13.4.2023
Kategorie: Společnost

Poslední, co zbylo

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Včera jsem zasadil brambory a řepu… byl krásný den, půda mi obeschla po deštích z počátku týdne a tak to šlo. Předpověď slibuje další déšť na dnešek i zítřek a to velmi vydatný. Musím říci, že to se nám na jižní Moravě v březnu a dubnu nestává. Zpravidla tu bývá poměrně výrazné sucho, které poškodí ozimy a zpomalí jarní rozvoj. Ale letos to teda nebude. Jednak byla dlouho zima, takže osení moc vody zatím nepotřebovalo a i když mrazy poškodily meruňky a další ovoce, pšenici to rozhodně prospělo. Jestli teď opravdu zaprší, tak máme zaděláno na velmi pěkné výnosy (a tím pádem nízké ceny).

O víkendu budu mít poslední letošní zabíjačku. Normálně už by se to nedalo udělat v takovém teple, ale loni jsem si koupil mysliveckou ledničku, která zvládne uchladit i dvousetkilového čuníka, takže se mi sezóna o něco prodloužila. Vypadá to, že na demonstraci (nebo na následnou blokádu) přivezu účastníkům nějakou tu výslužku…

Kdo chce letos něco pěstovat, má nejvyšší čas. Brambory, hrášek, řepa, vlastně všechno. Trochu pozdě je už na rostliny krátkých dní – ředkvičky a špenát, ale letos fakt byla dlouho zima, takže moc šancí nebylo. Zkusit se to ještě dá, ale nedivte se, když vám to rovnou půjde do květu. Zároveň máte měsíc čas na rajčata a další teplomilnou zeleninu. Ovšem je žádoucí začít předpěstovávat.

Včera jsem viděl první květ na řepkovém poli, takže za chvíli zase bude žluto a pokud mohu soudit, po mnoha letech poklesu, letos bude žlutých polí více. Není to proto, že by stoupla cena, ale řepka se nemusí dosušovat a netýká se jí budoucí podzimní hysterie s cenami plynu. Navíc, řepka se seje v srpnu, takže kdo ji zasel, stihl ještě staré ceny osiv i staré ceny hnojiv. Dost zemědělců toho využilo. Stejně tak se loni selo hodně slunečnice, ta se sklízí dřív než kukuřice, takže se po ní selo hodně ozimné pšenice. Zima byla v pohodě a dokonce celkem vodnatá i když bez mrazů, jaro bylo dlouhé a studené, vody asi bude dost… Pánbůh nás má rád.

Začněte si stavět kurníky. Do žní to akorát budete mít hotové, pak si pořídíte deset slepiček, koupíte jim u zemědělců levné krmení na celou zimu a budete připraveni. Já si letos k vánocům nadělil novou loupačku na ječmen… od podzimu už budu mít na zabijačkách vlastní kroupy.

Proč to všechno píšu…

V poslední době to vypadá, jako bych nemyslel na nic jiného, než na demonstrace… Vidlák kope za Rajchla… (před několika roky jsem takhle kopal za Babiše a předtím za ČSSD). Ale není to tak. Ne, nečekám, že stotisícová demonstrace smete tuhle vládu, ale když se dívám, jak Fialovi to vládnutí jde, tak mám už od podzimu neodbytný pocit, že se smete sama. Pomalu nemine den, aby nenaštvali někoho dalšího. Včera třeba Stanjura řekl, že sníží dotace do zemědělství a do průmyslu… Je třeba jim blahopřát, klasických pražských kafírníků zase není tolik a hodně lidí se drželo zpátky, protože si mysleli, že jich se fialová politika nedotkne…

Podívejte se na Macrona, jak se vrátil zpátky z Číny přeprogramovaný…

Američanům unikla data o Ukrajině a to bývá předzvěstí obratu v tamní politice…

O Rajchlovi vyšel na Seznamu jeden článek, který byl vlastně neutrální….

Myslíte, že to nic neznamená?

