21.9.2022
Kategorie: Politika

Koho volit?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Slíbila jsem minulý týden, že dám nějaká doporučení, koho volit. Asi vám nebudu říkat, koho volit konkrétně, spíše jak k volbě přistoupit, jaká kritéria zvolit, aby volba byla efektivní.

Komunální volby nemají primárně vliv na složení vlády, ale můžeme naší volbou vytvořit tlak na vládu. A o to nám půjde prioritně!

1. Nevolte NIKOHO z pětikoalice. V žádném případě nedávejte křížek některé ze stran pětikoalice. Na menších obcích volte podle známosti konkrétních lidí a křížkujte konkrétní lidi (počet křížku se rovná počtu zastupitelů – návod je u volebních lístků). Ve větších městech nekřížkujte ani lidi z pětikoalice, i když je máte rádi. Opravdu je nutné, aby strany pětikoalice pocítily hněv lidu! Nezvolení politici se naštvou a svému vedení to budou chtít dát sežrat a o to nám jde! Máte vlastní rozum, řiďte se jím.

2. Koho volit? Doporučuji volit nezávislá sdružení, trochu si je proklepněte a podpořte rozumné lidi. Určitě bych podpořila kandidátky strany PRO – tam kde kandidují. Křížkujte také SPD, Trikoloru, Manifest a další opoziční a mimoparlamentní uskupení. Co se týče ANO – jejich lidi volte jen tam, kde nebyli v koalici s nějakou stranou pětikoalice. Pokud ve vašem městě zvítězí ANO a pak udělá koalici s ODS nebo s dalšími pětikoaličními stranami, nebude to k ničemu. Například V Olomouci ANO nevolte! Tam je jisté, že se po volbách spojí se starými papaláši…

3. Senátní volby jsou letos maximálně důležité. Potřebujeme získat mandáty pro lidi, kteří ukázali, že se umí zastat lidí. Když budou zvoleni, jejich hlas zesílí a jejich možnosti, jak škodit vládě se posílí. Pokud budete podporovat kandidáty strany PRO (což doporučuji), pomůžete této mimoparlamentní straně upevnit její pozici před parlamentními volbami. SPD potřebuje ve sněmovně konkurenci jako prase drbání! Běžte k volbám do senátu a udělejme ze senátu instituci, která (když už existuje a všichni ji platíme) bude pracovat v NÁŠ prospěch. Nevolte NIKOHO z pětikoalice!

4. Koho volit do senátu? Máte vlastní rozum, tak ho použijte. Volte kandidáty PRO, tam kde nejsou volte kandidáty SPD, Manifestu nebo nezávislé. V Kroměříži kandiduje Jana Zwyrtek Hamplová, v Mělníku Ivo Noveský, v Jihlavě Tomáš Nielsen. Pokud by tito tři získali mandát, bylo by to jako bychom poslali do nejvyšší politiky 30 buldoků! V Olomouci se můžete rozhodovat mezi Zuzanou Majerovou (Trikolora) a mezi Petrem Vránou (PRO). Bude to těžké rozhodování. Hrozí tu propadnutí hlasu, ale co se dá dělat… Šance, že některý z nich postoupí do druhého kola není velká, tak volte srdcem a nespekulujte. Aspoń se ukáže, kdo má větší podporu.

5. Hlavně k volbám běžte – čím víc lidí přijde, tím větší je šance na změnu. A toho se politici nejvíce bojí!

6. A po volbách, na demonstraci! 28. 9. v Praze nebo kdekoliv, kde se bude pražská demonstrace přenášet. Cítím změnu tak moc jako předtím nikdy. Nepokažme si to!

 

Eva Hrindová

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)