![](https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2021/07/majerova2.jpg)
V tomhle přirovnávání bych byla spíše opatrná, protože podobné jsou možná některé vnější znaky, ale podstata problému je někde jinde. V roce 1989 vyhřezla dlouhodobá společenská nespokojenost s fungováním systému, ve kterém jsme žili. Lidé chtěli volněji dýchat. Zároveň je ale poctivé přiznat, že lidé neměli zásadní existenční problémy. Dnes jsou plná náměstí především proto, že na lidi se valí neřešitelné ekonomické problémy, nemluvě o válce, do které nás tato nezodpovědná „protektorátní“ vláda zatahuje. Zároveň ale platí, že současní mocipáni usilovně utahují šrouby, takže v mnoha ohledech se totalitní způsoby vládnutí vracejí. A možná víc než tenkrát.
Pořádané demonstrace proti vládě jsou terčem nejrůznějšího nálepkování. Na jedné straně jsou svolavatelé označováni za dezinformátory a sympatizanty Putinova Ruska, na straně druhé pak demonstrace dostávají nádech prezidentské kampaně. Neobáváte se toho, že vlastně dochází k politickému zneužívání obav veřejnosti z inflační a energetické krize?
Označovat každého, kdo kritizuje Fialovu vládu, zelené šílenství, řinčení zbraní nebo obecně (ne)fungování Evropské unie za sympatizanta Putinova Ruska, je největší zločin současnosti, který ale na značnou část obyvatel bohužel funguje. Tímhle nálepkováním na sebe dotyční prozrazují, že jim nejde o svobodnou diskusi a svobodnou výměnu názorů, ale že pouze chtějí názorové oponenty předem poškodit, znectít a diskvalifikovat. Pokud budeme hovořit o nějakém zneužívání, tak právě k těmto podpásovým metodám jsou zneužívána média hlavního proudu. Jiná věc je propadák odborářské demonstrace. Nechť pan Středula zpytuje svědomí, zda mu víc šlo o věc, či jeho volební kampaň. Lidé mu na to každopádně neskočili.
V jakém stavu je vůbec podle vás demokracie v České republice více jak 30 let po sametové revoluci?
Ve velmi špatném, v čím dál horším, a chřadne každým dnem. No, řekněte, napadlo by vás na jaře roku 1990, že vláda bude vymýšlet zákony, jak umlčet, ba dokonce kriminalizovat názorové oponenty?
V devadesátých letech minulého století bylo populární mluvit o „nepolitické politice“. Dnes se tato myšlenka opět vrací jako náplast na zklamání voličů z české politické kultury. Není to podle vás přeci jen slepá cesta, když skutečných změn je možné dosáhnout jen pomocí demokratických voleb?
Chápu a rozumím, že lidé nadávají na politiky, když s nimi mají tak dlouhodobé negativní zkušenosti. Ale představa nepolitické politiky je dnes stejně nesmyslná jako byla v devadesátých letech. K ničemu dobrému to nevede. Právě nepolitická politika způsobuje, že na mnoha místech namísto zvolených politiků rozhodují nikým nevolené nebezpečné politické neziskovky, obvykle financované bůhví odkud. Stokrát můžeme mít výhrady k fungování politických stran, ale zatím nikdo nikde nevymyslel nic lepšího, než je správa věcí veřejných, jež se obsazuje v soutěži politických stran. Možná, že by někdy byl lepší a rychlejší osvícený diktátor, ale kdo zaručí, že zůstane osvíceným. Politika není špinavá, jen lidé v ní. A to je třeba rozlišovat.
Česká republika čelí snad historicky doposud největšímu náporu nelegálních migrantů. I proto byly zavedeny kontroly na česko-slovenské hranici. Přesto se zdá, že stovky zadržených migrantů nikoho nezvedají ze židle, přestože v minulosti bylo téma nelegální migrace jedním z nejdiskutovanějších témat. Čím si to vysvětlujete?
