2.9.2022
Kategorie: Ze světa

USA: Téměř polovina občanů věří, že občanská válka je nevyhnutelná

Sdílejte článek:

SLOVANKA

V USA je podobně rozdělená společnost jako v Evropě. Propastné rozdíly mezi jednotlivými státy – podle toho, zda jsou ovládány republikány či demokraty – bylo vidět zejména v období covidových restrikcí a očkování, kdy byla většina demokraty řízených států pod nejtvrdšími restrikcemi – včetně mnohde povinného očkování – a v republikánských bylo zpravidla volněji, především pak na Floridě, kde se na covidismus úplně zapomnělo.

Rozdělení pak bylo znát i v době předvolební kampaně, ale také záhy po volbách, kdy začaly vyplouvat na povrch informace o všech manipulacích s hlasy, ke kterým docházelo, jen aby byla na prezidentský post usazena loutka Deep state.

Ovšem na USA nyní doléhají i sankce, miliardy tečou na Ukrajinu – a to nejen v podobě zbraní, ale také peněz. Podivné požáry mnoha potravinářských podniků, neméně podivné havárie vlaků s hnojivy či epidemie ptačí chřipky, zjišťovaná PCR testy (a následně utrácení stamilionů kusů drůbeže) – to vše je jen velmi malý výčet dění posledního asi půl roku v USA. Samozřejmě i zde je třeba zničit střední třídu.

A do toho všeho v USA probíhá státem podporovaná rasová válka, jen v poněkud obráceném gardu – společností vyloučeným je nyní běloch. A samozřejmě nelze zapomenout ani na zvýšenou kriminalitu díky vyhlášené beztrestnosti černochů v některých oblastech. Spojené státy však  zaznamenávají i prudký nárůst drogově závislých. Napětí ve společnosti logicky roste.

Průzkum mezi Američany došel ke znepokojivému závěru: téměř polovina dotázaných věří, že občanská válka vypukne během příštích deseti let. USA jsou hluboce rozděleny.

Z pohledu vlastních občanů už Spojené státy americké zřejmě nemají co nabídnout, co by je spojovalo. Alespoň to naznačují výsledky nového průzkumu, přičemž zejména zarytí republikáni se zdají být obzvláště pesimističtí. Ponuré znamení vzhledem k nadcházejícím volbám v polovině období.

Více než 40 procent Američanů věří, že země směřuje k občanské válce během příštích 10 let, zatímco téměř všichni věří, že politické rozdíly se od začátku roku 2021 prohloubily. Podle nového průzkumu Economist-YouGov se 43 procent dospělých domnívá, že v příštích 10 letech dojde k občanské válce. 35 procent si myslí, že občanská válka není příliš pravděpodobná nebo není vůbec pravděpodobná, zatímco 22 procent odpovědělo „nejsem si jistý“.

Zatvrzelí republikáni s největší pravděpodobností věří, že národ směřuje ke krvavému konfliktu – 21 procent si myslí, že občanská válka je v příštích 10 letech „velmi pravděpodobná“, zatímco 33 procent si myslí, že je „poněkud pravděpodobná“. To je celkem 54 procent. Čtrnáct procent „zatvrzelých demokratů“ odpovědělo, že občanská válka je „velmi pravděpodobná“ během příští dekády, zatímco 26 procent uvedlo, že je „poněkud pravděpodobná“. Na druhé straně stranického dua je to stále 40 procent.

Celých 66 procent Američanů věří, že politické násilí od počátku roku 2021 vzrostlo, zatímco 17 procent věří, že zůstalo stejné a 8 procent věří, že se snížilo. Republikáni si častěji než demokraté myslí, že národ se stal politicky rozdělenějším – 79 procent oproti 59 procentům. Průzkum byl proveden mezi 1500 dospělými v USA.

Zatímco průzkum pouhých 1 500 občanů USA nelze nutně označit za velmi reprezentativní, průzkum jasně ukazuje, že mezi dvěma hlavními politickými skupinami a jejich příznivci existuje velká politická propast. Ta rostla za prezidenta Obamy a dále roste od Trumpovy éry a v neposlední řadě od volebních manipulací, které vedly ke jmenování Joea Bidena prezidentem. Po nich už jen málokterý republikán zřejmě věří ve spravedlivé volby.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)