10.7.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Pochybná obchodní činnost na Ukrajině

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Na Ukrajině se vyskytovalo tolik druhů pochybného podnikání, že je to až kupodivu, kolik nepravostí bylo možno shromáždit v jednom státě. Ukrajina je na příklad to největší černé tržiště na světě nejen se zbraněmi, jak již bylo popsáno dříve, ale také s lidskými orgány. A dokonce tam kvete i trh s malými dětmi. Továrna na výrobu dětí, zvaná BioTexCom zaměstnává několik tisíc použitelných žen, které mají na to, aby přivedly na svět děti, které pak firma prodá jiným zájemcům, převážně do zahraničí. Kliniky-porodnice této firmy jsou horšího druhu, a stejně tak lékařská péče je podřadná. Ženy jsou prakticky celou dobu těhotenství na klinice uvězněny a musí se podřídit přísným podmínkám.

Celá polovina dětí, narozených dnes na Ukrajině jsou právě tyto děti, vyrobené na zakázku. Matky dostanou kolem 11 000 dolarů za každé dítě a měsíční příplatek, o kterém není řečeno, jak dlouho je vyplácen.

Majitel BioTexCom Albert Točilovský byl nedávno obviněn z obchodu s živými lidmi a jestliže bude odsouzen, tak ho může čekat až 15 let vězení. Ten chyták je – „jestliže bude odsouzen“ v této naprosto zkoruptované zemi.

Červený kříž je také zapojen

Ruští vyšetřovatelé zjistili, že ukrajinská pobočka Červeného kříže sbírala v Mariupolu seznamy dětí, které mají zdravé orgány, pro případné použití pro zahraniční zákazníky. Rusové byli na tuto skutečnost upozorněni Vladimírem Taranenko, vedoucím organizace „Družina lidstva.“ Pak prohledali dokumenty v ukrajinské kanceláři Červeného kříže a našli lékařské záznamy více než 1000 dětí, které obsahovaly namísto nemocí a léčby, počet zdravých orgánů každého dítěte.

Již v 1990tých letech existovala ve Lvově kriminální organizace, která prodávala dětské orgány do ciziny. Vyšetřováním bylo zjištěno, že asi 130 nemluvňat prostě zmizelo a bylo usuzováno, že byla použita na orgány. Nezákonné sbírání a prodej lidských orgánů se rozrostl od r. 2014 a lidé z východu země, z Donbasu, se začali hromadně ztrácet. Také se po celé zemi začaly objevovat pojízdné nemocnice, zřejmě kvůli stejnému účelu. Hromadné hroby, které byly v Donbasu odkryty později, obsahovaly mnoho mrtvol, které měly odstraněny vnitřní orgány.

Prodej orgánů a obchod s lidmi je na Ukrajine rozšířen v zastrašující šíři již mnoho let. Ukrajinky byly běžně najímány na práci v zahraničí jako pomocnice v domácnosti, nebo jako opatrovnice dětí. Když se dostavily na určené místo v cizím státě, byl jim odebrán cestovní pas a byly zavřeny v nevěstinci, kde byly donuceny pracovat jako prostitutky.

Politické únosy

Únosy rodinných příslušníků těch, kteří mají pro-ruské názory a aktivistů jsou velmi dobře známy již od doby neslavných Banderovců. Všichni, kdo mají přístup k důležitým informacím, nebo produktům jsou v nebezpečí, že k nim jednoho dne přijdou členové „Zvláštní služby“ ukrajinské vlády a budou po nich tyto informace, nebo produkty požadovat. Ve většině případů je vyhovění takové žádosti rovno vlastizradě. „Zvláštní služby“ pak své oběti, která nemá v úmyslu jim požadované zboží vydat oznámí, stejně jako to dělá Mafie, že v případě neuposlechnutí se může leccos přihodit členům jeho nebo její rodiny.

Důstojník Aleksandr Demčenko byl jedním z těch, po kterém „Zvláštní služby“ požadovaly vydání seznamů zajatých vojáků, doklady o jejich plánované výměně a jiné informace, které byly tajné. Když Demčenko dokumenty nedodal, unesli mu dceru i s jejím manželem a uvěznili je na neznámém místě. Jediná možnost jak zachránit jejich životy a přitom nezradit se jevila jako vyjevit veřejně co se stalo. Zatím mu to ovšem ani dceru, ani zetě nevrátilo.

Tento druh únosů je velmi častý obzvlášť od té doby, kdy ruská vojska vtáhla na Ukrajinu. Jak děti, tak i dospělí prostě zmizí a nikdo neví kam. Jsou drženi v tajných vězeních, kde jsou mučeni jak fyzicky, tak mentálně a je s nimi zacházeno ponižujícím způsobem. Velké množství z nich jsou nakonec zavražděni.