V posledních měsících se toho na nás valí už nějak moc. Jsme už tak otupělí? Nejprve masová migrace, pak covid, pak ukrajinská válka, zelené šílenství, energetická krize, ekonomická krize a teď ještě znovu ožívá migrační krize. Když si tohle všechno uvědomíte a sečtete, je to opravdu strašné pomyšlení, do jakého stavu přivedli současní mocipáni naši zemi, Evropskou unii i svět.
Daří se podle vás České republice čelit této velké migrační vlně? Neobáváte se, že tento doutnající problém přeroste v další závažnou krizi?
Naše jediné štěstí je, že pro naprostou většinu migrantů jsme zatím pouze tranzitní zemí. Zatím…
Ministr zahraničí Jan Lipavský označil za skandální to, že maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó se ve čtvrtek zúčastnil energetického fóra v Moskvě. Je podle vás tato ostrá kritika na místě?
Ono je spíš skandální, že za situace, kdy mílovými kroky pádíme do energetické krize, nejede do Moskvy žádný z našich politiků. Mohl by tam nejen jednat o dodávkách plynu a ropy, ale také plédovat za mírové řešení ukrajinské války. To by byl ten správný politický tah a diplomatický majstrštyk. Maďarský ministr se chová a jedná jako opravdový politik. Ten náš hloupě poštěkávající pirátský bejby-ministr je pouze k smíchu. Seděla jsem vedle něj ve Sněmovně a stydím se, že tohle přerostlé arogantní a hloupé dítě je ministrem. Pardon, je to k pláči.
Mezitím také v České republice opět dochází k rychlému růstu cen pohonných hmot, což trápí nejen občany, ale také mnoho podnikatelů a dále roztáčí inflační spirálu. Kdy se konečně dočkáme uklidnění situace?
Obávám se, že hned tak to nebude. Unijní kobyla sice dodělává, ale o to víc kolem sebe kope. Nevím, co všechno se ještě musí stát, ale mají-li se věci pohnout k lepšímu, každopádně musí přijít úplně jiná sorta politiků. A nejen u nás.
Podle posledních zpráv to velmi doutná také mezi podnikateli, včetně těch největších zaměstnavatelů. Firmy se obávají dopadů energetické krize a čím dál hlasitěji říkají, že pokud vláda něco neudělá, po Novém roce se může Česká republika připravit na velké krachy firem, odchod zahraničních investorů a v konečném důsledku masivní propouštění. Co si o tom myslíte?
Na jednu stranu jsou to tragické zprávy, protože pokud dojde na krachy i velkých firem, bude to znamenat, že do existenčních problémů se dostane strašně velké procento lidí. Uvědomme si například, kolik tisíc lidí pracuje u nás ve Škodovce a kolik dalších firem a lidí je na ni navázáno. Jsou to desetitisíce našich občanů. Zároveň je to ale možná jediný způsob, jak se mohou věci dát do pohybu. Z plných náměstí si Fialovi mocipáni zatím evidentně nic nedělají. Teprve masa nezaměstnaných a s tím související sociální nepokoje je něco, co tyhle bohorovné lokaje cizích ekonomických a velmocenských zájmů smete. Mrzí mě to říkat, ale asi to bohužel jinak nejde. Lidé musí prozřít…
Oktoberfest je taková veselá akce a rok 2022?
no hlavne tzv komunisticky rezim byl doslova raj oproti dnesni katastrofe…
a to uz sem rikal davno pred fasistickym kovid podvodem…
do fasisticko-sionistickeho puce ’89 jsme jednoduse zazili nejkrasnejsi obdobi v celych nasich dejinach…
Trtalové jistě, pak jsou tu ještě ti, kterým se to tak moc nelíbilo. Trtalům je to ale marné vysvětlovat, natož poukazovat na to, že ti co zde a v Evropě vládnou, jsou z té samé líhně, která tu vládla tehdy, jen jsou mírně modifikovaní.
