29.6.2023
Kategorie: Politika

Je u nás demokracie vláda většiny?

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Myslíte si, že demokracie je vláda většiny? Zapomeňte. Naše „elity“ to vidí jinak. Oni jsou vyvolení, my nesvéprávný plebs. Zkrátka taková selektivní demokracie, ideálně prý totalita.


Vždycky mě hrozně baví, jak ti, co se nejvíc zaštiťují demokracií, by ji nejraději zrušili okamžitě potom, co se dostanou k moci, či k dobře placenému korýtku. Ideálně korýtku takovému, kde nic moc nemusí, kde stačí, když jsou správně ideově ukotvení a přisátí na státní zdroj peněz. Peněz, které samozřejmě musí někdo vydělat, někdo, kdo skutečně nějaké hodnoty vytváří. Ideálně někdo, koho elita donutí ty těžce vydělané peníze odevzdat ve prospěch „vyššího dobra“. Někdo, kdo na ně bude makat, ale zároveň jím bude pohrdáno a ideálně bude dehonestován jako naprostý, téměř nesvéprávný jedinec bez práva na cokoliv, včetně skutečné demokracie, při troše štěstí i volebního práva.

A tak nám tu lůzři kážou o morálce a o tom, co si máme myslet. Lůzři, co by se neuživili jinak, a tak musí parazitovat na systému. A většinou přímo úměrně, čím větší lůzr, tím větší a uvědomělejší parazit. Je to jednoduché, parazitů je hodně a zdrojů pořád stejně nebo míň. A tak čím větší jsi zmetek, tím větší šanci přisát se na státní vemeno máš. Na vrcholu pyramidy pak stanou skutečně ti nejneschopnější (vidíme), a já bych dodala i nejvíc bezcharakterní jedinci.

Stačí se například podívat, co nám sedí v různých neziskovkách, koho si platíme za hlídání „dezinformací“, kdo nám tahá peníze z kapes na úchylné a zcela proti zdravému rozumu jdoucí projekty do škol, a jak ty školy a výstupy z nich potom vypadají. Stačí se podívat jak vedou ministerstvo financí, které konzistentně umí jen lepit průšvihy a rozdávat z našeho. Dělají se promo tiskovky za účasti mimózního premiéra, aby se do měsíce popřelo všechno, co tam bylo řečeno, protože sorry, zase chybka. Miliardy sem, miliardy tam, tu je to Ukrajina, tu Zelený úděl, tu tančíky pro Janču, tu nábyteček pro krachující Českou poštu.

Jednoho takového demokrata vám tu představím, berme ho jako takový reprezentativní vzorek všeho toho marastu, co například v novinářské obci působí. Redaktor HN Petr Honzejk se zamyslel nad tím, že aktuální vývoj, kdy se nechce většina obyvatel prostě jen nechce nechat zruinovat po generace, „staví všechny demokratické a liberální politiky před otázku, nakolik lze stát v čele státu, když většina obyvatelstva liberálně a často ani demokraticky nesmýšlí“. Jak nesmýšlí liberálně demokraticky? Ale pozor, Honzejk má recept. Demokratickou totalitu. To je bezva, že? Ještě tam mohl dodat větu, že i Václav Havel by to tak jistě chtěl. Ten musí chudák rotovat v hrobě jako ventilátor.

 „Týká se se to i nás. Koho by asi volili ti, kdo nepřišli ke sněmovním či prezidentským volbám? Fialu? Pavla? Nene. Většina společnosti je v celkovém součtu jinde. Vládnutí proti ní není snadné. A vlastně, což je ta nejznepokojivější otázka: Je takové vládnutí v doslovném slova smyslu vůbec “demokratické”? Není paradoxně nejdemokratičtější propadnout se do autoritářství či totality?“ Takže totalitu na vás, otravná většino. Ještě si myslíte, že si dál budou na něco hrát? Já myslím, že už si nehrajou. Říkají nám to zcela jasně.

A další, Petr Lukavec, významný člen TOP09 to vytunil ještě víc. Buď my zameteme s dezolátama nebo dezoláti zametou s náma a s demokracií. Takhle jednoduchý to je. Není čas se jich ptát odkud přijeli, jaký mají “názor” a jak se cítí, když nám vyhrožují smrtí. Je třeba je pozavírat.“ Jak zametou s demokracií? Kdo jsou dezoláti, které by Lukavec zavíral do kriminálů? Bude to určovat on společně s Honzejkem a ideově jim to bude hlídat Cemper?

A já za sebe říkám zcela jasně zase to, že pokud jde někdo zcela cíleně proti zájmům většiny svého národa, tak nemá ve vládě co dělat. Tuhle fialovou sqvadru volilo ani ne 30% voličů. Oni nemají mandát na nic z toho, co dělají. To je třeba si uvědomit. I když nám bude třeba Cemper a vládní propaganda cpát do hlavy něco jiného. Ani ne 30% a ani o chlup víc. A přesně jen takový mandát mají. Myslím, že by to ta opovrhovaná většina měla dát konečně razantně najevo.

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x