11.3.2023
Kategorie: Politika

Česko proti bídě: Tisíce lidí zaplnily Václavské náměstí

Sdílejte článek:

COM/HS

Demonstrace začala ve 14 hodin. Lidé postupně zaplňují Václavské náměstí. Mnozí z účastníků drží české vlajky, někteří mají transparenty požadující demisi vlády. Desítky lidí sledují protest z prostoru před vchodem do Národního muzea.

Demonstraci svolala strana PRO. Kromě právníka Jindřicha Rajchla, šéfa strany, na demonstraci vystoupila také senátorka Jana Zwyrtek Hamplová (za stranu Nezávislé) a právník Ondřej Dostál.

Velká část českých občanů je doslova otrávena aktuální vládou Petra Fialy (ODS). Strana PRO, kterou Rajchl vede, vznikla teprve minulý rok. Rajchl, který byl v minulosti aktivní v hnutí Trikolóra. PRO tvrdí, že za zbědačení České republiky může zejména sebezničující energetická politika Evropské unie, kterou bezhlavě prosazuje česká vláda.

Cílem národního setkání Česko proti chudobě je upozornit na nedostatečnou pomoc státu českým občanům. Demonstrace je rozdělena do čtyř tematických bloků. Mezi řečníky jsou právníci Tomáš Nielsen, Petr Vacek, Jindřich Rajchl, senátorka Jana Zwyrtek Hamplová a odborník na medicínské právo Ondřej Dostál.

PRO také chce, aby vláda vyvinula jasné úsilí najít mírové řešení války na Ukrajině, včetně případné mírové konference v České republice. Kabinet by měl také ukončit dodávky vojenského materiálu na Ukrajinu.

V horní části náměstí se nedá ani pohnout, popisuje reportér CNN Prima TV situaci na Václavském náměstí.

„Dnes jsme se přišli shromáždit, abychom se téhle bídě postavili. Aby nám už nikdy nevládli vysílači signálů, pletačky svetrů, majitelky kabelkových tanků nebo hráči vojenských simulací na mobilních telefonech. Aby už nikdy nevládly v téhle zemi zájmy nadnárodních korporací, ale aby nám vládla vláda, která bude mít na prvním místě zájmy občanů České republiky,“ řekl Rajchl.

Právník Ondřej Dostál uvedl, že vládní novela o nižší valorizaci penzí je protiústavní. Také poznamenal, že někteří vystupující na demonstraci budou cestovat i po obcích a městech a pořádat besedy s občany.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (52 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
180 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x