16.9.2022
Kategorie: Ze světa

Podivná válka na Ukrajině

Sdílejte článek:

PETR BAJNAR

„Rusové prohrávají“, to je leitmotiv většiny zpráv, které v posledních dnech a hodinách přinášejí mainstreamova média líčící situaci na Ukrajině.

Zprávy reagují na dobytí oblasti kolem Charkova ukrajinskou armádou, které ve skutečnosti žádným dobytím není. Ruští vojáci před postupující ukrajinskou armádou prostě utekli.

Putin se prý přepočítal. 24. února 2022 očekával, že blesková válka brzy zlomí odpor ukrajinské armády, Kyjev bude dobyt a ruská armáda bude slavit velké vítězství. Je tomu však opravdu tak?

Již od začátku je tato vojenská operace ze strany Ruska spojena s řadou podivností, kterým nerozumíme ani my lidé na Západě, ani obyčejní Rusové. Ani po začátku invaze nepřestala téci na Ukrajinu z Ruska ropa, jejíž přísun je pro bojeschopnost ukrajinské armády zásadní! Nedošlo ani k systematickému a plošnému ničení všech velitelských stanic, stejně jako železničních uzlů, přes které putují zbraně ze Západu na Ukrajinu. Podivná byla i Kyjevská operace, kdy nejdříve napochodovala ruská armáda ke Kyjevu a pak se stáhla zpět. Opravdu si myslíte, že vše jen důsledek naprostého diletantismu ruského armádního velení?

V internetových informačních zdrojích jsou různé názory na tyto podivnosti války na Ukrajině, často protikladné.

Podle ruského politologa Pjakina je za vším fakt, že velká většina Rusů v nejvyšších správních orgánech země a velení armády představuje zrádce, kteří ve skutečnosti pracují pro Washington. Svou podvratnou a sabotážní činností způsobují prozatimní neúspěch speciální vojenské operace na Ukrajině. Pjakin tyto lidi označuje slovem „podpindosníci“ a činí je odpovědné i za zavedení systému covidových certifikátů, kterými se v čase cocidové krize museli prokazovat Rusové v řadě provozoven obchodů či služeb. Prý i úspěch tažení Němců v létě 1941 byl způsoben velkým počtem zrádců v generalitě Rudé armády.

Jsou zde však i názory jiné. Podle nich Putin vůbec ve skutečnosti neusiluje o vojenskou porážku Ukrajiny a okupaci země. Cílem je dlouhodobá válka. Ta má vést k širším geopolitickým důsledkům ve světě. Především k rozklížení jednoty Západu. A k jeho následnému pádu jako důsledek inflace a energetické krize. Z tohoto hlediska byl úprk u Charkova pouze strategickým ústupem málo početných jednotek, kompenzovaný silným raketovým úderem na energetickou síť Ukrajiny.

Jsou i teorie jiné operující mimo jiné s tím, jaké vlivové skupiny ovlivňují Kreml. Nebudu o nich spekulovat. Jako každý soudný člověk si budu přát pouze mírové řešení, které ale nebude diktováno silou, ale kompromisem. V případě války na Ukrajině jde především primárně o konflikt mezi Ruskem a USA (Západem), který se pouze odehrává na území Ukrajiny. Tedy především mezi těmito aktéry musí dojít k dohodě nejdříve, aby mohl být urovnán konflikt.

 

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,39 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
135 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)