Hele, samozřejmě se to nemusí stát, ale moc může klidně brzy ležet na ulici. Budou nějaké volby a budeme rozhodovat, kdo bude napravovat škody. A protože tu pořád máme mlčící většinu, která se o politiku výrazně nezajímá (ale svým hlasováním rozhodne) a pořád tu máme velká média, která tu de facto vyrábějí politiky spolu s politickými neziskovkami, je zapotřebí každého počinu, kterým dostaneme do veřejného prostoru i jiná jména než ta, která to mají dobré u Václava Moravce. Proto říkám všem, kdo chtějí tomuto státu pomoci: běžte v neděli na demonstraci. Kdo se cítí ukřivděn, že nebyl pozván na pódium, tomu hlásím, že já jsem loni nebyl na pódiu ani jednou a stejně jsem se stal známým. Stačilo mi přijít pod pódium a psát o tom. Běžte, tlačte svým množstvím na vládu a svolejte si svoje příznivce. Já to také tak udělám. Budu zase od dvanácti pod pódiem, abych si podal ruce s těmi, kdo mě čtou.

Ano, budu mít i knihy.

Jednoho dne prostě bude Fialova vláda u konce a pak bude důležité, kdo tu bude mít nějaké jméno. Česká televize nikomu z nás prostor nedá a bude ozlomkrk vyrábět nové libtardí politické rychlokvašky, jen aby udržela situaci. A nemyslete si, oni tohle umějí. Takže je zapotřebí se prosadit sami.

Hele, víte co jediné v této zemi asi zbude, než se této vlády národní zkázy zbavíme?

Půda!

Zemědělská půda u nás pořád ještě patří dvěma a půl milionům vlastníků. Ano, máme tu velké hráče, ale i Agrofert, který je největší, vlastní jednotky procent naší půdy. A pořád má sídlo v naší republice, platí daně u nás a dodává především do potravinářských provozů na našem území, pro které platí to samé. Všichni ostatní velcí hráči tu vlastní spíš nějaké promile. Kdybychom to zprůměrovali, tak každé rodině v této zemi v podstatě patří hektar půdy. To není zase tak špatné.

Odtud budeme s obnovou začínat. Poslední národní bohatství. Sice vydojené a zbavené živin, ale pořád ještě naše. Civilizace začíná obdělanou půdou. Všechno ostatní je vždycky jen nástavba. Banky jsou v cizích rukou, průmysl je montovna pro Německo, doly se zavírají, kamenolomy se neotevírají. České zemědělství je také v rukou těch zahraničních bank, ale půda jejich ještě není. Česká půda z valné části patří Čechům. I agrobyznys je z velké části v domácích rukou. Zatím.

Je zapotřebí o tom mluvit s každým, kdo má ambice této zemi vládnout. V uplynulých měsících jsem to dělal. Nevynechal jsem jedinou příležitost, kdy se dala nastolit otázka českého zemědělství a kdy bylo možné navrhovat vidlácká řešení. Nevím, jestli nějaká nová vláda dokáže uhrát české zájmy v globálních procesech. Ale chtěl bych, aby příští vláda uvolnila své šílené předpisy a umožnila lidem na vesnici, aby půda byla i pro ně. Když mamina na mateřské umí udělat marmeládu pro své děti a neotráví je, může to dělat i pro sousedy a měla by mít možnost to dělat za peníze a zcela legálně. To samé platí pro víno, okurky i zabíjačky. Příští vláda nebude schopná dávat sociální dávky, protože pokladna je prázdná. Tak by alespoň měla lidem umožnit, aby se živili sami.

Sice jsem o zemědělství méně psal, ale více o něm mluvil v zákulisí. A nezůstal jsem jen u mluvení a psaní. Dnes jsem završil další fázi své práce, kterou jsem loni začal. Je to takřka přesně rok, co jsem si řekl, že musím rapidně zvýšit svůj dosah a udělat víc, než jen psát komentáře. Zítra s tím vyjdu ven.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x