ale šokovalo mne, že jsou pod tímto zatroubením do honu na Alianci pro rodinu, jmenovitě na Janu Jochovou, podepsáni i katoličtí kněží.

To mi připadá velice za hranou.

Jako laický věřící hledám v církvi duchovní vedení, moudrost, obrácení k hodnotám, které církev střeží, a jejich zachovávání.

Opravdu netuším, co si mám myslet o kněžích, kteří se podepíší pod text, který takto útočně kritizuje jednu z mála veřejně působících organizací otevřeně hájících rodinné hodnoty a práva dětí v dnešní rozkolísané době.

Obklopeni světem, který vyznává pýchu a konzum, obrací se proti těm, kdo zvedají hlas na obranu těch nejzranitelnějších.

Ale podepsaní pánové nemají lepší nápad, než si do nich kopnout. Opravdu využili jiné, mírnější prostředky, jak dát svůj nesouhlas najevo? Nevadí jim, že jim za jejich podpisy tleskají zastánci smrtících praktik – potratů a euthanasie? Potlesk od těchto lidí chcete? Hlásání evangelia bez chvály progresívních davů, to je arci málo, že?

Ale ovšem, odvolejte Alianci pro rodinu ze “struktur státu”. Budete se divit, kdo tam zbude. A nečekejte, že až Alianci odklidíte z veřejného života, budou pro vás mít ti, kdo tam zbudou, nějakou úctu, chválu nebo respekt. Vysmějí se vám do očí, jak hloupě jste se zbavili těch, kdo stáli na vaší straně.

Každou neděli prosíme, ať žijeme v bezpečí před každým zmatkem.

A jak k tomu, abychom žili v bezpečí před každým zmatkem, přispívají kněží podepsaní pod touto výzvou?

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x