30.9.2022
Kategorie: Společnost

Přesvědčí soudruh Timmermans Čechy?

Sdílejte článek:

PERGILL

Soudruh Frans Timmermans se snaží přesvědčit Čechys tím, že pokud je přesvědčí o výhodnosti „zelené dohody“, tak jistě nebude mít problémy u jiných, blbějších, národů.

Zelená dohoda

Zelená dohoda byla dříve nazývána Green Deal, nyní jí byly přidělen nový název, aby tím alespoň část občanů byla zblbnuta, je projevem a současně výsledkem totálního ekologického zblbnutí EU. Levné a vysoce kvalitní i spolehlivé zdroje energie mají být nahrazeny naprosto nekvalitními a silně předraženými šunty ze skupiny OZE. „Vytvoření pracovních míst“ je na úrovni technologického poklesu, kdy tisíce šuntelektráren a s nimi souvisejících provozů budou udržovat v chodu naprosto zbyteční pracovníci. To alespoň ta hladová zeď za Karla IV. měla nějaký význam – šlo o součást předsunutého obranného postavení Prahy.

Kdyby soudruzi z EU rozdali lidem šlapadla s dynamkem s tím, že si každá rodina bude elektřinu vyrábět sama (a přebytky prodávat sousedům), tak by těch pracovních míst bylo vytvořeno ještě daleko více.

Problém tedy je, že „zelená dohoda“ vytvoří spoustu naprosto zbytečných pozic, na nichž budou lidé provádět jakousi pseudopráci a budou za to placeni tištěním inflačních peněz, protože jejich totálně zbytečný výkon nebude spojen s prakticky žádným benefitem pro společnost, který by kryl jejich mzdy.

Ještě bychom mohli kladivy a majzlíky těžit horninu na lithium do baterií, protože nebude žádná energie, která by poháněla důlní a lomařské stroje. Opět by se vytvořily tisíce pracovních míst, protože na vyrobení lithia na baterie o potřebné kapacitě bychom museli vytěžit mnohonásobek objemu horniny, než jaký se vytěžil v uhlí a nadložím nad ním v severočeské uhelné pánvi (ale pomocí kvalitní a výkonné techniky). Navíc by se kopala skála a ne hlína a štěrk z nadloží a poté měkké hnědé uhlí, proložené vrstvičkami jílu.

Princip

„Zelená dohoda“ je principiální nesmysl. Je to jako bychom se vraceli s velkou slávou v zemědělství k trojpolnímu hospodaření primitivní technikou, odpovídající, řekněme, předhusitské době. Jistě bychom vytvořili hodně pracovních míst, protože v tehdejší době bylo zapojeno do zemědělství kolem 90 procent práceschopné populace, ale náš výkon by klesl na úroveň toho středověku a ani s totálním vykácením lesů (jaké tu bylo před třicetiletou válkou) bychom se nedostali na výrobu potravin pro větší množství lidí než nějaký milion (a to ještě leda přidělováním koncentráčnických dávek).

K čemu by toto opatření vedlo, je vcelku jasné. Informací, a to velmi názornou, nám jsou pyramidy z lebek „přebytečných“ lidí v kambodžských džunglích. Právě v této zemi se podobné experimenty zkoušely, a s popsaným výsledkem (a k něčemu jinému ani dojít nemohly).

Vlastně i politika „velkého skoku“ v Číně za „Velkého kormidelníka“ má k tomu, co na nás EU chystá, velice blízko. Jednalo se o jedno z nejtragičtějších období v historii Číny, kdy její obyvatelé hynuli jako mouchy. A přitom stačilo pár koncepcí, podobných těm našim zeleným, jako bylo zrušení centrální výroby železa a některých dalších klíčových surovin a jejich převedení do středověkých výrobních prostředků, obhospodařovaných jednotlivými vesnickými komunami.

A přesně něco takového chce vedení EU provést v oblasti energetiky. Je přitom jasné, že v momentě, kdy vypadnou stabilní zdroje levné energie, se začne hroutit celá ekonomika, přičemž zhroucení jedné výroby povede ke hroucení dalších. A spousta výrob se zhroutí čistě proto, že totálně ožebračení lidé nebudou mít na jejich produkci peníze. A převod dopravy na nefunkční elektromobily to značně zhorší. Elektrokamion má na kilometr jízdy víc než desetinásobné náklady oproti naftovému a po jejich „rozpuštění“ v ceně zboží se to stane neprodejným (a drastický pokles kupní síly obyvatelstva to bude jen akcentovat).

