20.10.2022
Kategorie: Ze světa

Britská premiérka Liz Trussová oznámila rezignaci. Kdo ji nahradí?

Sdílejte článek:

COM/HS

Britská premiérka Liz Trussová po 45 dnech rezignovala na svůj úřad. Stala se tak nejkratší vládnoucí premiérkou v britských dějinách.

Liz Trussová dnes prohlásila, že rezignuje na post premiérky. Položil ji její ekonomický program, který vyvolal šok na trzích a rozdělil jí Konzervativní stranu jen šest týdnů po jejím jmenování, informuje agentura Reuters.

Volby lídra se uskuteční příští týden.

V projevu před dveřmi své kanceláře na Downing Street číslo 10 Trussová uznala, že nemůže splnit sliby, které dala, když se ucházela o post líderky Konzervativní strany, protože ztratila důvěru své strany.

„Uznávám však, že vzhledem k situaci nemohu splnit mandát, na jehož základě mě zvolila Konzervativní strana. Mluvila jsem proto s Jeho Veličenstvem králem, abych mu oznámila, že se vzdávám funkce lídrky Konzervativní strany,“ uvedla.

„Dnes ráno jsem se setkala s předsedou Výboru 1922 sirem Grahamem Bradym. Dohodli jsme se, že v průběhu příštího týdne se uskuteční volby lídra. Tím se zajistí, že zůstaneme na cestě k plnění našich fiskálních plánů a zachováme hospodářskou stabilitu a národní bezpečnost naší země.”

Kdo ji nahradí?

Boris Johnson se chce ucházet o post šéfa vlády po odstoupení Liz Trussové. Informuje o tom deník The Times. Už jsme psali, že Johnson vede v průzkumech Konzervativní strany, ale sázkové kanceláře sázejí na Sunaka.

Po tom všem čím si Britové prošli by bylo pro ně asi i nejlepší aby se vtip stal skutečností – Kocour Larry, součást Downing Street, přežil svého čtvrtého britského premiéra. Na sociálních sítích se objevují vtipy, že je nejvyšší čas, aby sám zasedl do premiérského křesla.

„Král mě požádal, abych se stal premiérem, protože tato absurdita už trvá dost dlouho,“ píše se na účtu na Twitteru, který patří této kočce.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x