16.8.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Evropa je na pokraji jaderné katastrofy a nikdo se nesnaží tomu zabránit

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Možná jste slyšeli o tom, že je jaderná elektrárna v Záporoží neustále odstřelována, ale nejspíš vám to bylo předloženo jako že to střílejí Rusové. Základní logika říká, proč by to Rusové dělali, když mají jadernou elektrárnu obsazenu a pod kontrolou už od února? Proč by odstřelovali sami sebe? Ne, to Ukrajinci střílejí a požadují, aby jim byla elektrárna vrácena! Slyšel kdy kdo o tom, že by vojska zabrala území a pak je zase bez boje vrátili?

Ukrajinci odstřelovali Záporoží od začátku konfliktu, ale dnes, s dodávkami nových a moderních zbraní nevídaného doletu a výkonu z Ameriky, se útok zesílil až na úroveň cílené sebevraždy. Vědí vůbec tito sebevrahové, čímž myslím ukrajinská vojska a jejich vedení, že zkoušejí způsobit další Černobýl? Vědí že jestli k něčemu takovému dojde, že zahynou mezi prvními?

Rusové poslali varování na OSN, do Ameriky, do EU a všude kam mohli, ale nikdo se nesnaží Ukrajince zastavit. Naopak, obviňují Rusy, protože to je snadnější. Rusové nemají ve světě slovo, nemohou se bránit. Ale podle toho, jak se Ukrajinci chovají, pod diktátem Ameriky a spol., se zdá, že ti, co je tajně ovládají, chtějí naši planetu zničit. Jiné zdroje vyjevují, že globalisté naši planetu nenávidí, nenávidí i nás, lidstvo a rádi by se přemístili někam jinam ve Vesmíru a naši Zemi zničili i s námi. Proto takový výzkum do meziplanetárních letů. Jsou to samozřejmě směšné fantazie, ale co jiného můžeme od nich čekat?

Zde se musíme ptát: bude někdo, kdo má aspoň částečně zdravý rozum a je jakž takž normální v hlavě odstřelovat největší jadernou elektrárnu v Evropě?

Mezinárodní organizace vyjadřují obavy

Vedoucí „Mezinárodní atomické energetické agentury” (IAEA) Rafael Grossi prohlásil, že jaderná elektrárna v Záporoží potřebuje okamžitou inspekci a opravy. Řekl, že má celý seznam problémů, které se tam vyskytly, které se nikdy nesmějí v žádném jaderném zařízení přihodit.

Rusové s inspekcí IAEA souhlasí a jsou ochotni vyjít vstříc, ale Ukrajinci ne. Inspektoři by totiž zjistili, že velká část spotřebovaného jaderného paliva chybí, protože je ukrajinští vojáci použili na výrobu tak zvaných “špinavých bomb,” kterými teď zamořují Donbas.

Rusové řekli tiskové agentuře Reuters, že Ukrajinci používají k odstřelování elektrárny zbraně, dodané z Ameriky. Ostatně – mohou to dokázat, zbytky těchto zbraní se nachází přímo v areálu, kam dopadly. Tak jaképak dohady ohledně toho, kdo střílí!

Vedoucí IAEA Rafael Grossi řekl na konferenci OSN v New Yorku, že situace v Záporoží je velice citlivá. Každá zásada jaderné bezpečnosti byla nějakým způsobem porušena a to není možno nechat tak dál. Navrhuje vyslat na Ukrajinu skupinu inspektorů, ale kvůli válce to není tak snadné a proto tito budou potřebovat vojenskou ochranu.

Ukrajinci nemohou být normální

Při nedávném útoku na Záporoží použili Ukrajinci 220 mm několikanásobnou odstřelovací rampu pro rakety se šrapnely, Uragan,. Když se střela blížila k elektrárně, tak se otveřela a vypustila šrapnelové hlavice přímo v dostřelu jak skladiště vyčerpaného radioaktivního paliva, tak automatizované řídící jednotky elektrárny. Rozprsknutí nálože (cluster bomb) zasáhlo administrativní budovy a přilehlé území, kde se nachází zmíněný sklad vyčerpaného paliva. Raketový motor dopadl asi 400 m od reaktoru.

Při jiném útoku způsobili požár a zničili dvojí elektrické vedení, které dodávalo 750 kW a které je stěžejní pro bezpečnou funkci reaktoru. Požárníci se později dostavili, aby uhasili oheň, ale nebylo snadné zjistit jeho původ, protože zničené elektrické vedení bylo pod proudem a hasící voda by mohla způsobit spojení. Šest jaderných reaktorů vyrábí asi 6 000 MW elektřiny a zásobuje asi čtvrtinu Ukrajiny.

