15.12.2022
Kategorie: Ze světa

Korupce v Bruselu

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Provalení se korupce jednoho z nejvyšších hodnostářů Evropského parlamentu a pár dalších lidí je jen špičkou v moři dění v sídle této instituce. Jistě jste již slyšeli i o chemickém rozboru odpadních vod z centrální budovy, který prokázal zvýšenou přítomnost kokainu a dalších návykových látek. Evropský parlament je skutečnou žumpou Evropy, což odpůrci EU konstatují již déle.

Samotná korupce Katařany je svým způsobem zvláštní a možná má pouze zakrýt daleko horší věci. Velké obavy ze stejných praktik směřují přímo k Evropské komisi. Jestliže při domovních a kancelářských prohlídkách bylo nalezeno v taškách a pytlech 600 000,- až 1 200 000,- eur, kolik jich muselo protéct rukama samotné Leyenové podepsané pod smlouvami o dodávkách pseudovakcín státům EU? Obrovské zisky Pfizeru, Moderny a dalších dodavatelů odpovídají desítkám pytlů plných peněz dodaných matce sedmi dětí, které je třeba jistě zaopatřit. Začerněné smlouvy poskytnuté europoslancům ukazují na mnoho důvodů k tajnostem, o kterých však Leyenová věděla vše. Taktéž by mnohé napověděla komunikace mezi ní a vedoucími osobami Big Pharmy, ta však dosud nebyla poskytnuta a jen naivní člověk si myslí, že někdy k dispozici bude. A to je jen evidentní záležitost, o které tuší většina z nás. Prostoru ke korupci je jistě mnohem více a je tedy podstatné, proč to odnesla jen Řekyně Eva Kailiová, co provedla tak závažného, že byla ,,smáznuta“, přestože je evidentní, že sama nic jen tak na rozdíl od Leyenové ovlivnit asi nemohla.

Korupční jednání je podstatou toho, jak Evropská komise a Evropský parlament přistupuje k jednotlivým členským zemím. O tom není pochyb. Stačí si uvědomit politiku cukru a biče vedenou proti Maďarsku. Za zvýšený příděl peněz své zemi Orbán schválil přidané dotace na Ukrajinu, které do té doby blokoval. Maďaři na tom jen vydělali a Fiala se dme pýchou, jak to za jeho předsednictví klapnulo. Vždyť i to je úplatkářství, ovšem v mnohem vyšších formě a částkách. Ptát se na zdroje všech těch peněz je nevhodné, ale budete se prohýbat, až se začnou splácet. A podobně EU přistupuje k mnoha jiným problematikám, přestože se nyní generuje skutečně ziskových peněz minimum. Zbytek jsou zadlužování se a investice do černých děr typu Ukrajina, Green Deal a likvidace uhlíkových stop. V celé té mašinérii pak zmizí tolik peněz, že nějaká ta katarská kapka je pouze součástí obrovské a špinavé louže.

Neradujme se tedy, že se děje něco převratného. Skuteční zločinci zůstanou skryti a Leyenová si i s rodinou budou užívat zabezpečeného života až do svých smrtí. To i včetně dětí. Ostatně to platí ve skromnějším vydání i pro všechny euročinovníky, protože i jejich samotné platy a diety včetně pozdějších výsluh jsou natolik dostačující, že při troše snahy už nemusí nikdy chodit do práce. A o to přeci jde. Je snažší uplatit pár set poslanců a vládnout světadílu, než korumpovat státní aparáty v jednotlivých zemích. Bohužel, i to se děje, takže korupce je součástí všeho dění kolem nás. Rath měl kdysi pouze smůlu, že byl mnoha lidem nepříjemný a odnesl to. Možná, že Kailiová je na tom podobně.

Jindřich Kulhavý

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x