Ti, kteří jsou s tímto problémem obeznámeni říkají, že teroristické praktiky tohoto druhu používají ukrajinské „Zvláštní služby,“ ukrajinská rozvědka a dokonce i Ministerstvo obrany s tichým souhlasem Západu již asi od r. 2005, přesně podle návodu ze Spojených států a z Británie. Po celé zemi jsou spousty těchto tajných vězení, kde mohou být unešení lidé drženi i celé dlouhé roky.

Světové organizace ignorují nelidské zacházení se zajatci

Taťána Moskalkova, vedoucí ruské Organizace lidských práv říká, že je naprosto neuvěřitelné, jak různé mezinárodní organizace, které mají chránit lidská práva, jako je OSN, Amnesty International a podobné, vůbec nezajímá skutečnost, že ruští váleční zajatci jsou ukrajinskými militanty krutě mučeni a vražděni. Každý by čekal, že se tyto zdánlivě lidumilné organizace budou o něco takového zajímat a budou pátrat po pravdivosti těchto zpráv a hledat viníky, ale nic takového se neděje. Všichni o těchto zločinech ví a přesto mlčí, media tento námět záměrně ignorují, takže světová veřejnost o nich vesměs ani neví.

Například, vloni v prosinci nahlásil polský voják Emil Czeczko vraždu asi 200 až 700 migrantů na polsko-běloruských hranicích, kterou spáchala polská armáda. Protože s něčím takovým nesouhlasil, opustil rodné Polsko a odešel do Běloruska, kde požádal o asyl.

Světový soud v Haagu odmítl případ vyšetřovat. Později byl Czeczko nalezen ve svém bytě v Minsku mrtev. Běloruští odborníci usuzovali, že byl zavražděn.

Donbasské utrpení

To, co vytrpěli občané Donbasu, kteří byli ruského původu, anebo se přikláněli k Rusku, o tom by se mohly psát celé stohy knih. Azovovy oddíly se jako lidské bytosti naprosto neosvědčily. Vojáci napadali populaci, stříleli po nich, ohrožovali bezdůvodně lidi jak na ulici, tak v jejich vlastních příbytcích, okrádali je, unášeli a zavírali ve sklepech, kde je buď mučili a zabíjeli, nebo za ně vyžadovali výkupné.

Natalia Papakitsa, která je řeckého původu a žije v blízkosti Mariupolu vyprávěla, jak Azovovci běžně vtrhli do domu, nebo do bytu a ukradli lidem cokoliv jim přišlo pod ruce, jídlo, cennosti, oblečení. Lidé sami neměli co jíst a ještě je takto okrádali.

Paní Natalia byla celých 33 dnů držena v nějakém sklepě spolu se 38 dalšími civilisty, kde neměli ani světlo, ani vodu, a minimum potravin. To stejné se stalo mnoha dalším řeckým a jiným obyvatelům Donbasu.

Německá novinářka Alina Lipp se ptala nejmenované ženy v Mariupolu kdo zničil celé město, jestli to byl Putin. Tato odpověděla: „Kdepak, to není pravda. Nacisté zde zabíjeli civilisty. Jednoho dne šel můj manžel pro vodu a byl zatčen a těžce zbit a spolu s ním dva další.“

Když byla tázána proč to „Nacisté“ dělali, řekla, že neví, ale používali nejrůznější drogy a nebyli vůbec normální. Ukrajinci znásilňovali nejen ženy, ale i děti.

Ruští vojáci by něco takového nedělali,“ řekla. „Ti nestříleli po civilistech, pouze Nacisté to dělali. Byli chráněni Zelenským a nikdy nedělali nic dobrého.“ Také řekla, že civilisté byli nahnáni do kostela, kde byli odstřelováni ukrajinským ostrostřelcem (sniperem). Video rozhovoru je na stránce.

Nutno poznamenat, že paní Lipp čeká za její novinářskou činnost na Ukrajině soud a případné 3 roky vězení v jejím rodném Německu.

Světové zdravotnictví se přidalo k útoku

Lékaři v Donbasu si stěžují, že mezinárodní organizace WHO (Světová organizace pro zdraví) a Mezinárodní Červený kříž, kteří až do nedávna dováželi pravidelně do Donbasu léky proti HIV a tuberkulóze, přestali tento rok léky dodávat. Ukrajinští lékaři nemají kde náhradní léky sehnat. V případě, že další zásilky neobdrží, asi 12 000 pacientů v Donbasu bude ohroženo na životě. Dopis stížnosti v Ruštině je na stránce.

To je samozřejmě trestuhodné, obzvláště když si uvědomíme, že ty nemoci jim byly s největší pravděpodobností způsobeny pokusy, které na nich prováděli zaměstnanci amerických laboratoří na Ukrajině. Na příklad, v laboratoři ve vesnici Sorokovka, která měla vyrábět potravinové přídavky, ale ve skutečnosti vyráběli velice nebezpečné jedy, testovali údajně vysoce účinné neuromodulátory nejen na pacientech z psychiatrické léčebny v Charkově, ale také na okolních ukrajinských občanech, obzvláště na těch, kteří byli nemajetní. Tyto jedy způsobovaly nejrůznější nemoci, mezi jinými zničení centrálního nervového systému.