Minulý týden byl dokonce zpozorován hustý bílý kouř, který vycházel odněkud z areálu elektrárny. Nebyly sice slyšet výbuchy, ale něco tam rozhodně hořelo. Jako vždycky, Ukrajinci obviňují Rusy z pokusů o zničení elektrárny.

Maria Zacharova, mluvčí ruského Ministerstva zahraničí řekla, že: “Nemůžeme ignorovat to, co je zjevné, že s každým dnem je situace víc a více nebezpečná … zde se jedná o kriminální činy ukrajinských ozbrojených sil, jejichž vedení ztratilo schopnost rozumně myslet. Zjevně pozbyli základní instinkt sebezáchovy. Tím, že zaměřují střely na jaderný reaktor, který je v činnosti a na sklad vyčerpaného paliva, míří ve skutečnosti sami na sebe.”

A dodala, že Kyjev teď ohrožuje nejen Rusy a Ukrajince, ale celou Evropu a zdá se, že ji neváhá naprosto zničit, kvůli svým nacistickým modlám.

Mluvčí Kremlu, Dimitrij Peskov prohlásil, že útoky na jaderný reaktor mohou mít katastrofální následky a vyjádřil žádost, aby země, které snad mají vliv na ukrajinské vedení, tento vliv použily a jejich odstřelování zastavily.

Jenže Ukrajinci zcela nehorázně popírají, že elektrárnu odstřelují a prohlašují, že Rusové po těch reaktorech střílejí. Takže podle nich, Rusové elektrárnu obsadili, dali tam pětistovku svých vlastních lidí, včetně nukleárních odborníků a pak po nich střílejí a ohrožují nejen je, ale celou Evropu? Tak nerozumní Rusové nejsou. Tak nerozumný je ve skutečnosti málokdo. Jenže Ukrajinci zjevně tak nerozumní jsou.

Ředitel tiskové agentury ruského Ministerstva zahraničí Ivan Nechajev řekl, že: “V posledních dnech odstřelovala ukrajinská vojska oblast jaderné elektrárny v Záporoží několikrat, což je čin jaderného terorismu. Takové činy, páchané kyjevským režimem, mohou vést ke katastrofě mnohem většího rozsahu, než byly následky nehody v jaderné elektrárně v Černobýlu.” (1986)

Tím to ale nekončí

Zároveň s jadernou elektrárnou v Záporoží, odstřelují Ukrajinci také vodní elektrárnu Kachovku, která záporožskou elektrárnu zásobuje vodou na chlazení reaktorů. Kachovka se nachází v Chersonské oblasti, která již byla zabrána ruskými vojsky. Zdá se, že Ukrajinci už neví co dělat, aby způsobili nějakou podstatnou katastrofu.

Zástupce ředitele Kachovky, Arsenij Zelenský řekl, že kdyby vznikly problémy s přehradou, to by způsobilo obrovské problémy v elektrárně v Záporoží a snad i jadernou katastrofu.

Kachovka přešla na nouzový program hned v únoru, což je velice nebezpečné nastavení. Její vlastní elektrárna potřebuje mít vždy určitou zásobu energie, což dnes nemá, takže funguje rovněž na nebezpečné bázi. Jedna z turbín Kachovky musela být zastavena kvůli neustálým raketovým útokům Ukrajinců, kteří teď uplatňují nové zbraně, dodané z Ameriky. Naštěstí přehrada zatím neutrpěla podstatnou škodu.

Co jsou ostatní ochotni udělat pro nápravu situace?

Členové skupiny G7 prohlásili, že Rusko musí předat jadernou elektrárnu zpátky ukrajinské vládě. Řekli, že Ruská federace musí ihned odvolat vojáky z mezinárodně uznávaného území Ukrajiny a uznat samosprávnost tohoto území. „Požadujeme, aby Rusko ihned předalo plnou kontrolu jaderné elektrárny v Záporoží, spolu se všemi jinými jadernými zařízeními, nacházejícími se na mezinárodně uznávaném ukrajinském území jejich pravému, svrchovanému majiteli, což je Ukrajina, za účelem zajištění jejich bezpečí a spolehlivosti.”

Takže Rusko, které toto jaderné zařízení dobylo, by je mělo předat zpátky Ukrajincům a oni pak přestanou na Záporoží střílet! Je vidět, že i oni dobře vědí, kdo se do elektrárny trefuje raketami! Kdo nás pak tady vydírá teroristickým útokem proti jadernému zařízení v Záporoží? No přece Kyjev a s ním NATO, EU a USA!

G7 dále žádá, aby Ruská federace okamžitě opustila Ukrajinu a stáhla se na své území, odkud by se asi podle nich měli Ukrajincům uctivě klanět. Co tak kdybychom přikázali americké armádě, NATO a OSN, aby přestali válčit v Syrii, v Iráku, v Libanonu, v Somálsku a jinde? Myslíte že by poslechli? Určitě ne! A tihle snílkové si myslí, že Rusové skloní hlavy a vypochodují ven!

