13.2.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Současná situace na Ukrajině přivolává možnost jaderné války

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

To, co se nedávno stalo v Záporoží je velice poučné, říká vysloužilý plukovník Douglas MacGregor. Ukrajinci tam vybudovali opevněnou linii, asi 50 km dlouhou, která se táhne od jihozápadu na severovýchod, těsně před Záporožím. 15. ruská armádní divize se k ní blížila a tak Ukrajinci spěchali, aby poslali svým vojskům, bránícím toto opevnění, posilu asi 25 000 vojáků.

To, jak se Rusové zachovali je typické. Ukrajinci měli s sebou pěchotu, bez obrněných vozů. Nastavili pěchotu do bojových pozic, protože čekali, že Rusové půjdou někde kolem nich. Ale Rusové zůstali stát, ani se nepohnuli, protože lehká pěchota není žádný valný cíl. Namísto toho sledovali, kde mají Ukrajinci protileteckou obranu a prvně jim zničili radary. Bez radarů je protiletecká obrana na nic. Potom zničili ukrajinské tanky a dělostřelectvo a teprve pak se dali na pochod a postarali se o zbývající vojáky.

Porážku nepřátelského vojska ale mohli docílit jen proto, že na bojišti spojují tři hlavní bojové systémy: zpravodajství, sledování a průzkum. V tomto směru jsou satelity nenahraditelné a ve spojení s průzkumem terénu a dobrým dělostřeleckým systémem může taková armáda zničit každého protivníka. Však taky 75 % všech ukrajinských mrtvých zahynulo při útoku dělostřelectvem.

Při dalším postupu se Rusové střetli s několika skupinami Ukrajinských vojáků, kteří po krátkém boji odhodili zbraně a utekli. Rusové to považují za pochopitelné, protože tito lidé byli donuceni jít do války, doslova tam byli odvlečeni proti své vůli. Bylo jim přiděleno pár důstojníků, kteří jakmile začaly boje, tak zanechali vojáky samotné a utekli. Takže jednotliví vojáci si řekli, „proč bychom my na to měli doplatit životem?“ Zvedli se a odešli. Pokud při ústupu nenarazí na členy Státní bezpečnosti (SBU), kteří mají za úkol každého váhajícího, ustupujícího, nebo zběha na místě zastřelit, tak mají možnost si zachránit život.

Ukrajinská armáda ztratila 70% své síly

Nejen že jejich vojenské jednotky jsou tragicky vylidněny a naprosto chybí vojáci, kteří jsou schopni skutečného boje. I důstojníků je nedostatek a nové pluky jsou tvořeny nezkušenými a nevycvičenými nedobrovolníky, z nichž mnozí byli násilím na frontu dovlečeni. Většina přídavného vojenského vybavení, které bylo Ukrajině slíbeno, bude doručena až za několik týdnů, ne-li měsíců a ukrajinští vojáci stejně nebudou vědět jak s těmito věcmi zacházet. Mnoho z toho bude potřebovat opravy a zkušení opraváři nebudou snadno k sehnání.

Plukovník MacGregor odhaduje, že mezitím Rusové vyčistí východní stranu Dněpru od ukrajinských sil a přesunou se na jeho západní stranu. Pak bude nejspíš nutno vyřídit Zelenského režim, protože dokud jsou tito lidé u moci, ohrožení Ruska nekončí. Co je na tom špatné, že jakmile Zelenského režim skončí, Washington bude s největší pravděpodobností zkoušet poslat polská vojska na Ukrajinu, aby vytvořila bezpečná území, kam by mohli být příslušníci této zločinné vlády přemístěni. Poláci ale mohou narazit na ruský odpor a pak by došlo k těžkým bojům. Na to není nikdo připraven.

Polská armáda by byla složena nejen z Poláků, ale byli by v ní i Američané, kteří již jsou v Polsku přítomni. Ti jsou mnohem lépe vycvičeni a mají lepší zbraně a vedení, takže mohou být pro Rusy značná překážka.