Trtale, souhlas a t jsem amizkurvysyn.
jediný řešení je pro začátek generální a časově neomezená stávka.
jako druhý občanská válka
no a jako třetí partyzánská válka i proti armádám EU. a převrat a fyzická likvidace takzvané „vlády“ což jsou převážně tak jak tak vlastizrádci a zločinci takže jde hovno.
a kdyby zdrhli, zabijeme je nekde dodatečně!
Ke generální stávce stejně dojde ! Je to jen otázka času, kdy se rozsvítí malým a středním podnikatelům i těm, kteří vybudovali firmy velké. Na ty je tímto rozvratem cíleno především – ti nejvíc ujídají chlebíčka nadnárodním korporátům. Proto je chtějí sestřelit co nejdřív. Vládní zločinci budou pochytáni a nejspíš veřejně ztrestáni. Protože lidé už budou mlít z posledního a přestanou se bát.
nerozsvítí
smrtelné hříchy chtíč, hněv, nenasytnost, připoutanost, závist, pýcha, stojí za vším zlem kdekoli na světě. nůžky se rozevírají mezi materializmem a psyché. tyto nevyváženosti jsou odsouzeny k záhubě. záhubě předchází nemoci, bída a války. dějiny se opakují…budete mě „volat,“ ale já vás „neuslyším.“
Hle, přivedu na ně neštěstí, kterému nebudou moci utéci. Tehdy budou volat ke mně, ale já je nevyslyším. oyebávat donekonečna řád pravdy není možné.
Tak tohle je síla a musím to sem s prominutím dát:
Možná jste zaregistrovali, že se v EU chystá další teror proti majitelům spalovacích aut. Jedná se o tzv. dálniční euro-známky, které budou mít platnost 1 den a budou platit na dálnicích po celé EU. Jenže platit se za ně bude různě, a to podle toho, jestli máte elektrické, benzínové nebo dieselové auto, a rovněž i podle stáří. Majitelé aut starších než 5 let prý zaplatí doslova raketu. Zatím nikdo nechce ceny elektronických euro-známek komentovat, ale podle německého autoklubu ADAC by auto starší 10 let v dieselu mohlo platit za jednodenní známku až 10 EUR podle principu, že každý další rok stáří auta jedno Euro navíc, takže především v zemích Východní Evropy, kde je vozový park starý i více než 15 nebo i 20 let by potom jízda po dálnici vylezla opravdu do velkých peněz.
Elektromobily čerpají po Evropě řadu výhod. Kromě osvobození od silniční daně a dalších daní, mají řadu výhod třeba i na dálnicích. Na těch českých mohou jezdit bez zaplacení elektronické dálniční známky, na těch rakouských mohou za určitých okolností překračovat rychlost.
https://auto-mania.cz/mate-elektromobil-v-cr-nepotrebujete-dalnicni-znamku-a-v-rakousku-nemusite-dodrzovat-omezenou-rychlost/
2021
nevím zda to platí ještě
Na českých dálnicích začala od letošního roku platit elektronická dálniční známka, ale pokud máte automobil s emisemi CO2 do 50 g/km, nepotřebujete ji a na dálnice můžete vyrazit bezpečně bez ní. Musíte dodržet pouze podmínku toho, abyste na svém autě měli speciální značky s počátečním „EL“, které taková auta při registraci dostanou.
Pokud máte běžné registrační značky nebo značky na přání, budete muset své auto registrovat. Pokud tak neučiníte, bude se na vás poplatek za užití dálnice vztahovat úplně stejně jako na jakékoliv jiné… a tak dále, ale kdoví co chystají…
3,14ČO
V Nizozemi za Octavii 2.0 diesel muzete platit mesicne na silnicni dani +/- 200€. Je jen otazka casu, nez se podobna opatreni dostanou i do CR, to si erar ujit nenecha. Zajimave to bude v Polsku, polaku jezdi po evrope spousta a drtiva vetsina z nich ma ve svych vozech dieselove motory.