Co je ale hlavní, nepřikázali Ukrajincům aby přestali na jadernou elektrárnu útočit. Jsou to bláhové a nerozumné mozky, které vůbec nerozumí geopolitické situaci, ani lidské psychologii a mnoha jiným záležitostem. A tito lidé dnes vedou většinu světa!

Pán Bůh s námi a zlý pryč!

Nabídka ze severní Koreje

Situace nabrala jiný směr když Kim Čong-un, vedoucí Severní Koreje nabídl Rusku vojenskou pomoc na Ukrajině. Rozhodl se tam poslat 100 000 svých vojáků, se vším vojenským vybavením, aby pomohli Rusku osvobodit Donbas. Ve Washingtonu jeho nabídka vyvolala reakci jakoby vybuchla bomba. Rusové o návrhu zatím ještě uvažují.

Těch vysvětlení, proč se Kim k něčemu takovému odhodlal, může být hned několik. Snad si uvědomuje, že rozdělení moci ve světě se mění a že ty státy, které dříve vládly a diktovaly všem ostatním, zítra už vládnout nemusí. Světové rozdělení se rovněž mění a vzniká zcela jiné geopolitické rozdělení, anebo sloučení, než jaké existovalo doposud.

Jestli sleduje počínání Ameriky, tak mu musí být jasné, že když shrábli do kapsy celou Evropu se vším všudy a tu jakýmsi neviditelným způsobem okupují a kontrolují, že se nezastaví u Ukrajiny. Ne, půjdou dál, NATO se bude stále dál rozšiřovat a v jeho zápřahu bude vždycky stát Amerika. Dřív anebo později se celá válečná situace přesune do Pacifického oceánu a po pravdě, už se to tam posunuje, díky skandální návštěvě nezodpovědné Pelosi v Tchajwanu.

To je ale jen začátek, bude stále víc incidentů, podobných Ukrajině, které mohou postupně vyústit v řádnou válku a v té válce bude Severní Korea muset zaujmout podstatnou roli. Proto musí být na tento případ připraveni, musí mít zkušenosti jak správně takovou válku vést, musí znát postup nepřítele a umět tyto znalosti využít pro sebe. Takové zkušenosti se nejlépe získají ve válce, takže poslat vojsko na Ukrajinu, kde už válka je, by jim to umožnilo.

Kim Čong-un má možná také dobrou paměť na historii. Určitě ví všecko o válce v Koreji, v 1950. Tehdy to byl pouze Sovětský svaz a Čína, kteří stáli při Korejcích. Celé tři roky tam docházelo k drsným bojům, města byla zabírána a zase pozbývána, stále dokola. Ale nakonec Korea válku proti Americe vyhrála, i když to není nikde voláno do světa. Korejci také dobře ví, že Rusové dovedou být velmi vděční a udržovat s nimi přátelské styky může být značně prospěšné v budoucnosti, o které si Kim zřejmě nedělá žádné iluze.

Jen tak na okraj, Amerika nevyhrála žádnou válku, kterou vedla a to je záměrné; podle diktátu globalistů! Vyhráli pouze válku s Grenadou, v r. 1983. Grenada má asi 113 535 obyvatel. Válku vedli proto, že si Grenada chtěla nechat postavit od Kubánců letiště. Byli pak obviněni, že zkoušejí vytvořit sovětsko-kubánskou základnu v Karibském moři a následovně napadeni.

Kim se liší od vedoucích osob jiných států v tom, že nemá strach z americké vojenské moci. Vůbec se nezalekl, když americký President Trump poslal tři lodi pro přistávání letadel až ke korejskému poloostrovu. Nakonec Amerika musela couvnout, protože hrozil začátek války.

Zatím není známo, jak se Rusové zachovají. Kdyby ale korejskou pomoc přijali, obě strany by tím získaly. Korejci mají zájem o některé ruské zbraně, obzvláště pak o hypersonické střely. Rusové se zase mohou zajímat o jejich nejmodernější dělostřelecký systém vynikající kvality a o zkušenosti s dobýváním měst a průmyslových oblastí. Něčím takovým by rovněž Severní Korea velmi získala co se týče geopolitické důležitosti.

Ukrajina a její západní spojenci jsou vším tím vinni

Tito lidé by měli nést plnou zodpovědnost za sebevražedný útok na největší evropskou jadernou elektrárnu, říká Scott Ritter, bývalý rozvědčík amerického námořnictva a inspektor zbraní OSN.

Podle jeho informací, tento týden zničila ukrajinská vojska zabezpečovací zařízení elektrárny a přerušila přívod elektrického proudu. Něco takového můžeme směle označit za sebevražedné.