K největším ztrátám na lidských životech dochází, když armáda prohrává nejen jednotlivé bitvy, ale prohrává válku a je donucena k ústupu, říká MacGregor. Ukrajinská armáda má obrovské ztráty na životech a na válečném vybavení a každý rozumný velitel by už válku dávno zastavil a vzdal se. Jenže Washington chce dál válčit a tak válka pokračuje.

Politikové neví, co je skutečná válka

Většina amerických politiků, kteří válku podporují vůbec neví, jak něco takového vypadá. Myslí si, že jde o nějaké malé bojůvky sem a tam a mezi tím je to jako v nějakém televizním seriálu, legrace, pivo a vtipy. V Iráku a v Afghanistánu Američané a NATO snadno ohromili místní populaci, která nebyla vyzbrojena a chyběly tam organizované vojenské jednotky. Ti z nich, kteří vyzbrojeni byli, zase neměli vedení, takže jim zbraně na nic nebyly. Proto je názor politiků ve Washingtonu na válku značně zkreslený, což celé záležitosti velice škodí.

Vůbec nechápou, co obnáší taková jaderná válka. Rusové to dobře ví a za žádnou cenu ji nechtějí. I mnozí na Západě to ví, jenže jakmile budou muset Ukrajinci přiznat, že válku prohráli a že Rusové postupují stále dál a nikdo je nemůže běžnými vojenskými zbraněmi zastavit, tehdy vzniká nebezpečí, že Amerika sáhne po jaderných zbraních, aby si za každou cenu zachránila pověst. Přece musí vždycky vyhrát!

Jejich vojenské vedení by velice rádo dál bojovalo s Ruskem, ale nemají na to. Nemají na to ani vojsko, ani vojenské vybavení, z něhož většinu rozdali Ukrajincům a ten zbytek navozili na Taiwan. Spojené státy mají dnes všeho všudy 457 000 vojáků a z toho velká část jsou velitelé. Skutečných, boje schopných mužů mají snad jen 120 000 až 130 000. Jejich zbývající vojenská výbava je ve velmi špatném stavu, což vůbec nevadí těm, kteří dnes okupují Bílý dům, takže není snaha zjednat nápravu.

A na dovršení tragedie, jak přiznává MacGregor, nikdo už ani neví, jak ve válce, jaká je vedena na Ukrajině, postupovat. US ani NATO něco takového nezažili od 2. světové války. Nikdo nemá s takovým způsobem boje zkušenosti a těžko by dokázali vypracovat válečnou strategii. O tom, že by vyhráli, nemůže být vůbec řeč. Proto jako jediné východisko, z čirého zoufalství, vidí svůj jaderný arsenál zbraní. A to je nebezpečné.

Ukrajinci na tom nejsou o moc lépe. Dnes zkoušejí násilím verbovat na frontu etnické Maďary. Čekají na ně na podzemních přechodech, na zastávkách vlaku nebo autobusu, v obchodech, chytí je, zadrží a hned jim strčí do rukou příkaz k odvodu. Dokonce některým vnikli i do obytu a zkoušeli je odvléct. Násilím zatahují lidi do čekajících aut a posílají je na frontu. Zatím není známo, jestli i jiné etnické skupiny jsou takto napadány.

Vyčerpaný uran (DU, Depleted Uranium)

Vedoucí ruské delegace v Organizaci pro bezpečnost a kooperaci v Evropě (OSCE, Organization for Security and Cooperation in Europe), Konstantin Gavrilov prohlásil, že Rusko dobře ví, že tanky Leopard, Bradley, Abrams a obrněné vozidlo Marder jsou vybaveny střelami, které mají špice z vyčerpaného uranu. Použití něčeho takového vede k zamoření celého území, přesně tak, jak se stalo v Jugoslávii a v Iráku.

