26.2.2023
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Smutná četba regionálních webů

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Fialova vláda národní zkázy má čím dál více obětí. Pamatujete na jeho dezinformační hlášku: „Nenecháme nikoho padnout!“.

Na serveru idnes tento týden stálo: „Samoobsluhy na jihomoravských vesnicích zavírají, drtí je ceny energií“. V okrese Blansko skončilo 10 obchodů provozovaných Jednotou. Předseda družstva Jednota to odůvodnil cenami energií.


V nejvýchodnější česká obec Hrčava – tam končí jediný obchod po 28 letech. Provozovatelce se to přestalo vyplácet. Dle jejího tvrzení to začalo covidovým „terorem“, s „Fialovou“ drahotou jezdí tamní obyvatelé do polské Biedronky.

Můj kamarád mi říkal, že i v centru Českých Budějovic se to zhoršilo. Šel na oběd a malý výběr na jídelním lístku, restaurace prostě končí na konci února.
I já jsem viděl minulý týden další zavřený hotel v šumavské horské obci Hojsova Stráž. Poměrně známá pražská restaurace Břetislavka již také zavřela. Ty byla oblíbených cílem pražských cyklistů v Šáreckém údolí, kromě běžných hostů.

Nějak není ta Fialova zářná budoucnost, to jeho „Nenecháme nikoho padnout!“, v ulicích prostě vidět. A to má Fiala drzost si zvýšit vlastní mzdu .

I velký byznys nehlásí dobré informace. TOS Varnsdorf musel opustit ruský trh, který získával několik let. Byznys v Číně (zástupný trh místo Ruska) mu hatí Tchajwanec Vystrčil, vlastizrádkyně Pekarová a soudruh jenerál Pávek.

Někteří zaměstnanci státu rádi mluví v tramvaji nahlas. Tak jsem si vyslechl včera příběh ze zbrojařiny. Někdo má zájem o dost dělostřeleckých nábojů. Na trhu není ovšem dostupná výrobní linka. Tu výrobce musí poskládat z komponentů, které sežene po celém světě a to bude trvat rok. Nadto děla různých západních výrobců nemají unifikovanou munici. To jen pro doplnění mého příspěvku, že někteří myslitelé si myslí, že zbrojní pomoc Ukrajině spasí nejen ekonomicky naší zemi. (obvyklé hlášky příznivců pěti demolice z diskusí na Seznamu – „když neumí podnikat, ať to nedělají“)

Máme snad nedostatek levné elektrické energie ? Ani omylem. To Fiala dovolil ČEZu a podobným firmám jejich predátorské praktiky a jejich cenotvorbu, to Topolánek si vymyslel obchodování s elektřinou na burze. Prostě zločinecká organizace ODS se nezapře.

Další nýmand z Fialovy vlády, Síkela se chlubí, že jsme nedovezli ani kubík ruského plynu, že dovážíme plyn z Belgie a Nizozemska. A má snad Belgie rozsáhlá ložiska plynu ? Kde leží ? A potom se jinde dozvíte, že Nizozemsko a Belgie je významným dovozcem ruského LNG plynu. Rád bych viděl kartu původu toho „belgického“ plynu.

Začíná platit axiom – na co šáhne Fialova vláda, to nefunguje. Cokoliv schválí je to ke škodě českých občanů, českých firem, českých spotřebitelů, českých důchodců, českých majitelů nemovitostí, českých dětí, co chodí do školní jídelny, cestujících vlaky ČD. Je jedno zda „Fialovci“, hlasují na valné hromadě ČEZu nebo Eurooilu, na úřadu vlády, v českém parlamentu, či v Bruselu.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (60 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x