5.2.2023
Kategorie: Ekonomika

Daň z nemovitosti je vrcholem nemravnosti

Sdílejte článek:

HONZA PALUSKA

Stát, prostřednictvím legálního násilí (hrozba vězení, pokud neplatíte daně) vybírá od lidí peníze za něco co vlastní a co si postavili (či koupili) za již zdaněné peníze. Je to stejné, jako když vám do podniku nakráčí tlupa hromotluků a požadují (pod hrozbou násilí) měsíční poplatky za “ochranu”.


Daň z nemovitosti je v podstatě výpalné. Fakt, že deklarativně pravicová vláda, která vyhrála volby se slibem, že “nebude zvyšovat daně”, po půl roce vládnutí vypouští balónky o tom, že je třeba tuto absurdní daň ještě zvýšit, je sám o sobě alarmující. Skutečnost, že jsou tyto úvahy motivovány dírou ve veřejných financí v důsledku dotování drahých energií, aniž by vláda byť jen uvažovala o opuštění systému který nás do tohoto průseru dostal, už je jen třešnička na pomyslném dortu.

Pravicová politika se kdysi vyznačovala tím, že řešila příčinu a nikoliv následek, že netrestala lidi za úspěch, že pro ní bylo vlastnictví nedotknutelné, že deficit řešila snižováním nákladů a ne vyšším výběrem daní, že snižovala byrokracii a že nestavěla stát nad občana. Je mi líto, ale ani jeden bod z tohoto výčtu současná vláda (kterou jsem volil) nesplňuje. Naopak, chová se přesně naopak.

Často se s hrůzou mluví o “kolapsu systému”. Musím se přiznat, že představa, že zkolabuje současný systém, tenhle socialismus s lidskou tváří, mě teda fakt neděsí. Naopak.

 

Honza Paluska

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
95 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x