25.6.2023
Kategorie: Politika

Lesk a bída naší diplomacie ve skutečně vážné situaci

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Prezident mlčí a asi si okusuje nehty podobně, jako celé NATO. Ostatně ty kanceláře tam zná, možná lituje, že už tam není, protože tam mají fajn velikej několikaposchoďovej bunkr. Člověk by čekal, že se jako vrchní velitel a hlavně voják s dlouholetou zkušeností, jak sám o sobě tvrdí, alespoň kratičce vyjádří. Dokonce by mohl zužitkovat tu ruskou špiónskou školu, kterou pod Varšavskou smlouvou absolvoval. Ne. Ticho, že by se dalo břitvou na vousy krájet. Tak hlavně, že má to mlčení alespoň důstojné.

Premiér Fiala mlčí též, dokonce mě napadá, jestli vůbec chápe, co se stalo. Tady totiž přestal fungovat jeho svět gest a fikce, tady neví kterou poučku a slogan použít, tady se těžko dá říct některá z jeho oblíbených vět a doplnit to dramatickým rozhozením rukou. Ten člověk má svůj svět ala Brusel, ve kterém mu už je jedno, že to co říká, je naprosto nereálné, protože on už si žije paralelní vesmír. A tohle je tvrdý střet s realitou, která do toho vesmíru nezapadá. Předpokládám, že prostě neví co říct, a tak si šel s knihou v ruce a v obleku přemalovat obývák a prostě to vytěsnil.

Ministr zahraničí vojín Jasánek Lipavský se při pohledu na šíleného Prigožina, který velí neméně šílené bandě zločinců a řekněme vyvrhelů se zkušenostmi s Afriky a bůhvíodkud, kráčejícího k jaderným tlačítkům v Moskvě raduje, jak pojede na dovolenou na Krym, a požaduje doporučení nejlepšího letoviska. Jako satira po deseti pivech dobrý. Jako prohlášení diplomacie ve chvíli asi nejvážnější krize kterou jsme tu měli, je to ….. prostě Jasánek. Když jel na Ukrajinu, bral si stejně jako Fiala helmu skoro i do vlaku a teď, když má za ukrajinskýma dveřma mnohem většího magora, mu to přijde vtipné.

Ministryně obrany Černochová lehce zažertovala v krátkém tweetu na téma minulosti a chaosu, co vzniká v Rusku po prohraných válkách. Jakože na pohodu. No stress. Asi předpokládá, že co se v Rusku uvaří, to se tam taky sní. A my slízneme při troše štěstí jen ten radioaktivní prach.

Jako perlu na konec uvádím nekonečně tweetujícího Tomáše Zdechovského, který se vytlemenými smajlíky Černochové ptá, zda si nepojedou vzít zpátky Kralovec a stejně vytlemeně sleduje, jak Wagnerovci prorážejí první zátarasu do Moskvy. (Tyhle smajlíky Tomáš v takových situacích, kdy jde o život používá rád.) Také jim radí, že by si neměli nechat líbit sestřelení dvou vrtulníků. To už bez smajla, ovšem už i bez dvojitého W. Inu křesťan jako víno ten pan europoslanec.

Takže takhle si, na hranici možná nejhoršího ohrožení za poslední dlouhé roky, s naší diplomacií a představiteli státu stojíme. To jen až vám zase budou něco kázat a rozhodně nebo učeně se u toho tvářit. Docela sranda ne?

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x