Je známo, že US a NATO používají nejen vyčerpaný uran, ale také vyčerpaný beryl (snad nejvíc jedovatý kov, co známe) v nábojích, kvůli jejich schopnostem prorazit i nejpevnější pancéř, nebo zeď bunkru. Žádný z těchto materiálů nezpůsobí řetězovou reakci, takže nevybuchne. To ale neznamená že nejsou škodlivé. Jakmile projektil prostřelí to, na co byl vystřelen, rozpadne se na vysoce radioaktivní prášek, který vítr snadno rozfouká a tento pak zamořuje všecko kolem ještě celá desetiletí.

Američané použili náboje s vyčerpaným uranem v Afghanistánu, když hledali Osamu bin Ladena a projektily snadno pronikly v horách skrze stovky metrů kamene a všude za sebou zanechávaly vrstvy práškového uranu. Takový radioaktivní prášek je schopen prostoupit do spodní vody i mnoho kilometrů od místa výstřelu a všichni, co pak tuto vodu pijí, jsou těžce nemocní. Těhotné ženy mají z takové vody děti s příšernými vrozenými vadami.

Většina lidí toho moc o vyčerpanému uranu a jeho používání neví. Media záměrně tyto informace skrývají, aby lidé neprotestovali. Ale jistý lékař popisoval před časem na internetu jak vzal jeden takový náboj v Iráku do holých rukou a strávil dalších 10 let jako těžce nemocný. Je div, že se vůbec uzdravil.

Takže kdyby US opravdu tyto náboje na Ukrajinu dodaly, to by se rovnalo jadernému napadení a jaderné válce. Také by tím zamořili radioaktivitou tu nejúrodnější půdu v Evropě.

Vyčerpaný uran je používán taky kvůli tomu, že se během průniku cizím materiálem sám nabrousí a je hořlavý. Tření mezi povrchem střely a materiálem, do něhož byla vystřelena je tak mohutné, že způsobí vznik obrovského množství tepla, které může náboj zapálit. Tím zapálí i munici, která by byla v napadeném místě skladována, nebo pohonné látky, když se jedná o tank a to celé vybuchne.

Jediní, kteří používají náboje s DU jsou Spojené státy a Británie. Během války v Iráku v r. 1991 jich vystřelili 782 414 kusů a při dalším napadení této země v r. 2003 to dělalo 300000 kusů. To zamořilo naprosto všecko natolik, že nemoci si tam podávají ruce a děti se rodí zmrzačelé, pokud se vůbec jaké rodí. To samo je obrovský zločin proti lidstvu a něco takového by mělo být zakázáno a trestáno.

Jedno velké nedorozumění a tanky

Americký podplukovník Daniel Davis varuje, že U.S. nemá na Ukrajině žádný plán a ani nevyvinuli žádnou válečnou strategii. Kdyby došlo k vážnějšímu konfliktu, jednali by čistě nahodile, jak by je zrovna napadlo a protože válku na Ukrajině berou jako počítačovou hru, tak by něco takového mohlo dopadnout tragicky. Nikdo nepřemýšlí nad následky, nikdo nesrovnává klady a zápory, nikdo neví, co přijde jako další. A po pravdě, nikdo ani neví, co na té Ukrajině chce US docílit. I když říkají, že tam chtějí vyhrát, pak musí přesně vyjádřit co taková výhra obnáší a co musí být splněno k tomu, aby skutečně „vyhráli.“

Sypou tam vojenské zařízení vlevo vpravo, nikdo ani neví co všecko tam poslali. Posílají zbraně, i vojsko, zásobují Ukrajince čerstvými satelitními zprávami a špionážními informacemi, opravují jim zařízení – až na to, že sami nezmáčknou spoušť, tak normálně na Ukrajině válčí.

Co tam vůbec mají co dělat? Ameriky se ta válka netýká; ta je nijak neohrožuje. A stejně tak se netýká Evropy. Proč se všichni tomuto konfliktu tak přenáramně věnují, jakoby na něm záviselo jejich přežití?

