23.9.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Propaganda a pokračování války proti Rusku na Ukrajině

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Amerika vede válku proti Rusku nejen zbraněmi, ale také propagandou, která je čím dál víc nestydatá, jak píše nezávislý zpravodaj Vitalij Sovin. Zrovna nedávno, propaganda vyrukovala s údajným nákupem milionů dělových nábojů, které prý Rusové koupili od Severní Koreje. John Kirby, koordinátor amerického Národního bezpečnostního výboru tuto informaci sám ověřoval a zjistil, že není jediný důkaz toho, že by takový obchod byl uzavřen a ani není důkaz, že by se takové náboje ocitly na bojišti na Ukrajině.

Už to, že Severní Korea je pod přísným embargem zbraní, které na ni uvalilo OSN, by způsobilo, že vyvážení jakéhokoliv vojenského materiálu ze země by bylo považováno za vážný přestupek. Také před časem projednávaná nabídka 100 000 vojáků na Ukrajinu byla doopravdy nabídka pracovníků na vybudování země po válce.

Proto je nutno přiznat, že je těžké rozlišit, které zprávy jsou pravdivé a které ne. K tomu všemu je nutno přičíst skutečnost, že snad žádný jiný konflikt, v celé historii lidstva nebyl nikdy tak zkreslován, zveličován, či zmenšován, překrucován a falšován, jako je válka na Ukrajině.

Hromadné hroby

V současné době byly prý opět objeveny „hromadné hroby“ v Charkově, odkud předtím Rusové vytáhli, vypuzeni ukrajinskou armádou. To okamžitě udělalo z ruského Presidenta Putina před celým světem válečného zločince. Vedoucí EU Ursula von der Leyen se vyjádřila, aniž by měla pro své tvrzení jediný důkaz, že: „chce vidět Presidenta Putina stát před mezinárodním kriminálním soudem, obviněného z válečných zločinů.“ Od profesionálního politika, za kterého se paní Ursula vydává, by člověk čekal víc politické obezřetnosti.

Při rozhovoru s německou televizí řekla, že „To, že Putin musí tuto válku prohrát a musí se zodpovídat ze svých činů, je pro mne důležité.“

K Mezinárodnímu kriminálnímu soudu není radno se dostavit osobně. Slobodan Miloševič byl přesvědčen, že si to může dovolit, protože byl nevinný a jak skončil, to dobře víme.

OSN údajně poslalo do města Izjum, kde se má hromadný hrob (nebo hroby) nacházet, své odborníky. Zelenský zase naznačoval, že se tamtéž nacházejí mučírny, které byly používány pro civilisty. Prý je těch mučíren celkem deset, v různých městech a vesnicích a obsahují elektrické přístroje k mučení.

Vyskytly se i zprávy, že v hromadných hrobech byli nalezeni lidé s oprátkou kolem krku. A stejně rychle, jak se tyto alarmující nápisy objevily, úměrně rychle, v tichosti, zmizely. Postupně převládly názory odborníků, že hroby ve válce nejsou nic neobvyklého. Velké množství vojáků umírá a mnozí civilisté také, není možné se tomu vyhnout.

Rusové převzali město Izjum po Ukrajincích v březnu, což vyžadovalo těžké boje, které trvaly celý měsíc. Pochopitelně, že bylo přitom hodně lidí zabito. A ve válce doopravdy není způsob jak určit, která strana na patřičný zásah utrpí ztráty.

Americká zpravodajská agentura „Associated Press“ se rovněž dostavila na místo a vydala fotografii „hromadného hrobu.“ Byl to prostý, dřevěný kříž (foto na stránce shora zlinkované), který měl napsáno, že v tom místě je pochováno 17 ukrajinských vojáků. Všecky ostatní hroby kolem byly jednotlivé hroby.

Překvapivě, Mirotvorec není Ukrajinec

Jeremy Kuzmarov, redaktor internetové stránky „CovertAction“ zjistil, že pohoršující internetový seznam, nazvaný „Mirotvorec,“ který obsahuje jména, osobní údaje, adresy a telefonní čísla tak zvaných ruských propagandistů, určených k likvidaci, není vydáván na Ukrajině, jak se původně myslelo. Tento seznam má svůj původ v Langley, v Americe, přímo tam, kde sídlí americké CIA. Je to opět další nástroj americké propagandy.