Elektrárna je v současné době spravována ukrajinskými zaměstnanci, kteří jsou pod dozorem ruských odborníků na atomovou energii. Záporoží má celkem šest jaderných reaktorů, z nichž tři byly zastaveny poté, když Rusové celý objekt převzali a další musel být zastaven kvůli škodám, způsobeným neustálým odstřelováním. I zbývající dva reaktory fungují jen částečně, snad kvůli bezpečnosti, ale také je známo, že požadavky na elektrickou energii poklesly.

Ukrajinci obviňují Rusy ze všeho možného. Jsou v tom velice vynalézaví, zjevně popisují, co by udělali oni sami. Prý Rusové zkouší způsobit přerušení dodávek veškeré elektřiny a proto elektrárnu odstřelují. Proč by to ale dělali, když je snadnější otočit patřičnými knoflíky na ovládacím panelu? Anebo prý celé místo zaminovali, aby nemohli Ukrajinci elektrárnu převzít. Taky prý umístili munici těsně vedle jaderných reaktorů. Snad aby sami sebe vybuchli?

Všechny tyto úvahy mají jednu společnou nevýhodu, že to jsou čisté lži. Analýza raketových útoků na záporožské jaderné reaktory naprosto přesně ukázala, že střely byly vypuštěny z míst, kde se nacházejí ukrajinská vojska. Stejně tak ruské protiletecké zařízení, které je umístěno v blízkosti elektrárny, zachytilo balistickou dráhu jednotlivých střel a to stejné zachytili pozorovatelé NATO a Spojených států, kteří jsou rozmístěni po celé Ukrajině. To všecko jsou příliš pádné důkazy, aby je bylo možno vydávat za propagandu. Oproti Západu, Rusko prakticky propagandu nepoužívá, což je možná jejich chyba, ale možná taky ne. Jak se to vezme.

Problém je v tom, že Rusové tyto důkazy nemohou použít, protože by museli vyjevit, kde se jejich protiletecká obrana nachází a jaké jsou její možnosti. To by je samozřejmě nesmírně ohrozilo a útoky Ukrajinců na záporožské jaderné reaktory by se mohly stát úspěšnými.

Když 1. srpna, na tiskové konferenci v OSN, prohlásil americký Státní tajemník Antony Blinken, že Rusko používá jadernou elektrárnu jako základnu, ze které odstřeluje ukrajinská vojska (aby tato pak střelbu opětovala), tak tím možná zničil svoji vlastní politickou kariéru. Protože říct něco tak hloupého nepřísluší jeho postavení. Většinou, když vysoký vládní úředník řekne veřejně něco podstatného, tak svá slova pokaždé doloží nějakým důkazem, novým zjištěním, nebo na příklad fotografiemi důležitých bodů. Ale Blinken svá obvinění nepodložil ničím.

Tím se snížil na úroveň ukrajinského propagandisty. Jakoby tím chtěl začít veřejnou kampaň propagandy, která opravdu vyústila v zesílené odstřelování elektrárny. Cíl něčeho tak nesmyslného a nenormálního, jako je odstřelování jaderné elektrárny může být ten, že jak Ukrajina, tak i Amerika zkoušejí co nejvíc očernit Rusko. Ale taky to může být způsob, jak zajistit, aby ruská vojska byla donucena opustit Záporoží. Něco, co nezvládli vojensky, zkoušejí docílit zákeřně. Nasvědčuje tomu i volání Západu po okamžitém odchodu Rusů.

Rusko se proti tomu brání jediným způsobem co může, že požádalo IAEA inspektory o návštěvu elektrárny a donutilo OSN uspořádat schůzi, kde byly tyto záležitosti projednávány.

Je to velice nebezpečná situace. Jaderné reaktory sice byly postaveny tak, že snesou i přímý zásah raketou, ale jakmile bylo zničeno zabezpečovací zařízení a přerušeny dodávky elektřiny a snad i vody, pak hrozí katastrofa, která by daleko předčila Černobýl. Útok ukrajinských vojsk na reaktory už způsobil tak obrovskou elektrickou výchylku, že muselo být provedeno nouzové zastavení funkce. Bylo také zjištěno, že veškeré elektrické vedení je zničeno a pouze jedno je funkční. Kdyby i to bylo zničeno, pak by mohlo dojít k nejhoršímu.

Až bude po všem, až válka skončí a prach se usadí, pak by měli být všichni tito váleční zločinci, počínaje Zelenským a jeho podporovateli, včetně Blinkena, po právu souzeni a spravedlivě potrestáni. Tito tvorové si zahrávají se životy stamilionů lidí a neváhali by nás všecky zničit, kdyby to vyhovovalo jejich agendě. Takoví netvorové nemají mezi lidmi co pohledávat.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x