28.6.2022
Kategorie: Politika

Dnešní ODS ničí střední třídu ve společnosti

Sdílejte článek:

TOMÁŠ MĚŠŤAN

Tož, je to paradox…

ODS byla kdysi stranou, která vznikla proto, aby nechala vyrůst z ničeho, českou střední třídu… Dnes ji ODS bourá a ničí…

Václav Havel a jeho boys, celá devadesátá léta bojovali s ODS. Nelíbilo se jim, že se tady vypracovává střední třída, kterou by neměli pod kontrolou. Byla nezávislá, uměla si na sebe vydělat, jediné co potřebovala bylo, aby ji stát zbytečně nezatěžoval a neobtěžoval.

To věděl Václav Klaus a proto tak se svojí ODS, jenž k tomu účelu založil, postupoval.

Dlouho se mu to dařilo. Hrad byl vzteky bez sebe a pokusil se opakovaně o několik pučů. Nejznámější byl ten tzv. “Sarajevský”, jenže Václav Klaus jej ustál a podpořila ho i ta nově vzniklá střední třída.

S přechodem ODS pod šéfa Topolánka, se začala posouvat celá strana a začala nadbíhat bruselskému establishmentu, až se z ní nakonec stala strana Václava Havla se vším všudy. (Vondra jako člen ODS a europoslanec, nebo Hana Kordová – Marvanová, na kandidátce ODS do senátu, to jen podtrhují)

Pod Petrem Fialou v programu Václava Havla, ODS a jeho boys pokračuje. Část střední třídy se k ní přidalo, aby tak naivně uchránilo svoje majetky a postavení. Je to myšlení scestné, protože až se bude lámat chleba, nebude, jak to tak bývá čas na to, “lámat si hlavu, kdo je kdo”.

Předáním svých práv a tudíž i svých majetků, do rukou dnešní ODS, se ze střední třídy stává třída otroků.

V ODS zůstala už jen malá, spíše komunální ohniska odporu, frakce Teaparty.cz, nebo v podobě europoslance Zahradila, to však nemá na chod strany žádný význam.

To, jsou paradoxy, pane Vaněk.

P.S. Nejde tady o nějaké nostalgické vzpomínky na Václava Klause, ale o to, ubránit i nadále českou střední třídu… ODS se tak stala tzv. “škodnou” v revíru každého, kdo chce svobodně fungovat a to bez jakýchkoliv ideologických přívlastků a nařízení.

Tomáš Měšťan

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x