Podle jistého zákona podporuje americký Kongres organizaci, zvanou „Ukrajinské centrum pro čelení disinformacím“ (Ukrainian Center for Countering Disinformation), jejíž zaměření mělo být proti ruským disinformacím. Ale ve skutečnosti se zabývají udržováním seznamu osob s názvem Mirotvorec, který označuje ty, které je nutno zavraždit. Seznam obsahuje každého, kdo by se jedním slovem zmínil proti Ukrajině, anebo by jakkoliv kladně mluvil o Rusku. I Henry Kissinger je v něm obsažen, Senátor Rand Paul je tam též a i Michail Gorbačev se tam nacházel, kvůli jakémusi nepatrnému výroku, kterého by si normální lidé ani nevšimli. Když Gorbačev zemřel, byl na seznamu označen jako úspěšná likvidace.

Mirotvorec také obsahuje seznam více než 300 dětí. Mezi nimi je i 13-letá Faina Savenkova, která napsala na společenské stránky jak je to strašné, když jsou neustále napadáni ukrajinskými vojsky. Mnoho lidí, na seznamu obsažených, bylo již zlikvidováno.

Scott Ritter, původně rozvědčík amerického námořnictva, který odhalil podvod se zbraněmi hromadného ničení v Iráku, je rovněž zahrnut v seznamu „nepřátel Ukrajiny.“ Ritter byl jeden z mála, kteří protestovali proti tomu, aby byly peníze amerických daňových poplatníků využívány na podporu ukrajinské vlády.

Také odhalil skutečnost, že se ukrajinský banderovský terorismus rozšířil i do Ameriky. Přímo v jeho blízkosti, tam, kde bydlí, ve státě New York žije mnoho Ukrajinců, kteří jsou přímí vyznavači Štěpána Bandery, nacistického spolupracovníka ze 2. světové války a hromadného vraha. Je zajímavé, že Banderovi bylo jaksi podivně prominuto i to, že on a jeho horda následovníků zavraždili 4 000 Židů ve Lvově, s použitím pušek, pistolí, ale i kovových tyčí.

Zelenský a jeho vláda dnes staví Banderovi pomníky (viz obrázek) a pojmenovávají po něm ulice. Na obrázku je na jedné straně sochy ukrajinský prapor, na druhé straně je červeno-černý, anarchistický. V pozadí je další anarchistický prapor a oba se zdají být vyšší než ten ukrajinský. To je u praporu důležité, ten hlavní prapor je vždycky nejvýš. Takže Zelenského Ukrajina je anarchie, což je BLM, Antifa a snad i ISIS a podobní teroristé!

Ritter si znepřátelil Ukrajince již tím, že vyjevil, že NATO má základny přímo na Ukrajině, že válka je spor mezi Ruskem a Spojenými státy v zastoupení a že sankce ublíží víc Evropě a Americe, než Rusku. A pokračoval tím, že pečlivě analyzoval situaci se zavražděnými lidmi v ukrajinském městě Buča, na základě čehož došel k názoru, že útoky byly provedeny těmi, kteří spadají pod ukrajinskou vládu.

Cizí žoldnéři se zatím trefují do civilistů

V charkovské oblasti, kterou znovu zabrali Ukrajinci, se nachází odhadem asi 2000 cizích žoldáků ze Spojených států, z Británie, Polska a jiných zemí, kteří bojují na straně Ukrajiny proti Rusku. Poté, co odtud Rusové vytáhli, Ukrajinci tato místa okamžitě obsadili a hned začali čistky mezi obyvatelstvem. A zatím se cizí žoldáci baví tím, že jezdí dokola kolem a střílejí po obyvatelích, což zároveň filmují, se záměrem použít tyto záběry jako důkaz, že to byli Rusové, kteří obyvatele měst vraždili. Když už se občas někomu podaří odtud utéct a dostane se na ruskou stranu, pak vypráví o strašných věcech, které se v těch místech dějí. Lidé jsou mučeni, vražděni a jejich mrtvoly se volně povalují po ulicích.

Útok NATO na Charkov

Útok na Charkov, pomocí kterého se Ukrajincům podařilo vypudit Rusy z již zabraných území, byl naplánován americkým vedením a použil 200 kusů těžkých zbraní, spolu s 9000 vojáky. Byl to útvar 4-5x větší, než jaké zastoupení měli v místě Rusové spolu s Doněckou a Luganskou armádou. Hlavní cíl útoku byl napadnout okraje, obklíčit ruské vojsko a zničit je někde v okolí měst Balakleja, Kupjansk a Izjum.

