22.9.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Jak bychom měli správně uspořádat neformální setkání ministrů financí EU

Sdílejte článek:

JANA PRAVDOVÁ

… plus ředitelů centrálních bank členských států EU?

Už jsme to nedávno uspořádali – v tomto září coby předsednická země EU.

Jsem velmi klidná obyčejná ženská, ale tohle mne opravdu nadzvedlo. Posuďte sami detaily:

Po právu tam bylo 27 ministrů plus 27 guvernérů – tolik je členských zemí EU. Plus jedna osoba z Evropské centrální banky – tedy 55 lidí.

Za jednoapůldenní občerstvení při tomto zcela neformálním setkání jsme my čeští daňoví poplatníci zaplatili bratru dva miliony a osm set sedmdesát osm tisíc korun českých.

2 878 000 Kč.

Tedy zhruba 52 300 korun na osobu za den a půl…

Říkáte si asi: Je vůbec fyzicky možné pro jednoho člověka tolik peněz za den a půl prožrat a prochlastat?

Vysvětlení je následující: Ti, kteří tam byli oprávněně, si s sebou přivezli mnohonásobek dalších podržtašků, darmojedů, vyžírků, úlisných členů nové aristokracie… Eufemisticky se jim říká asistenti a tak. A také tam za vaše peníze neomezeně žrala a chlastala spousta novinářů. Dohromady na 1200 lidí. Sami posuďte, kolik z nich zbytečných.

Není náhodou korupce médií trestná?

A to ještě není všechno: Pak byli ti účastníci na plavbě lodí po Vltavě. Zúčastnilo se 320 více vyvolených z těch 1200 standardně vyvolených. Devadesátiminutová plavba stála 440 000 vašich českých korun. Tedy 1375 korun na jednoho hosta. Byla tam neomezená konzumace: Pivo Pilsner Urquell dvanáctka, pivo Kozel černá jedenáctka, víno bílé, růžové nebo červené – všechna z Itálie. Jak logické pro pořádající Českou republiku! A další piva, koly, džusy nejvyšší kvality…

K jídlu mimo mnohého jiného například uzený losos, pravá maďarská klobása… Když jde o žrádlo, tak je Orbán dobrý, ne?

Doba trvání akce – celých devadesát minut!

A to ještě pořád není všechno. Útok na peněženky našich pracujících lidí vyvrcholil galavečeří na Žofíně. Bylo tam 328 hostů, cena půl milionu. Na zahájení byl samozřejmě welcome drink, protože toho chlastu bylo na předchozích dvou částech naším ministerstvem organizovaného a vámi placeného skromného neformálního setkání asi málo…

Podrobnosti této akce shrnula v krátkém videu Jana Bobošíková zde:

https://www.youtube.com/watch?v=QfQ8m4pgV2M&ab_channel=Abybylojasno

Neměla jsem z toho videa vůbec dobrý pocit, abych se sebezapřením použila slušných slov. A hned mne napadlo, že takové setkání evropských papalášů by správně mělo vypadat úplně jinak. Například takto:

Podržtašky a darmojedy nechat doma.

Den a půl v Kongresovém centru úplně zrušit. Nebo včas před ním uspořádat u nás referendum s podrobnou informací o jídelníčku, nájemném a dalších nákladech – tlupy úředníků na ministerstvu financí to musely přece připravovat a vsadím se, že v dobře vytopených a dobře osvětlených kancelářích – a nechat náš lid rozhodnout, jestli akce ANO nebo NE. Hlas lidu – hlas boží. Jak byste hlasovali vy?

Jestli si ti ministři a guvernéři národních bank doma účtují cesťák, tak přece podle zákona už nesmějí na té služební cestě dostávat žádné další jídlo. Tak praví litera zákona i obyčejná logika.

Ale abychom se ukázali jako velkorysí hosté, tak by při platbě po Vltavě každý host obdržel dva krajíce chleba slepené hořčicí. Musí se šetřit, samotní ministři financí a guvernéři bank na to naléhají nejvíce. Máslo je drahé, tím bych na papaláše neplýtvala.

Žrací a chlastací vltavská loď by nesměla ani na vteřinu roztočit svůj naftový motor. Je to drahé a navíc smrtelně hříšné vzhledem k ochraně životního prostřední, vzhledem k uhlíkové neutralitě atp. Na lodi by již byly připraveny dvě řady dlouhých vesel. Ministři a guvernéři by k nim zasedli jako galejníci na galéře. A v jejich čele na vyvýšeném místě by stál černý bubeník. Černý by musel být kvůli rasové korektnosti, žádný nařazený běloch. A bubnoval by do taktu.

Vztyk, ministerská a guvernérská holoto – a záběr.

Vztyk, záběr. Vztyk, záběr. Bum, bum, bum, bum… Pořád dokola neúnavně, tak jak to známe třeba z filmů o Angelice, viděli jste? Vzpomenete si?

Z nejčastějšího startovacího místa vltavských lodí Na Františku až po Žofín je to proti proudu, na plachty se spoléhat nedá.

A kdyby byla potřebná elektrická energie na osvícení, ohřev jídel, chlazení nápojů atd., tak by bylo připraveno několik generátorů v podobě polovičních jízdních kol. Část ministrů, guvernérů a podržtašků by usedla na sedátka – a šlapali by a šlapali.

Ve veslování a šlapání by nebylo možné polevit. Vždyť finanční výkvět Evropy musí být výkvětem i v pracovitosti.

Za ulejvání se by se netrestalo hned. Jsme přece zdvořilá hostitelská předsednická země. Než by se lodí dráb rozeběhl do řad veslařů a elektrotvůrců s bičem, muselo by přijít upozornění.

Jak by vaším uším asi znělo: „Leyenová, přidej! Timmermans, chlape jako hora, makej! Jourová, necourej se s tempem!…“

Hlasité pokyny by se rozléhaly a letěly po vodní hladině nad oblouky Karlova mostu a pak i na jednu stranu na Kampu, na druhou stranu k Národnímu divadlu…

Zaposlouchejte se aspoň v duchu. Už je ve své mysli slyšíte? Jaký je to pocit?

Štiplavý bič by začal tancovat po zádech papalášů až tehdy, když by toto hlasové upozornění bylo marné a oni by své tempo nezvýšili. Pak by na to došlo: „Roubíky do úst, roubíky do úst!“

Měli bychom být hostiteli velkorysými, štědrými a navýsost humánními. Veslaři a elektrtotvůrci by měli co půl hodiny pětiminutovou přestávku. Během ní by si mohli chvatně ukousnout pár soust svého chleba s hořčicí. Ani žízní by netrpěli. Uprostřed lodi by stál sud s kohoutkovou čistou vodou a vedle něj na háčcích několik obitých hrnků. Zanoř hrnek do sudu, napij se – a dělej, za tebou je fronta dalších ministrů a guvernérů.

Galavečeři na Žofíně samozřejmě také zrušit.

Po skončení plavby hajdy domů do svých zemí. Samozřejmě pouze na jízdních kolech. Žádné vlaky nebo auta, energie je drahá. A použití letadel je zločinem snad hrdelním a smrtelným.

Že je to všechno notně nadsazené?

Já s tou nadsázkou však nezačala. To začali pořadatelé té akce. Notně nadsadili na jednu stranu. Nejen slovy, ale i činem.

Já jen vyvažuji na druhou stranu. Solidní zpravodajské i komentující texty mají být vyvážené, takže vyvažuji.

Z mé strany to není žádná zlovolná akce.

Jen zákonitá reakce.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)