28.1.2023
Kategorie: Politika

O čem jsou dnešní volby?

Sdílejte článek:

VLASTIMIL VESELÝ

Rozvědčík Pavel je jasným favoritem těchto voleb. Komentátoři většiny médií se shodují, že tentokrát to bude vítězství výrazné a ne jen do cca 5%. Masírka velkých médií překonává dosavadní představy. Neutralitu nezachovávají ani ta média, u kterých jsem si myslel, že se nebudou aktivisticky přiklánět na žádnou stranu. Jsem proto vážně zvědav na výsledky.
Pokud se podaří Bocianovi uspět, bude to husarský kousek a signál o následujícím:

– Lidi už mají plné zuby mediální převýchovy a médiím nevěří, budou volit spíše proti nim

– Otázka nezavlečení Česka do války je pro ně hodně důležitá. Uvědomují si, že angažmá NATO v rusko-ukrajinském konfliktu jim může vzít jejich syny, partnery a bratry. Naše vláda patří mezi největší jestřáby v Evropě a kreslí nám terč přímo na záda. Jakýkoli umírněný přístup je pro ně lepší variantou, než kandidát vlády, která neustále straší, že jsme ve válce.

– Většině vadí ten dvojí metr a i když často nejsou fanoušky AB, už jim přijde trapné tak neférově pomáhat jeho soupeři. Ještě si pamatují ty podrazy s Pandora papers a zneužitím jeho psychicky nemocného syna před parlamentními volbami.

– Atmosféra strachu říkat nahlas, co si myslíme, vynucování stejného názoru, společenská ostrakizace lidí za nepohodlné názory už zašly příliš daleko.

– Ještě stále funguje dělba moci a lidé vyvažují. Nechtějí, aby jeden politický tábor (jakýkoli) ovládl vládu, sněmovnu, Senát, předsedu Ústavního soudu i hrad. Vědí, že i média a politické neziskovky hrají proti nim a proto volí protestně.

Pokud vyhraje dle očekávání rozvědčík, znamená to, že ty trendy výše ještě neplatí v takové míře, aby rozhodovaly volby. Uvidíme.

Pro mě je samozřejmě nejdůležitější, že Pavlovu kandidaturu vymysleli a připravili lidé a struktury, kteří tady už léta vytvářejí hysterii kolem honu na údajné dezinformace a tím připravují půdu pro omezování svobody slova, dokonce i přípravu cenzurního zákona, jenž může být letos hlavním atakem na demokracii (vedle zavedení korespondenční volby). Ale nedělám si iluze, že o tom většina lidí ví. Média to přikryla důkladně.

 

Vlastimil Veselý

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)