V Syrii, v Libyi, v Jemenu, v Iráku – tam všude si mohli Američané a NATO dělat co chtěli, protože protivník nebyl zdaleka tak vybaven, aby je jakkoliv ohrožoval. Jenže s Ruskem si něco takového nemohou přece dovolit. Tady si zahrávají s ohněm, když je neustále provokují, protože Rusko má ten největší jaderný arsenál na světě a v případě potřeby je schopno ho použít. Je snad možné, že Západ nechápe závažnost něčeho takového?

Takže se může stát, že Rusko jednoho dne řekne, „okay, už toho bylo dost“ a vypálí na nás pár jaderných raket. Už to by je mělo zastrašit, když se ruský Ministr zahraničí Sergěj Lavrov vyjádřil, že když všichni kolem zásobují Ukrajinu tanky, raketami municí a jinými válečnými potřebami, tak jsou ve válce zúčastněni a Rusko je tím pádem může vojensky napadnout.

Kdyby Rusko dělalo to stejné na příklad v Afghanistánu, že by neustále dodávali Talibánu zbraně, vojáky a informace, to by se Spojeným státům ani trochu nelíbilo. S největší pravděpodobností by na ně okamžitě vojensky zaútočili.

Podle Podplukovníka Davise, posílání tanků na Ukrajinu změnilo celou situaci, protože to vyslalo ven špatné informace. Je to ve skutečnosti provokace Ruska, které bude o to víc chtít válčit a zničit všecky ty, co jsou proti nim. V poslední době se už přestaly na společenských stránkách objevovat protesty a nesouhlas, protože teď všichni chtějí pouze porazit nepřítele. A to nejsou stránky z Ruska, ale i za hranicemi, i tam panuje stejná atmosféra.

Ty tanky na Ukrajině sice nic nedocílí, protože válečná výzbroj nezaručuje úspěch. Úspěch je dán lidmi, kteří s ním zacházejí. A ti lidé musí být správně vycvičeni a sehráni. Ve válce jsou situace, kdy záleží na každém pohybu. Šest týdnů školení nic nedocílí, protože k výcviku jsou pak ještě potřeba zkušenosti.

Dnešní vládci si myslí, že když něco vypadá dobře na počítačové obrazovce, ve filmu, nebo na papíře, že to bude stejné i ve skutečnosti. Ale to není jak to funguje na bojišti. Každá válečná operace musí být velice dobře naplánována hlavními důstojníky, kteří většinou mají mnoho let zkušeností, což je něco, co není možno nahradit žádným rychlo-školením.

Další problém je, jak říká Davis, že Ukrajinci stále žadoní o tanky ze Západu. Nedávno chtěli 300 tanků. Ale když do nich vojáci sednou, tak s nimi neumí zacházet. Západní tanky se chovají zcela jinak než tanky ze sovětské éry, na které byli zvyklí a kterých mají – podle Bloombergova hlášení – asi tisíc. Také mají raketové odpalovací rampy, děla a náboje do toho všeho a kdoví co jiného. Jenže je nepoužívají, to je ten problém. Zřejmě si myslí, že takový Abrams odvede lepší práci než sovětský T72s, T80s, T64s, které všecky mají?

Ve všech hlášeních z té války není možno najít ani jednu zprávu, že by někde byla bitva jednoho tanku proti druhému. Všude se vyskytují pouze ruské tanky. Proč Ukrajinci nepoužívají ty jejich? Anebo je zde opravdu snaha co nejvíce Ukrajinců nechat zabít?

Ukrajinští vojáci se sice osvědčují ve statické válce, v zákopech a v obranné válce. Rusové měli často potíže dostat je pryč z místa, které hájili. Ale co se týče útočné války a manévrování, tam nejsou znalosti a zkušenosti vůbec žádné. Útočná válka používá zcela jinou strategii a vyžaduje zcela odlišnou zručnost. Ta není u Ukrajinců nikde vidět.

Jaderná válka na obzoru?

