14.5.2022
Kategorie: Politika

Blíží se podzim, politici se připravují na zisky

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Ukrajina po Zelenského výpadech, výhružkách, vypínání plynovodu a volání po dalších penězích a zbraních, také zjištění, že tu ,,pomáháme“ uprchlíkům před válkou, která v jejich oblasti vůbec není, takže jsme pouze za užitečné idioty, přestává být tahounem mediálního strašení. Navíc nám část republiky obsazují cikáni, a i naši eurounijní a ukrajinští řiťolezci mají problém, co s nimi. Chytřejším lidem dochází, že se blíží ještě mnohem větší krize, než si dokázali představit. Stačí navštívit jakýkoliv obchod či čerpací stanici, a i dosud relativně zajištění se nestačí divit, jak jim jeden nákup provětrá peněženku. V televizi si k rozhovorům vybírají individua, kterým vysoké ceny benzínu a nafty nevadí, protože mají služební vozidlo, ale realitou je, že mnohým z nás dochází trpělivost.

Situace je už výrazně dramatická pro seniory a samoživitelky, také pro sociálně slabší rodiny. Zatímco starší lidé už musí spoléhat na péči svých potomků, mají li nějaké, či existují li aspoň trochu dobré vztahy s nimi, samoživitelky moc možností nemají a je tu riziko, kterým je například nárůst počtu maminek, které se v zájmu uživení dětí začnou věnovat nejstaršímu řemeslu. Zaplatit nájmy, energie, školu a základní potřeby, tedy jídlo a ošacení, se stává pro mnohé naprosto nereálné. Do problémů se dostává střední třída, která je zatížena hypotékami, úvěry. Často vše bylo spočítané do poslední koruny a nyní dochází k zhroucení rozpočtů. Je vcelku jedno, jde li o zaměstnance či podnikatele, protože se přestává dařit firmám v mnoha odvětvích a dopady budou katastrofální pro všechny. Bez plynu a ropy z Ruska dojde k propadu hospodářských výsledků a zavírání i těch provozů, které dosud prosperovaly.

Už nyní se projevuje nedostatek některého zboží, což povede k jeho zdražování, u automobilů se to týká i ojetin. A nejen u nich, bazarové zboží v některých částech trhu bude zajímavým artiklem. Stavebnictvím zní alarm, ceny za postavené byty a domy se šplhají k nesmyslům a na trhu chybí řada materiálů, případně jsou tak šíleně drahé, že si hotové produkty skutečně nebude mít kdo koupit. Chybí stavební ocel, cihly, izolační materiály, sklo, potažmo okna a plno dalšího. Velcí developeři a stavební kolosy poprvé nakupují na sklad, což ještě více vytváří nedostatek na trhu. Přidejme drahou dopravu i provoz bagrů, jeřábů a dalších strojů a zamysleme se nad tím, kam až mohou šplhat ceny nových bytových jednotek. Pozemky podražily také, to jen pro připomínku.

Vládu toto nezajímá. Nebo jen okrajově. Řeší Ukrajinu, posílá tam peníze, munici a zbraně, stará se o uprchlíky nikoliv z válečných území a prská oheň na Rusko. Fiala, nikdo neví proč, spoléhá na pomoc Evropské unie. Jednotlivé státy mají svých starostí samozřejmě nad hlavu, lze se domnívat, že nějaká solidarita je jaksi v nedohlednu. Naopak Německo vycítilo, že se blíží zisky, takže nově jeho firmy podepisují kontrakty na další ruské dodávky plynu a ropy. Navzdory hlásání z Bruselu. Nemají problém se systémem plateb a otvírají účty u ruských bank v Moskvě. Na jednu stranu dochází k zabavování jachet, domů a dalších majetků ruským boháčům, na tu druhou jim na Západu dochází, že spoléhat na USA je sebevražda. My však máme Fialu a Pětikoalici, takže ideologie vítězí nad zdravým rozumem a ekonomickými potřebami občanů. I přes obrovskou krizi a inflaci se stále bijí v hruď a tvrdí, jak jen oni nás z ní vyvedou. A vše samozřejmě hází na Babiše, který v zadlužování překonal všechny předcházející vlády. Možná i proto, že už v zemi nic k prodeji po ODS, ČSSD a jejich koaličních partnerech nezbylo.

Co je však dle ministra zdravotnictví Válka aktuální, je covid. Blížící se podzim jej přinutil se zhluboka zamyslet, prodloužil expiraci experimentálních pseudovakcín a již nyní nás připravuje na další kola očkování. Zde odbočíme. Člen redakce v uplynulých dnech prodělal operaci kolene. Přístup ke covidu v nemocnicích je už ležérní a v podstatě nikoho nezajímá. Nebudeme se tu zabývat testováním pacientů a vznikem pozitivity některých z nich, ale zaslechnout, že jste pozitivní neinfekční po stěru, který nebyl, takže byl prověřován test, který byl pouze otevřen a vykázal pozitivitu, aniž by se dotknul lidské tkáně, je výsměchem. A o dva dny později při skutečném testu jinde je výsledek samozřejmě negativní. Navíc veškeré testy krve a moči v průběhu hospitalizace byly u tohoto neočkovaného pacienta natolik dobré, že po náročném zákroku nešel jako jediný za dlouhé období ani na JIPku, přestože na ní skončili všichni ostatní. Válku, jen jste zapadl mezi grázly z covidové mafie a Vaše projevy týkající se nutnosti v očkování pokračovat jsou opět jen další manipulací. Víme, že EU požaduje na podzim pokračovat v povinné vakcinaci a chce dosáhnout stoprocentního přidělování QR kódů, se kterými má další plány. Počítejme od poloviny srpna s navyšováním počtu infikovaných covidem a s tažením na nás, kteří jsme dva roky odolávali. Tato vláda je ještě šílenější, než byla předešlá. A bude plnit všechny příkazy zadané Bruselem. Je to jen otázka času. Covid pro ně zdaleka neskončil. Ostatně vidíme, co se děje v Číně a představa, že to dojde sem, tedy chování covidomaniaků, je reálná. Ignorace poznatků a mnoha vzniklých škod na lidském zdraví také.

Jindřich Kulhavý

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x