Podle informací z bojiště, prohlídka mrtvých těl potvrdila, že každý třetí voják tak zvané ukrajinské armády byl občan NATO země. Takže to byl ve skutečnosti útok NATO proti Rusku.

Rusové útok předvídali a také věděli, že s počtem vojáků, které měli k dispozici, nebyli schopni se přesile ubránit. Rovněž tak nebyl čas a ani možnost přesunout pomocné oddíly odjinud, protože tyto byly plně vytíženy tam, kde se právě nacházely. Jak je vidět, ukrajinská armáda se přílivem NATO a amerických vojáků neustále rozrůstá!

Proto se Rusové rozhodli ustoupit z míst, která by nebyli schopni ubránit a posílit tím pozice tam, kde byla obrana možná. Než k tomu došlo, odstranili z těchto míst asi 5000 místních obyvatel a na jejich žádost je přesunuli na území Ruska. Tím, že včas ustoupili, tak současně zabránili provedení amerického plánu, podle kterého měli být obklíčeni a zničeni.

Ovšem Rusové se dopustili několika podstatných chyb. Jednak nevyslali rozvědky, takže neměli přesné zprávy o postupu nepřítele. Také za sebou nezaminovali území, aby jim znesnadnili postup. Ruští vojáci neměli potřebné protitankové zbraně a bylo jich na styčné linii příliš málo. Tím pádem i krytí ustupujícího vojska proti dělovým útokům nebylo zpočátku to nejlepší. Přesto utrpěli minimální ztráty, zatím co ukrajinská strana byla mocně zasažena a mnoho vojáků padlo.

Tímto útokem ovšem válka na Ukrajině změnila směr a nyní je to válka NATO proti Rusku. Po prostudování situace došli ruští vojenští analysté k závěru, že ta nejlepší strategie bude odříznout NATO-ukrajinské oddíly od zásobování. Všechny přístupové cesty, mosty a silnice musí být zablokovány nebo zničeny. Rovněž musí být zničena veškerá vlaková doprava, která má být neopravitelně zbavena elektřiny. Podle názorů cizích odborníků měli toto provést již dávno.

Spojené státy proti Rusku

Že v této válce jsou jako další účastník i Spojené státy, je naprosto zjevné. Washington se dokonce veřejně chlubí, že ukrajinské úspěchy na bojišti byly docíleny pouze díky zbraním, které Ukrajincům poslali. Videa, která vojáci vydávají ven a rozhovory novinářů s ukrajinskými vojsky rovněž dokazují, že příliš mnoho důstojníků ukrajinské armády mluví plynně anglicky a to buď americkou, nebo britskou Angličtinou.

Ruský vyslanec ve Washingtonu, Anatolij Antonov se vyjádřil, že U.S. dělaly všecko co mohly, aby z Ukrajiny vytvořily odbytiště pro své zastaralé vojenské vybavení. To se samozřejmě velice zamlouvalo americkému zbrojařskému průmyslu, který teď může vyrábět nové zbraně a neúměrně na tom bohatnout.

Podle vyjádření Pentagonu, od r. 2014 poslala Amerika na Ukrajinu více než za 17,2 miliard dolarů vojenské a finanční pomoci a od února letošního roku k tomu přibylo za dalších 14,5 miliard dolarů. Jejich hlavní cíl je porazit Rusko za každou cenu a zabránit, aby mohlo v budoucnosti zaujímat jakoukoliv vedoucí úlohu. Chtějí – pokud možno – rozbít Rusko na kousky a k tomu účelu budou Ukrajinu hnát do těch nejnesmyslnějších sebevražedných útoků, jaké si dovedou vymyslet.

Antonov říká, že „pouze velmi naivní a krátkozrací politikové, kteří neznají historii, mohou věřit, že U.S. a NATO válku proti Rusku vyhrají. Ruský úkol je položit základy nového, multipolárního světa a naprosto tím vyřídit americký systém, založený na příkazech a rozkazech. Proto zákonitě musí vyhrát.“

Dnes Ukrajina požaduje od Ameriky rakety s dalekým dostřelem, až do 300 km, z čehož je zjevné, že chtějí útočit přímo na Rusko. Když se o tom Rusové dověděli, tak prohlásili, že něco takového není přípustné a jestli tyto zbraně dostanou, pak se jedná o otevřenou válku, se vším všudy, snad i s jadernými zbraněmi. Zároveň se tím stávají Spojené státy spoluviníkem na válečných zločinech na Ukrajině.