Kdyby Američané skutečně poslali na Ukrajinu náboje s pláštěm z vyčerpaného uranu, to samo by mohlo spustit jadernou válku. V Iráku, v Afghanistánu nikdo nevěnoval vyčerpanému uranu pozornost a v Jugoslávii byla případná opozice snadno umlčena. Ale Rusové si příliš dobře všeho všímají, a něco takového by Americe neprošlo. Rusové si nemíní nechat zamořit jaderným odpadem své vlastní území.

Alexander Chodakovský, velitel ruských vojsk v Doněcku se vyjádřil, že Rusko bojuje na Ukrajině proti celému spolčenému Západu. To je samozřejmě obrovská přesila. Neustále dodávané zbraně jsou také velká překážka, ale nic by nepřekročilo tu červenou čáru, za kterou Západ nesmí jít, jako kdyby začali dodávat tanky Leopard a jiné, které mohou střílet radioaktivní střely. Tím by byli přímo ve válce zúčastněni.

A Západ tuto červenou čáru právě překročil.

Takže to jediné, co v takovém případě Rusům zbývá, je použít jaderné zbraně. Západ sám je sice u konce sil, ale z nějakého sebevražedného důvodu nepřestává provokovat.

Proto se Rusové začali připravovat na nejhorší. Již koncem minulého roku nastěhovali třetí jadernou střelu „Jars“ do skladiště jaderných zbraní v Bologovském, které se nachází na severovýchod od Moskvy. Tyto střely nahrazují předešlé vydání jaderných zbraní, jménem „Topol.“ Ukázka zavážení střely do hangáru a mapka, kde se místo nachází, jsou na stránce.

Bývalý ruský President Dimitrij Medvěděv napsal, že „ta jediná věc, která dnes naše nepřátele zastaví je pochopení, že Rusko bude vedeno doktrínou jaderného odstrašování. (Tato jim zabraňuje zaútočit první.) Ale když vznikne skutečná hrozba, pak budeme jednat.“

Je sporné, jestli má pravdu. Spíš by se zdálo, že když všichni ví, že Rusové mohou použít jaderné zbraně až poté, když je někdo jiný použije proti nim, nebo je s nimi ohrožuje, že to podněcuje Západ ke stále větší troufalosti. Dobře ví, že je Rusko nenapadne jako první a to je nebezpečné. Kdyby byl Západ veden slušnými a etickými lidmi, to by je zarazilo. Ale to není ten případ. Vedoucí osobnosti Západu jsou přesně ti, kteří dříve stávali na cestách a přepadávali pocestné. Jsou to lupiči a lapkové dřívějších dob, kteří pochopili, že zastávat vládní funkce jim umožňuje okrádat občany země ještě víc a naprosto beztrestně.

Tím pádem se svět zmítá na pokraji jaderné války, jak přiznává i Medvěděv. V prosinci 2021 předložili Rusové vedení Spojených států a NATO své požadavky, které nebyly ani v nejmenším přehnané a tyto byly zamítnuty. Požadovali tehdy pouze neutralitu Ukrajiny, uznání Donbasu za právoplatnou součást státu a konec jeho odstřelování a stažení vojsk NATO na jejich původní území, což bylo v podstatě dodržování smlouvy z Minsku.

Když hned na to začali narkomani na Ukrajině volat po jaderných zbraních, Rusku nezbývalo než se připravit k boji.

Zástupce ruského Ministra zahraničí, Sergěj Rjabkov prohlásil, že Rusko je vždy ochotno zahájit diskuze o zárukách jeho bezpečnosti a v tom případě přerušit okamžitě válku. Jenže Západ není ochoten nic diskutovat, chtějí pouze válčit, chtějí prolévat lidskou krev a ve skutečnosti jejich hlavní cíl je genocida všech Ukrajinců a po nich všech Slovanů. Mohou zárukám těchto lidí Rusové věřit? Těžko!

Ovšem dodání Leopard tanků, spolu s dalšími, které všecky jsou schopny střílet radioaktivní náboje, může Rusko považovat za jaderný útok. A pak mohou začít jadernou válku.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x