13.6.2023
Kategorie: Ze světa

Soros: Ukrajina vyhraje, klimatická krize vede ke zničení lidské civilizace

Sdílejte článek:

SLOVANKA

George Soros už svoje impérium postupně předává, takže většinu podvratné činnosti po něm převzal jeho syn Alexander, který se nyní účastní různých politických summitů a je i všude, kde je potřeba zajistit instalaci té „správné“ vlády.

Nicméně starý Soros o sobě i tak dá občas vědět – třeba s předpovědí vítězství Ukrajiny, hrozící klimatické apokalypsy a hrozby AI…

Americký oligarcha maďarského původu George Soros věří, že Ukrajina válku vyhraje a bude to „pozitivní šok“ pro globální vztahy. Miliardář to předpověděl v novém sloupku v Project Syndicate, který je částečně financován jeho vlastní nadací Open Society Foundations.

Pokud jde o Ukrajinu, Soros uvádí:

„Skutečný výsledek ukrajinské války je mnohem lepší, než se dalo očekávat. Ukrajinská armáda kladla hrdinný odpor a se silnou podporou USA a Evropy věci obrátila. Ruská armáda se ukázala být papírovým tygrem, špatně vedeným a důkladně zkorumpovaným.“

Pokud jde o očekávanou protiofenzívu Ukrajiny, podle miliardáře je Ukrajina připravena zahájit protiútok, jakmile dorazí slíbené západní zbraně – zejména stíhačky F-16 schválené americkým prezidentem Joe Bidenem.

Podle článku Soros věří, že protiútok bude úspěšný a nastiňuje proč:

„Věřím, že protiútok bude úspěšný. Cílem bude Krymský poloostrov, domovská základna ruského námořnictva. Zničením již tak poškozeného pozemního mostu s Ruskem by Ukrajina mohla proměnit strategické aktivum ve strategickou přítěž, protože Krym nemá vodu. Po zničení pozemního mostu bude Krym závislý na Ukrajině, pokud jde o vodu,“ píše.

Dále uvádí, že „konec války na Ukrajině přijde jako pozitivní šok pro svět,“ a tvrdí, že „ruská porážka na Ukrajině a zmírnění čínsko-amerického napětí mohou vytvořit prostor pro světové vůdce, aby se zaměřili na boj proti změně klimatu, která hrozí zničit naši civilizaci.“

Ale také přemítá o vzniku AI a jejích potenciálně škodlivých silách a přiznává, že nemá řešení problému: „Jsem instinktivně proti AI, ale nevím, jak to může být zastaveno,“ píše a dodává, že regulace AI se stává naléhavým tématem před americkými volbami v roce 2024.

„Ve Spojených státech budou v roce 2024 všeobecné volby – a s největší pravděpodobností také ve Spojeném království – a umělá inteligence bude nepochybně hrát důležitou roli, která pravděpodobně nebude nic jiného než nebezpečná. Umělá inteligence je velmi dobrá v produkci dezinformací a padělků a bude existovat mnoho škodlivých aktérů. Co s tím můžeme dělat? Nemám odpověď, ale doufám, že se této otázce dostane pozornosti, kterou si zaslouží,“ píše Soros….

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x