Mluvčí Ministerstva zahraničí, Maria Zacharova řekla, že „něco takového by překročilo červenou čáru a (Spojené státy) by se staly jednou ze stran válečného konfliktu. Bylo by to na stejné úrovni jakoby byly dodány některé mezinárodně zakázané zbraně.“

Rovněž obvinila Spojené státy ze snahy o globální destabilizaci a snahu o nové, horlivé zbrojení, bez ohledu na smlouvy o odzbrojení, které všichni zúčastnění podepsali.

Washington se napřed zarazil, ale stále dál uvažují, jestli Ukrajincům tyto nebezpečné zbraně dát či ne. Ruský vyslanec Antonov je toho názoru, že nakonec tyto zbraně na Ukrajinu dodají, takže tím dojde k otevřené válečné konfrontaci Spojených států proti Rusku. Obvinil také Washington z toho, že záměrně proti Rusku Kyjev popichuje. Jejich výmluvy, že nejsou ve válce na Ukrajině nijak zamícháni, jsou nesmyslné a nepodložené.

Rusko se pojišťuje i z druhé strany

Civilní komora Luganské lidové republiky vydala právě prohlášení, které vyžadovalo referendum všech občanů, ve věci připojení Republiky k Rusku. Poznamenali k tomu, že něco takového je historicky podloženo a opodstatněno. Dodá to národu zabezpečení a zajistí to do budoucna spokojený život.

Lugansk se ve skutečnosti přidal k Doněcké republice, která žádala totéž. Společně chtějí, aby byly výsledky plánovaného referenda prověřeny a potvrzeny Šanghajskou kooperační organizací a zeměmi, které jsou členy BRICS. Rodion Mirošnik, ambasádor Luganské republiky v Rusku prohlásil: „Žádáme (o dohled nad referendem) státy, které nejsou zaujaté vůči tomu, čím naše země prochází a přivítáme je rádi u těchto voleb … aby sami viděli, že lidé z Donbasu se opravdu chtějí stát součástí Ruska.“ Prohlásil dále, že na názoru Západních zemí jim nezáleží, protože tyto ukázaly svoji pravou tvář tím, že na Donbas útočí.

Zde si musíme uvědomit proč k této válce došlo. Veškerý důvod byl ten, že se Donbas chtěl osamostatnit. Neměli v úmyslu odtrhnout se od Ukrajiny, chtěli být pouze samosprávné území. Zbytek Ukrajiny jimi stejně otevřeně pohrdal, byli všude neustále ponižováni, odstřelováni a týráni … a z takové politické malichernosti vytvořily Spojené státy ve spolupráci s Evropskou unií a NATO celosvětový konflikt! Takže – váleční štváči? Rozhodně!

Něco takového, když se celý Donbas připojí k Rusku, ovšem znamená, že když by pak Ukrajinci pokračovali ve střílení na toto území, tak by stříleli na Ruské území. K tomu účelu jednak mají zakázáno používat vyspělejší americké zbraně, jako na příklad HIMARS rakety.

A za druhé, tím by vznikla otevřená válka proti Rusku. Takže Rusko by pak zmobilizovalo celou armádu a šli by bojovat proti Spojeným státům a NATO na ukrajinské půdě a s největší pravděpodobností i dále v Evropě a ve světě. Ke každé z těchto dvou stran by se postupem času přidaly další národy a máme 3. světovou válku, tu toužebně vysněnou válku amerických a britských kapitalistů, kteří se na ni nedočkavě třesou již od konce té 2. světové.

Budou občané Donbasu s připojením k Rusku souhlasit?

Podle internetového zpravodajství Sputnik, k žádostem o připojení k Rusku se přidala Chersonská a Záporožská oblast. Podle předběžného hlasování, převážná většina obyvatel těchto zemí souhlasí s připojením. V Doněcku to bylo 94% pro připojení, v Lugansku 93%, Cherson 80% a Záporoží 87%. Skoro všichni souhlasí též s tím, zúčastnit se voleb při referendu, které se bude konat 23. až 27. září.

Ve stejné době vyhlásil ruský President Vladimír Putin, že tři další kavkazské republiky žádají o připojení k Rusku, což považoval za velmi dobré rozhodnutí, hodné oslav. Jsou to republiky Adygea, Kabardinsko-Balkarsko a Karačajevsko-Čerkesko, které se odtrhly od tehdejšího Sovětského svazu v r. 1922. Takže dnes, u příležitosti stoletého výročí této události se opět zpátky připojují k původnímu celku.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)