Koho nemusí přesvědčovat

Nemusí přesvědčovat absolventy „tlamocvičných“ oborů na „vysokých blbšůlkách“ typu filosofie, humanitní vědy, uměnovědy apod. Tito lidé, absolutně nedotčení exaktní vědou, neschopní spočítat ani primitivní trojčlenku na bázi údajů dostupných třeba na Wikipedii, již o „šílené výhodnosti“ zelené dohody a podobných idiotštin přesvědčeni jsou.

Protože nedokáží exaktně myslet (naposled to po nich požadovali někdy na gymnáziu, a to kdo ví, jestli), nejsou s to ani pochopit skutečnost, že jaderná elektrárna z principu věci neprodukuje žádný CO2, případně nezvikláte ani jejich přesvědčení, že přes den budou jezdit elektromobilem a přes noc ho budou ekologicky nabíjet solárními panely.

A pokud jejich přesvědčení v té druhé věci zvikláte, tak vám radostně ohlásí, že FV panely se dají na Saharu a odtamtud se elektřina přivede vedením. A protože jsou nepolíbení představou poledníků, nepochopí, že naprostou většinu noci u nás je noc i na Sahaře, a že dokonce v létě je u nás delší den než tam. A, pochopitelně jsou naprosto nedotčeni takovými problémy, jako jsou ztráty elektřiny vedením na tisícikilometrovou vzdálenost nebo mořskými kabely.

Bohužel, právě tito, z hlediska ekologie „užiteční idioti“, sedí na řadě významných postů jak vlády, tak i obou komor parlamentu. A protože „vědí všechno nejlíp“, protože mají doktorát z nějakého oboru pro blbý, tak budou pomáhat tyto nesmysly prosazovat násilím.

Druhá možnost je, že jsou si tito lidé (či alespoň někteří z nich) vědomi škodlivosti toho, co se snaží prosadit, a dělají to z nějakého důvodu (může jich být nepřehledná spousta) záměrně.

Koho nepřesvědčí

Nepřesvědčí lidi spojené s normálním životem. Pracující a svou prací vytvářející hodnoty (případně v důchodu po takto strávené pracovní části svého života). Začíná se rýsovat, že nepřesvědčí ani část mládeže, o niž se ekologové dříve opírali.

Pochopitelně, tihle lidé jsou pro chod státu důležitější než nějaký „vzdělanec“ z nyní již zcela bezcenné filosofie či podobných pseudověd.

Tito lidé jsou také s to pochopit, že vypínání jaderných elektráren a jejich nahrazování silně skleníkovým zemním plynem či jinými palivy je dosti kontraproduktivní z hlediska „boje za klima“. Dokáží i pochopit, proč elektromobil vypouští (komínem elektrárny) na kilometr jízdy několikanásobek CO2 než normální auto výfukem. A dokáží dojít k logickému závěru že bezemisnost není skutečným cílem zelených organizací.

Tito lidé jsou rovněž s to pochopit, jaký význam má stabilita elektrické sítě. Většinou i znají zákon o zachování energie, takže chápou, že budu-li chtít do sumy elektromobilů cpát rychlonabíjením 1GW elektřiny, tak někde musí svištět elektrárna, která přesně v tom čase tuto elektřinu vyrobí. Většinou mají i zkušenosti s „kvalitou“ a „spolehlivostí“ lithiových baterií (třeba ve fotoaparátu).

Pokud si někdo pořídil na chatu či chalupu solární panely, případně i vrtuli, tak má představu o naprosto šílené ceně takovéto elektřiny a o tom, jak malé množství se jí takto dá vyrobit v porovnání s tím, co potřebuje normální domácnost ke svému běžnému chodu.

Pochopitelně, ty druhé lidi ten pán nepřesvědčí. Opravdu nehodlám bádat, zda je tak hloupý a omezený, nebo je si dobře vědom toho, co jsem výše napsal o zelených blábolech (a mnoha dalšího), a zkrátka je podvodník. Nemá to v principu žádný význam. Ten pán svými sliby „zelené prosperity a spousty pracovních míst“ poněkud připomíná obchodníky s deštěm v suchých oblastech USA někdy na sklonku 19. a začátku 20. století. Z nich někteří byli naprostí podvodníci, zatímco jiní alespoň částečně věřili tomu, že ten déšť alespoň někdy přivolají.

Aktivity soudruha Timmermanse jsou takovým prubířským kamenem naší politiky. Pokud se mu podaří „přesvědčit Čechy“, bude to znamenat, že tu nemáme žádnou demokracii, protože pologramotná menšina v takovém případě protlačí tuto idiotskou či hochšaplerskou agendu přes hlavy gramotné většiny. Pokud tu demokracii máme, odtáhne soudruh s bžundou. Tak jednoduché to je.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)