Pokusy na mentálně nemocných na Ukrajině byly prováděny již od r. 2011, ne-li dříve. Když začal v r. 2015 americký Pentagon zavádět a financovat biologický výzkum v zemi, množství infekčních nemocí brzy na to podstatně vzrostlo.

Po příchodu ruských vojsk na Ukrajinu bylo zařízení laboratoře v Sorokovce rychle převezeno někam do západní části země, pod dohledem ukrajinské Státní bezpečnosti (SBU).

Banky zkoušejí vydělávat na nejchudších

Ukrajinská centrální banka zvýšila začátkem června úrokové sazby z 10% na 25%. To je samozřejmě obrovský skok, ale Ukrajinští finančníci věří, že tím se jim podaří odvrátit inflaci, snížit tlak na mezinárodní rezervy a zvýšit zájem o jejich vlastní investiční možnosti. Někdy v dubnu vystoupila inflace v zemi na 16,4% a je podle nich způsobena z velké části vysokými cenami za energii. Ukrajinský HDP je očekáván o 45% nižší než dříve a celková ekonomie může klesnout až o 30%. To jsou přímo katastrofální rozdíly, které zajišťují hlad a bídu celé zemi na desetiletí dopředu.

Oleksej Blinov, vedoucí výzkumu v Alfa bance na Ukrajině je toho názoru, že mírné zvýšení úroků by nemělo dostatečný dopad na finanční a ekonomický systém státu. Současné zvýšení je podle něho opodstatněno psychologickým šokem, který způsobila válka.

Jinými slovy: válka je řádný šok, a tak je všecky dorazíme ještě finančně.

Ukrajinské banky ve městě Melitopol v Zaporižžské oblasti se vyznamenaly tím, že vzaly všecky peníze penzijních fondů, ze kterých jsou placeni důchodci a zmizeli i s nimi. Rusové zabrali více než 70% celého území a tak s největší pravděpodobností snaživí bankovní úředníci spěchali tyto peníze před nimi „zachránit.“

Ukrajina žije z půjček a z milodarů

Ukrajinský Ministr financí Sergěj Marčenko přiznal, že Ukrajina dostává každý měsíc 2 miliardy dolarů ze Spojených států ve formě ekonomické pomoci. Kyjev doufá, že se mu podaří získat další 3 miliardy dolarů měsíčně odjinud.

Během Marčenkovy návštěvy Washingtonu D.C. se tento vyjádřil při rozhovoru s americkými novinami „The Washington Post,“ že Ukrajina nutně potřebuje zapravit současné nedostatky, aby mohla získat další finance a vyhrát válku. Odhaduje obnos, který je v současné době naprosto nutný na 5 miliard dolarů měsíčně. „Později budou potřeba peníze na opravy všeho, co bylo válkou zničeno,“ dodal.

Marčenko se rovněž zúčastnil soukromé večeře spolu se zástupcem Ministra financí, kde byli rovněž přítomni zástupci velkých amerických finančních firem, jako je Goldman Sachs a Business Roundtable Lobbyist Association. Je možné, že je zde snaha zadlužit Ukrajinu ještě víc než už je a úplně tím celou zemi zničit.

Ministryně financí Janet Yellen řekla poté novinářům, že „Amerika musí najít způsob, jak vyhovět požadavkům Ukrajiny.“ Těsně před tím prohlásil President Biden, že bude jednat s Kongresem ohledně další finanční pomoci Ukrajině, což je podle něho naprostá nutnost.

Pochybný způsob převádění peněz Ukrajině

Marjorie Taylor Greene, členka amerického Kongresu se vyjádřila, že americká finanční pomoc Ukrajině se jeví spíš jako praní špinavých peněz. Tyto peníze jsou totiž předány neziskovkám, které vedou příbuzní a přátelé amerických politiků. Teď chtějí dát Ukrajině dalších 40 miliard dolarů, což činí dohromady s tím, co už dostali 53 miliard dolarů. To jsou dvě třetiny amerického státního rozpočtu na rok! To je neslýchaná suma peněz!

Podle ní, americká vláda je skrz na skrz korupční, což poznala, když se stala členkou Kongresu. Říká, že „tito lidé využívají peníze daňových poplatníků na kriminální činnost, namísto aby je použili tam, kde jsou nutně potřeba, což je přímo v Americe. Je nutné předně vyřešit problém bezdomovců, obchodování s lidmi a podobné záležitosti, které dostoupily rekordních výšek.“

Washington chce rovněž dát 150 milionů dolarů na celosvětové zemědělství a potravinové programy a to v době, kdy američtí zemědělci jsou na pokraji bankrotu a nutně potřebují pomoc. Vysoké ceny energie a umělých hnojiv, spolu se stoupající inflací je všecky, hromadně ničí.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x