Lyžařský areál na Ještědu spustil výrobu umělého sněhu. Kvůli energetické krizi se stal terčem kritiky
vnáší mezi lidi rozdělení a hádky!
https://energozrouti.cz/z/lyzarsky-areal-na-jestedu-spustil-vyrobu-umeleho-snehu-kvuli-energeticke-krizi-se-stal-tercem-kritiky
a nastala hádka , green deal rozděluje lidi, společnost a vnáší nejen chudobu , ale i rozdělení společnosti. Green Deal
Namachrovani pitom*ci, kteři nas vedou do bidy a k valce si neuvědomuji, že si tim kopou svuj vlastni (politicky) hrob.
No, nevím nakolik palčivé tema, ty autodaně. Eurosojuz se právě vrací o cca 100 let zpět, to moc lidí auta taky nemělo. A po padesátce jste už byl vlastně ctihodný kmet na odchodu do futrálu.
OK, je dobré být optimistou a snít o tom, že vy a vaši potomci budou mít nějaký individuelní dopr. prostředek, ale byl bych pro optimismus s.r.o., tak bych snil o sdílené komunitní koloběžce, či jako příslušník již vyšší třídy služebníků služebním kole fortelném jako zn. Ukrajina byla, a možná ještě víš, něco i s přehazovačkou. A vrchní uliční, popř. obecní udavač bude snít jako o vrcholu kariery oslíku s kárkou ke své funkci z moci úřední…
Bez snění spíše to vidím, že nás čeká nějaký Pol-Potismus, mladé Rudé Khmery jsme si už ostatně vychovali.
Naprosto stejný systém jako za epidemie čínské rýmy: totální embargo na jakýkoliv protinázor. Z naprosto stejného důvodu – nemají absolutně relevantní argumenty pro svoje tvrzení a dobře vědí, že by byli v názorové výměně zcela zadupáni do země.
„Oficiální“ a jediné povolené názory na současné dění nejsou postaveny na racionalitě ale pouze a výhradně na emocích, a to bohužel výrazně negativních emocích. Vyspělá demokratická společnost by neměla mít problém komunikovat i s názorovými oponenty. Jen zbabělci nejistí v kramflecích se bojí slyšet jiné názory, než ty své.
Když se současná vláda tak moc bojí názorové oponentury, že musí ministr vnitra vymýšlet útvary na fízlování a udávání občanů této země, je to zcela prokazatelný důkaz toho, že tato vláda něco dělá špatně.
Bohužel na špatná rozhodnutí vlády doplatí české firmy a obyvatelé. Vláda každé země by měla v první řadě myslet na svoje občany. Tuto vládu zajímají víc mužici, než Češi.
https://odysee.com/@RadioUniversum:c/petr-drul%C3%A1k-2.-d%C3%ADl-nevl%C3%A1dky:c
Co obnášela tak zvaná „TOTALITA“ ?, Všichni měli práci. • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny. • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat. • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi. • Levné a všem dostupné úvěry. • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu zdarma). • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití. • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování. • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1,- Kč. • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené,seniory a těžce nemocné.. • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dětí, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních. • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci. • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech. • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali. • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých. • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny. • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu,respekt a úctu,měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali. • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni,měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů. • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně,tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil. • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (-nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes. • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet,přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování ,a tudíž nebylo úniku do anonymity. • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy… • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit. • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna. • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale je třeba si , že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách,velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné). NEVÝHODY • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče… • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží. • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží,které jsme neuměli vyrobit. • Strach z STB, z této složky bezpečnosti měli strach hlavně ti, kteří chtěli a nebo již škodili zájmu všech. Kdo pracoval a nekradl, ten většinou s nimi neměl problém.